Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Přání čtyřicítce dětí splnili lidé během jednoho dne

Projekt Vánoční překvapení opět zajistil dárky pod stromeček pro novojičínské děti ze sociálně znevýhodněného prostředí. Akci zorganizovalo Rodinné centrum Mozaika ve spolupráci s městským úřadem.

Podpořit štědré Vánoce i v rodinách, kde sociálně-ekonomická situace není dobrá, pomáhá v Novém Jičíně projekt Vánoční překvapení, už čtvrtým rokem je myšlenkou Rodinného centra Mozaika a sociálního odboru města. Letos tak díky této akci a štědrosti dárců bude mít o něco větší radost u stromečku 41 dětí.

Zuzana RosovÁ, RC Mozaika: “S velikou radostí, jak bych to řekla, jsme trhli rekord. Během dvaceti čtyř hodin byl seznam zaplněn. Takže zájem dárců by velký. Líbilo se mi i to, že oni už jako by na to čekali, kdy rodinné centrum vyhlásí tu výzvu. Někteří rodiče vybírali dárečky ve věku a pohlaví svých dětí a pak to šli i společně koupit. Moc se nám líbí ta štědrost i to, že to má takový hlubší kontext, že s učímě dobrotě v celé rodině.”

Na svém Facebooku zveřejnila Mozaika seznam dětí, tedy zda se jedná o děvče nebo chlapce, kolik je jim let a co by si asi přáli 21. listopadu. Hned 22 se na stejném místě objevila informace - seznam zaplněn, děkujeme.

Richard Pešat, vedoucí oddělení sociálně právní ochrany dětí: “Pro letošní vánoční překvapení byly vytipovány děti od jednoho roku do sedmnácti let. My jsme vytipovali skutečně ty nejpotřebnější děti, které pochází ze sociálně znevýhodněného prostředí, které je spojeno s tím, že je tam problematické bydlení, zadluženost nebo ztráta zaměstnání. takže tyto děti budou obdarovány.”
Zuzana Rosová, RC Mozaika: “Menší děti si přály stavebnice, holčičky samozřejmě panenky plus nějaké tvořivé sady. A v letošním roce se sešlo na seznamu víc dětí mezi desátým a čtrnáctým rokem a ty si přály oblečení, mikiny, trička, a také dekorativní a osobní kosmetiku.”

Dárky teď bude sociální odbor postupně distribuovat do rodin tak, aby je všechny děti 24. prosince mohly u stromečku rozbalit.

Richard Pešat, vedoucí oddělení sociálně právní ochrany dětí: “Já si myslím, že jsou velice rádi, dostáváme potom pozitivní zpětné vazby, poděkování. Je to i takový způsob, i jak ten OSPOD ukázat rodinám a nejširší veřejnosti i v jiném světle. My jsme velice rádi za to, že Mozaika s námi na tom projektu spolupracuje. Chtěl bych touto cestou poděkovat všem dárcům, kteří každoročně a také v tomto roce, v této nelehké době, si našli čas, ale hlavně i finanční prostředky na to, aby obdarovali ty nejpotřebnější děti.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy