Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Novém Jičíně začíná přestavba domova pro seniory, kapacita se navýší o třicítku lůžek

V Novém Jičíně začne rekonstrukce domova pro seniory na Máchově ulici. Výsledkem bude zlepšení technického stavu budovy a především navýšení kapacity. Současní obyvatelé se museli na více než rok přestěhovat do Frenštátu pod Radhoštěm.

třech budovách. Právě tato na Máchově ulici už je v nevyhovujícím technickém stavu a začne její rekonstrukce.

Jiří Navrátil (KDU-ČSL), náměstek hejtmana MS kraje pro sociální oblast: “Celkem bude investic sát 211 milionů korun, z toho jsme získali 35 milionů korun z ministerstva práce a sociálních věcí. Dojde k totální přestavbě starší budovy.”

Ta bude spočívat ve zvýšení o jedno patro, nová bude spojovací chodba se sousední budovou, kapacita domova se rozšíří o 32 lůžek.

Dana Jančálková, ředitelka Domova Duha Nový Jičín: “Od roku 2015 jsme s pracovníky začali pracovat na studii, vyvíjet aktivitu na Moravskoslezský kraj, takže od roku 2015 se připravovala studie a vyvrcholilo to dnešním dnem, kdy předáváme stavbu k zahájení.”

Původně se hovořilo o tom, že stavba začne už v červnu, nicméně protáhly se přípravné práce.

Jiří Navrátil (KDU-ČSL), náměstek hejtmana MS kraje pro sociální oblast: “A museli jsme najít toho zhotovitele, který se do toho pustí a který dodrží termín patnácti měsíců, za které chceme mít stavbu hotovou.”

Současných 41 klientů domova se přestěhovalo do náhradních prostor Domova mládeže ve Frenštátě pod Radhoštěm. Do staronového domova by se měli vrátit v březnu 2024.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyPaletten service logistik s.r.o. - pracoviště Nová Horka
Studénka
od 25 000 do 33 000 Kč/měsíc

Detail

JINAK, z.ú. - Frenštát p/R
Frenštát pod Radhoštěm
od 26 100 do 39 000 Kč/měsíc

Detail

Protektia s.r.o. - Lidl Frenštát p/R.
Frenštát pod Radhoštěm
od 18 500 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry