Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zimní fotbalový turnaj v Novém Jičíně oslovil i béčko Baníku

Na nové umělé trávě se koná kvalitně obsazený Zimní fotbalový turnaj. Účastní se jej celky z divize a z Moravskoslezské fotbalové ligy. Nechybí mezi nimi béčko ostravského Baníku.

První zápas Zimního fotbalového turnaje svedl dohromady celky Nového Jičína a Valašského Meziříčí. Postupně se v něm v průběhu pěti týdnů dále střetnou týmy Hranic, Frenštátu pod Radhoštěm, Frýdlantu nad Ostravicí a béčko Baníku Ostrava. Turnaj se koná na novém hřišti s umělou trávou.

Jiří Hrachovec, předseda TJ Nový Jičín: “Abychom ho trochu zpropagovali a vlastě i z komerčního hlediska sem přivedli případné zájemce o nájem hřiště, tak jsme zorganizovali tento turnaj. Účastní se ho šest družstev, je to směs družstev hrajících divizi a třetí ligu. Takže si myslím, že ten turnaj má svoji kvalitu.”
Martin Štverka, trenér FK Nový Jičín: “Výborný nápad od pana Holuba a pana Hrachovce, že dokázali sehnat tyhle týmy včetně Baníku, protože to si myslím, že je velká výzva pro nás pro všechny, ale i třetiligové Hranice nebo Frýdlant, takže o kvalitu je postaráno. Já věřím, že i my, Nový Jičín, přispějeme k dobré hře a že to přiláká i lidi, kteří přijdou navštívit tyhle zápasy, nejen nás.”

Pojmenování turnaje jako zimní se naplnilo hned v první den jeho konání, když jen pár hodin před úvodním hvizdem pokrylo herní plochu 10 centimetrů sněhu.

Jiří Hrachovec, předseda TJ Nový Jičín: “Bylo to složité, ale díky pracovníkům tělovýchovné jednoty a hlavně našeho údržbáře, který už od tří hodin dával areál i hřiště dohromady, takže se podařilo ho dostat do takového stavu, abychom ty zápasy mohli hrát.”

Turnaj se hraje systémem každý s každým. Herním dnem jsou soboty, na každou z nich jsou až do 18. února naplánovány obvykle tři zápasy. Některá utkání se vzhledem k soustředěním hostujících klubů, budou hrát i v jiné dne. Informace Jsou na webu fotbalového klubu.

Pro domácí asi nejatraktivnější utkání s béčkem Baníku je na programu 11. února.

Jiří Hrachovec, předseda TJ Nový Jičín: “V podstatě je tam historicky dobrá spolupráce, takže oni přijali tu možnost, že ta úroveň těch soupeřů je slušná a tím pádem mají zajištěno pět přípravných zápas. což brala i ta ostatní mužstva, takže nebyl zásadní problém je získat.”

Novojičínští první zápas turnaje s Valašským Meziříčím, poté, co vedli 2:0, nakonec prohráli 2:3. I když měl trenér Martin Štverka z utkání rozporuplné pocity, podzimní částí divizní soutěže mohl hodnotit jako velmi úspěšnou. V tabulce jsou pátí, ale s pouhou tříbodovou ztrátou na vedoucí Opavu.

Martin Štverka, trenér FK Nový Jičín: “Maximální spokojenost jak s umístěním, jak s bodovým výsledkem, tak samozřejmě i s předvedenou hrou. Protože si myslím, že ta naše hra měla stoupající tendenci. A ten konec soutěže, kdy jsem snad sedm zápasů za sebou neprohráli, nás zastihl v opravu velké pohodě.”

Před jarem ale opouští Nový Jičín klíčová opora, do Bílovce odchází Vojtěch Heiník. Na postu stopera by jej mohl nahradit Marek Bányácski z Frenštátu pod Radhoštěm. Další posilou domácích je i Filip Pražák z Jakubčovic nad Odrou a z Petřvaldu zamířil do novojičínské brány Lukáš Kozelský.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy