Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový Jičín bude poprvé hospodařit s miliardou korun

Zastupitelé Nového Jičína se necelý týden před Vánoci sešli na poslední schůzi letošního roku. Nejdůležitějším bodem bylo projednat a schválit rozpočet na rok 2023.

Rozpočet města na rok 2023, který zastupitelé schválili po 30 minutové diskuzi, je v historii Nového Jičína rekordní. Poprvé se vyšplhal nad jednu miliardu korun.

Václav Dobrozemský (ODS), 2. místostarosta Nového Jičína: “Pokud jde o příjmy, tak plánujeme hospodařit s částkou zhruba 830 milionů korun, výdaje lehce přesáhnou jednu miliardu korun. Rozdíl, tedy ten schodek, je kryt vlastními zdroji města.”
Ondřej Syrovátka (SZ), 1. místostarosta Nového Jičína: “Za důležité považuji to, že se konečně podaří zrealizovat skatepark, na který je vymezeno asi 11 a půl milionu korun. Dále bych zmínil rekonstrukci školní zahrady u mateřské školy Jiráskova. Za 11 milionů korun přibydou v rámci koncepce parkování nová parkovací místa různě ve městě.”
Jaroslav Dvořák (ČSSD), zastupitel Nového Jičína: ”Náš klub Víc pro Nový Jičín nemohl s tímto návrhem rozpočtu souhlasit. Pokládáme ho za velmi špatný a neodpovídající realitě a dále zadlužující město Nový Jičín.”
Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Snažili jsme se ten rozpočet udělat tak, abychom se i v té těžké situaci, kdy České republika bojuje s energetickou krizí, abychom byli více proinvestiční.“

Začnou tak například i delší dobu plánované revitalizace sídliště Nerudova a střediska zeleně technických služeb, pokračovat bude modernizace tepelného hospodářství. Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy