Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tříkrálová sbírka je na Novojičínsku i v ekonomicky těžké době rekordní

Letošní Tříkrálová sbírka dokázala, že lidé jsou štědří i v této ekonomicky složité době. Například v Novém Jičíně a spádových obcích dohromady darovali na pomoc druhým přes 900 tisíc korun.

Všech 63 pokladniček, se kterými Charita Nový Jičín vyslala v lednu do ulic své knedlíky, už bylo za účastí zástupů finančního odboru města rozpečetěno a jejich obsah sečten.

Markéta Brožová, koordinátor Tříkrálové sbírky: “Letos jsme opravdu překvapeni. Mysleli jsem si, že vzhledem k té ekonomické situaci v zemi, že nebude takto štědrá, ale opravdu ve všech našich obcích zase padl rekord.”

V působišti této Charity, v Novém a Starém Jičíně, Šenově, Bernarticích nad Odrou a Kuníně, plus v online sbírce, darovali lidé 918 tisíc korun, zhruba o 70 tisíc více než v loňském roce.

Marcel Brož, ředitel Charity Nový Jičín: “Je to opravdu zázrak, že se něco takového podařilo. A jsme za to samozřejmě rádi, ale druhá strana té věci je také ta zodpovědnost, abychom ty peníze také zodpovědně utratili. A to bude příběh těch následujících dnů, týdnů a měsíců.”

Vybrané peníze například pomohou v půjčovně kompenzačních pomůcek, zaplatí volnočasové aktivity, školy v přírodě a tábory dětem, jejichž rodiny se ocitly v nouzi, a největší část bude směřovat do přípravy projektu sociálního bydlení.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy