Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Projekt kulturního domu v Novém Jičíně, který začal před pěti lety, zřejmě končí

Kulturní dům z přístavby Hotelu Praha v Novém Jičíně s největší pravděpodobností nebude. Projekt zkomplikovaly problémy se statikou budovy a také úvaha, zda je kapacita sálu pro Nový Jičín dostačující.

V Novém Jičíně vznikal kulturní dům z přístavby Hotelu Praha. Před pěti lety dostala budova za 22 milionů korun fasádu a nová okna. K rekonstrukci interiéru už nedošlo. Vznikla pracovní skupina, která měla záměr přezkoumat. Ve spolupráci s městským architektem nechala zpracovat i stavebně-technický průzkum objektu.

Martin Gazda (SZ/TOP 09), zastupitel Nového Jičína, předseda pracovní skupiny: “Během toho šetření, které probíhalo přímo na místě, zjistili statický nedostatek, kdy byly narušeny podlahy a vyztužující prvky, takže ta budova je teď nebezpečná a měla by se staticky zajistit.”

Maximální kapacita 270 lidí, nosné sloupy uvnitř sálu a další problémy vedly pracovní skupinu k tomu, že doporučila radě města záměr ukončit.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Rada města formálně nerozhodla o ukončení projektu, nicméně je potřeba říci, že ten objekt pro kulturní účely není vhodný z daleko více důvodů, než jen ta statika, kterou aktuálně řešíme. Je to otázka kapacity.“

Zastavení projektu kritizuje bývalý starosta města, za jehož éry rekonstrukce začala.

Jaroslav Dvořák (ČSSD), zastupitel Nového Jičína: ”Já to beru z několika hledisek, to první je politické. O tom, že z přístavby Hotelu Praha nebude kulturní dům, se začalo mluvit už před čtyřmi lety. A proinvestovalo se 23 milionů, kdo za to bude mít nějakou odpovědnost.”

Radnice teď bude řešit, co s budovou. Ve hře je jiné využití, prodej a zazněla i demolice.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy