Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Církve zvou na vánoční a novoroční bohoslužby

Vánoce jako křesťanský svátek narození Ježíše Krista si v těchto dnech připomíná mnoho církví a zvou na sváteční bohoslužby. Tradiční “půlnoční” se bude konat ve farním kostele, evangelíci se v modlitebně sejdou už odpoledne

Půlnoční mše jako zahájení křesťanských Vánoc začne ve farním kostele Nanebevzetí Panny Marie o půl jedenácté večer. Už odpoledne ale budou moci věřící a další zájemci vyrazit do Španělské kaple.

Alois Peroutka, děkan a farář Římskokatolické církve Nový Jičín: “Tradičně bude na Štědrý den v 15 hodin mše svatá pro děti a rodiče, ale je otevřena i pro všechny, kteří chtějí přijít a okusit tu atmosféru s dětmi, které budou mít vánoční představení. Potom bude mše svatá, kterou vstoupíme do té celé vánoční doby.”

První a druhý svátek vánoční budou ráno v 7:30 a v 10:00 hodin bohoslužby ve farním kostele a večerní ve Španělské kapli.

Alois Peroutka, děkan a farář Římskokatolické církve Nový Jičín: “Také zvu na závěr roku, na Silvestra tady bude v 15 hodin bohoslužba na poděkování ve farním kostele a na Nový rok je nedělní pořad bohoslužeb.”

Také Českobratrská církev evangelická zve do své modlitebny v Janáčkových sadech 24. prosince, a to ve dvě hodiny odpoledne.

Pavel Prejda, farář Českobratrské církve evangelické Nový Jičín: “Tradičně se tady u nás vždy na Štědrý den koná vánoční bohoslužba zaměření na děti, takže je to taková štědrodenní bohoslužba pro rodiče a děti spojená s vánoční dětskou besídku, Děti mají připraveny scénky, básničky písničky a podobně.”

Klasická bohoslužba poté bude 1. ledna v 9:00 hodin ráno.

Další z církví, které v Novém Jičíně působí, Církev adventistů sedmého dne zvala 16. prosince na Vánoční koncert, Církev československá husitská bude v modlitebně na Sokolovské ulici sloužit mši 24. prosince v 19:00 hodin.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy