Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Koncerty v divadle představí úspěšné novojičínské muzikanty

Beskydské divadlo připravuje na únor dva koncerty, ve kterých se představí i úspěšní novojičínští muzikanti. Proslavili se například za klavírem, hrou na kytaru nebo na bicí.

Umělci z Nového Jičína a okolí mají pódia v malém i velkém sále Beskydského divadla k dispozici poměrně pravidelně. Vystupují zde obory zdejší umělecké školy, ochotnická divadla, pěvecké soubory nebo i sólisté. Hned příští měsíc tu bude na muzikanty z Novojičínska opravdu bohatý.

Alena Svobodová, programové oddělení, Beskydské divadlo: “Klavírní recitál Tomáše Vrány uvedené 9. února. Je to klavírista, který pochází z blízkého Mořkova a bezesporu a patří k nejzajímavějším z nastupující mladé generace. Absolvoval Janáčkovu konzervatoř v Ostravě a nyní pokračuje ve studiu pod vedením profesora Klánského na Akademii múzických umění v Praze. Koncert jsem původně měli uvést v malém sále, ale už teď je zájem tak velký, že jej budeme přesouvat do velkého sálu.”

Jen o pár dní dříve, 3. února, se příznivci dobré muziky a místních protagonistů mohou těšit na rodáka z Nového Jičína - kytaristu, pedagoga, aranžéra a skladatele Jakuba Jalůvku, se kterým hraje na bicí další výrazný domácí muzikant Adrian Ševeček.

Jakub Jalůvka, hráč na kytaru: “Kapelu tvoří tři muzikanti, z toho bicí nástroje ovládá Adrian Ševeček, můžeme ho znát také jako bubeníka Věry Martinové a pražské kapely České srdce. Dále je to baskytarista Ondřej Pyš, známý například z kapely Čtyři dohody. Poté jsme si pozval hosty, Anežku Gebauerovou, je to slezská akordeonistka vystudovaná Katovicích na hudební akademii, přesvědčila mě svým umem, svou krásou a samozřejmě tím, jak se prolínají naše nástroje.”

Druhým hostem koncertu bude opět žena - rodačka z Nového Jičína, jazzová kytaristka Kamila Csengeová, absolventka prestižní Berklee College of Music v Bostnu.

Jakub Jalůvka, hráč na kytaru: “Ta přijala pozvání, protože je teď v Praze a bude tady nějakou dobu, tak jsem toho hned využil.”

Koncert tedy zahájí kapela Jakuba Jalůvky, následně dostanou prostor hosté a připraveno mají i vystoupení, kdy se na pódiu setkají všichni muzikanti.

Jakub Jalůvka, hráč na kytaru: “Kdybych měl mluvit za sebe jako kytaristu, aranžéra a skladatele, tak bude hodně kytarové muziky. Zazní autorská tvorba a poté i různé standardy světových velikánů. A Kamila jako jazzová kytaristka, tam uslyšíme ten ryzí moderní jazz. Společně potom a akordeonistkou máme připraveno i tango a víc už opravu nebudu prozrazovat, pojedeme opravdu napříč žánry.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy