Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Regionální kolo soutěže KOVO junior podpořilo strojírenské obory

Střední škola technická a zemědělská v Novém Jičíně hostila regionální soutěž KOVO Junior. Své dovednosti zde změřili nejlepší chlapci ze strojírenských oborů z Moravskoslezského kraje. Dva nejlepší postoupili do republikového kola.

Nejlepších jedenáct žáků strojírenských oborů středních škol Moravskoslezského kraje se utkalo v regionálním kole soutěže KOVO Junior. To hostila Střední škola technická a zemědělská v Novém Jičíně.

Barbora Bezunková, ředitelka SŠ technické a zemědělské Nový Jičín: “Soutěž se skládá z praktické části, kdy mají vyrobit výrobek podle dílenského výkresu, pak je to měření fyzikálních veličin a třetí částí je test.”

Na první praktický úkol měli žáci pět a půl hodiny.

Matyáš Cáb, SŠ technická a zemědělská Nový Jičín: “Ta práce mě baví hodně, vždycky mě bavilo pracovat rukama, a dovedu si představit, že bych se někde mohl do budoucna uplatnit.”
Michal Farkaš, Střední odborná škola Město Albrechtice: “Nejobtížnější bude asi udělat ten hranolek, ale myslím si, že to zvládnu. Baví mě hodně opravovat auta a podobně, bavím se tím.”

Vyhlašovatelem této celostátní soutěže, která má popularizovat strojírenské obory, je Cech KOVO ČR a je součástí projektu „České ručičky“.

Zdeněk Dorotík, supervizor soutěže, personální ředitel NC Line: “Ty počty těch dětí, které se chtějí vydat tímto směrem, radikálně kles. Ta jejich hodnota v budoucnu bude pro nás obrovská.”

Dva nejúspěšnější účastníci regionální kola postoupili do celostátní soutěže KOVO Junior, které se v dubnu koná v Domažlicích, a to Daniel Radek ze Střední školy technické Opava Matyáš Cáb z pořádající Střední školy technické a zemědělské.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy