Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Skokani poměřili síly v dalším novojičínském Blecha cupu

V Novém Jičíně se konal další ročník Blecha cupu. Tato soutěž je obvykle první příležitostí, kdy se v novém roce sejdou poměřit své síly rychlostní skokani přes švihadlo. Letos to bylo 120 dětí z České republiky a ze dvou slovenských klubů.

Blecha cup dostal svůj název jednoduše podle to, že jsou děti, které v klidu neposedí a šijí sebou jako pytel blech. A takové označení přesně sedělo na skokany přes švihadlo Klubu Between Střediska volného času Fokus. Proto vznikla soutěž v rychlostním skákání, jejíž 9. ročník se poslední lednovou sobotu konal v basketbalové hale.

Dana Dokládalová, SVČ Fokus Nový Jičín: ”Přijely nám dva týmy ze Slovenska, jeden z Čech a zbytek jsou týmu moravské. My Blecha cupem jakoby zahajujeme nový rok, je to přátelské týmové utkání. Dalo by se říci, že o nic nejde, ale děti se na to těší a dávají do toho úplně všechno.”
Blanka Schichová, vedoucí Klubu Between, SVČ Fokus: “Bereme tento turnaj jako přátelské setkání týmů v novém roce, když jsem to tak počítali, je tady kolem 120 skokanů, takže to je krásné.”

Vedle pravidelných účastníků například z Prahy nebo Přerova letos poprvé zavítal na Blecha cup bratislavský klub Crazy jump.

Michal Naštický, trenér Crazy jump, Bratislava: “Dozvěděli jsme se o tom přes internet. Už jsme byli vícekrát na českých soutěžích a teď jsem se rozhodli přijet i na Blecha cup. Jsme tady, aby si děti vyzkoušely soutěž, máme mnoho nováčků, takže je důležité, aby si to vyzkoušeli a aby z nich spadl ten stres ze soutěží.”

Velké zastoupení začínajících skokanů měl také domácí Klub Between. Vedle toho ale do soutěže zapojí i řadu svých zkušených závodníků.

Richard Schich, Klub Between, SVČ Fokus: “Zatím v pohodě, tempo dobré, ale ještě se potřebujeme trošičku rozehřát, a hlavně žádné seky.”
Kristýna Schichová, Klub Between, SVČ Fokus: “Doufám, že nám to půjde a že předvedeme nejlepší výkon, co umíme, a že to nezkazíme.”

Oba tito skokani mají v paměti čerstvé zážitky z mistrovství Evropy, které se v loňském roce konalo v Bratislavě.

Kristýna Schichová, Klub Between, SVČ Fokus: “Můj největší úspěch je účast na mistrovství Evropy, kde jsme skončili v některých disciplínách devátí. Bylo to úžasné, ráda bych se tam vrátila.”
Richard Schich, Klub Between, SVČ Fokus: “Největší můj úspěch na té Evropě byl můj osobní rekord v jedné z individuálních disciplín a ve dvojšvizích s kamarádkou.”

V květnu se novojičínští skokani chystají do Prahy na mistrovství republiky, mistrovství světa konané ve Spojených státech amerických je pro vzhledem k finanční náročnosti nedostupné.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy