Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Separační dvůr na Palackého je lépe průjezdný, vede jím jednosměrka

Město už několik let postupně opravuje areál technických služeb na Palackého ulici. Poslední stavební zásah zlepšil průjezdnost separačního dvora a o něco zvětšil jeho kapacitu

Areál sběrného dvora na Palackého ulici je lépe průjezdný a zvětšila se jeho kapacita. Stačila k tomu menší stavební úprava, která změnila dopravní řešení prostoru, ten je nyní jednosměrný.

Pavel Tichý, ředitel TSM Nový Jičín: “Původní sběrný dvůr měl pouze jeden vjezd a jeden výjezd, což nám komplikovalo provozní podmínky. Na základě drobných stavebních úprav, vybudování oplocení a výjezdové brány jsme docílili zprůjezdnění sběrného dvora.”

Upravený sběrný dvůr je s jednosměrným provozem od 1. prosince, lidé dovnitř vjíždějí, tak jako dosud, tedy stávající branou přímo z ulice Palackého, ale ven se dostanou novým vjezdem kolem areálu ČSAD, opět na Palackého ulici.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Účelem zprůjezdnění jsou dvě zásadní věci, zvýší se nám kapacita skladovacích ploch na separovaný odpad a druhá je bezpečnost. Bude to komfortní i pro občany města, to znamená, že se nemusí točit na separačním dvoře. Samotná akce stála přes 300 tisíc korun bez DPH.”

Technické služby provozují dva sběrné dvory. Tento na Palackého ulici je otevřen v pracovní dny od 8 do 17 hodin, mimo polední přestávku, druhý je na ulici Propojovací, ten kromě toho funguje i každou sobotu dopoledne.

Co se týče separačního dvora na Palackého, ten sousedí s areálem střediska zeleně technických služeb a právě tady začnou rozsáhlejší stavební práce příští rok. Týkat se budou modernizace zázemí, zejména pro uložení a servis techniky.

Pavel Tichý, ředitel TSM Nový Jičín: “Která spočívá ve vybudování hal, samostatného vjezdu a vybudování velkokapacitní jímky na akumulaci dešťových vod.”

Dodavatel této zakázky je už vybrána, revitalizace areálu začne na jaře.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy