Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Bránou do praktické školy byla vánoční výstava

Den otevřených dveří spojený s vánoční výstavou připravila pro veřejnost Praktická škola a střední odborné učiliště. Návštěvníci tak mohli přímo vidět výsledek práce žáků, kterými jsou děti se speciálními vzdělávacími potřebami.

Jak se co nejlépe představit budoucím školákům vymysleli v novojičínské Praktické škole a středním odborném učilišti, které je určeno pro žáky se zdravotním postižením se speciálními vzdělávacími potřebami, už před dvaceti lety. Den otevřených dveří tu spojili s vánočn výstavou prací svých svěřenců. Letos poprvé ji ale připravili venku.

Andrea Havlíková, zástupce ředitele OU a PrŠ Nový Jičín: “Kde žáci představují svou celoroční práci, jak kuchařské práce, tak zahradnické práce, tak praktická škola a strojírenské práce. Vždycky jsme ji pořádali v útrobách školy v tělocvičně, ale letos jsme se rozhodli to pojmout trošičku jinak.”

Do areálu na Bezručově ulici tak dorazili budoucí žáci v doprovodu svých rodičů, přišli se ale podívat i její absolventi a další přátelé a příznivci a užili si tu příjemnou předvánoční atmosféru. Zněly tu koledy, ve venkovní učebně bylo připraveno posezení, voněl punč a cukroví, které napekli učni z oboru kuchařské práce se svými učiteli, a kdo chtěl, mohl si opéct špekáček.

návštěvníci akce:
“Líbí se mi to moc, řekl bych, že je to obdivuhodné. Celé ta aranžmá, jak tdy člověk přichází, svíčky, vůně kouře z ohnišť, hudba a úžasné výrobky. Jsem spokojený velmi a překvapený.”
“Akce to je velice pěkná. My jsme o tom vůbec nevěděli, že to existuje. Jsme rádi, že ta škola něco takového hezkého dělá. A odnášíme si spoustu věcí, vyzdobíme byt.”

V den konání této akce měli školáci ředitelské volno, jinak se ale prezentaci před veřejností nijak nevyhýbají. Škola pro ně pořádá například taneční kurz se slavnostní kolonou a velmi oblíbená je mezi žáky pěvecká soutěž Doremi.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy