Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vánoční přání 41 novojičínských dětí bylo vyslyšeno

Projekt Vánoční překvapení opět zajistil dárky pod stromeček pro novojičínské děti ze sociálně znevýhodněného prostředí. Akci zorganizovalo Rodinné centrum Mozaika ve spolupráci s městským úřadem

Podpořit štědré Vánoce i v rodinách, kde sociálně-ekonomická situace není dobrá, pomáhá v Novém Jičíně projekt Vánoční překvapení, už čtvrtým rokem je myšlenkou Rodinného centra Mozaika a sociálního odboru města. Letos tak díky této akci a štědrosti dárců bude mít o něco větší radost u stromečku 41 dětí.

Zuzana Rosová, RC Mozaika: “Během dvaceti čtyř hodin byl seznam zaplněn. Takže zájem dárců by velký. Líbilo se mi i to, že oni už jako by na to čekali, kdy rodinné centrum vyhlásí tu výzvu. Někteří rodiče vybírali dárečky ve věku a pohlaví svých dětí a pak to šli i společně koupit. Moc se nám líbí ta štědrost i to, že to má takový hlubší kontext, že s učíme dobrotě v celé rodině.”

Seznam dětí, tedy zda se jedná o děvče nebo chlapce, kolik je jim let a co by si asi přáli, zveřejnila Mozaika na svém Facebooku. Vytvořilo ho oddělení sociálně právní ochrany dětí.

Richard Pešat, vedoucí oddělení sociálně právní ochrany dětí: “My jsme vytipovali skutečně ty nejpotřebnější děti, které pochází ze sociálně znevýhodněného prostředí, které je spojeno s tím, že je tam problematické bydlení, zadluženost nebo ztráta zaměstnání. takže tyto děti budou obdarovány.”
Zuzana Rosová, RC Mozaika: “Menší děti si přály stavebnice, holčičky samozřejmě panenky plus nějaké tvořivé sady. A v letošním roce se sešlo na seznamu víc dětí mezi desátým a čtrnáctým rokem a ty si přály oblečení, mikiny, trička, a také dekorativní kosmetiku.”

Dárky teď bude sociální odbor postupně distribuovat do rodin tak, aby je všechny děti 24. prosince mohly u stromečku rozbalit.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyMoravskoslezské energetické centrum, příspěvková organizace - NJ
Nový Jičín
od 23 390 do 34 370 Kč/měsíc

Detail

Paletten service logistik s.r.o. - pracoviště Nová Horka
Studénka
od 25 000 do 33 000 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail