Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zvířata z betléma na novojičínském náměstí mrazu odolala, husy musely zůstat doma

Novojičínské náměstí zdobí během adventu dřevěný vyřezávaný Betlém. Kromě toho mohli lidé v centru jeden den obdivovat i jesličky se skutečnými zvířaty. Živý betlém tu odolal mrazu i komplikaci s nařízením veteriny.

Více než deset let provází advent v Novém Jičíně Živý betlém na náměstí. Letos jej sice zkomplikovaly silné mrazi a vyhlášení veterinární správy, která kvůli ptačí chřipce zakázala venkovní chov drůbeže, přesto stáj Bludička přivezla do centra města svá zvířata ukázat.

Gabriela Žitníková, Občanské sdružení Bludička: “S oslíkem Kájou, který je nedílnou součástí Živého betléma, ovečky plemene původní Valaška, ty zvládají ty mrazy velice dobře, a koze Rozince jsme dali obleček, aby to zvládla, protože kozy jsou přece jen choulostivější. Bohužel chybí husy, nákaza ptačí chřipkou nám znemožnila husy dovézt, takže husy zůstaly doma, moc se jim to nelíbilo. Z a to jsem vzali více oveček, aby ta stáj byla planá.”
návštěvníci Živého betléma:
“Je to nádherné, jsme tady skoro každý rok, všechna zvířata jsou pěkná, oslík, ovečka i kozy.”
“Moc pěkné, jen mi tady chybí ten Ježíšek, jinak je to jako betlém.”
“Líbí se mi to, super.”
Gabriela Žitníková, Občanské sdružení Bludička: “Můžou hladit, to je samozřejmé, jednou za čas máme suchý chleba, mohou si je nakrmit, to jste viděli před chviličkou. Někteří kupují i mrkve, takže i mrkev je dovolena, ale třeba jablka ne.”

Venkovská stáj Bludička je také známá tím, že se zaměřuje na sociální programy. Se čtyřnohým Kájou vyjíždí na oslíkoterpaii i do interiérů domovů pro seniory.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyDomov NaNovo, příspěvková organizace - okres NJ
Nový Jičín
od 24 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s. - Nový Jičín, Kopřivnice, Příbor a okolí
Nový Jičín
od 42 000 do 48 000 Kč/měsíc

Detail

JINAK, z.ú. - Frenštát p/R
Frenštát pod Radhoštěm
od 26 100 do 39 000 Kč/měsíc

Detail