Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Úspěšný hráč se v novojičínském Návštěvnickém centru stane kloboučníkem

Novou multimediální hru připravilo ve své expozici klobouků Návštěvnické centrum v Novém Jičíně. Ožívá v ní jedna z historicky doložených postav. Pokud v ní hráči uspějí, stanou se na závěr kloboučníkem.

Návštěvnické centrum v Novém Jičíně uvedlo na začátku nové sezony do provozu hru pro návštěvníky napříč generacemi. Na dotykovém panelu ožívá kloboučník Prokop.

Radka Bobková, vedoucí Návštěvnického centra Nový Jičín - Město klobouků: “Napadla nás myšlenka, že si návštěvníci ověří své znalosti pomocí multimediální hry. Vymýšleli jsme také název. Napadlo nás Staň se kloboučníkem s Podkopem.”
Radek Polách, Muzeum Novojičínska: “Kloboučník Prokop je jeden z nejstarších známých obyvatel města Nového Jičína, který byl zaznamenám v dobových listinách uchovávaných v dnešním Státním okresním archivu Nový Jičín. Jeho působení je zaznamenáno k roku 1506.”

Grafického zpracování hry se ujali tým animátorů v čele s Adamem Parmou.

Adam Parma, animátor: "Kdybych to měl žánrově zarámovat, tak existuje takový anglický termín edutainment. Spojí vlastně to, že se něco dozvídám a zároveň mě to baví. A my jsme se měli ještě jednu ambici, a to, aby tam, byl příběh.”
Radka Bobková, vedoucí Návštěvnického centra Nový Jičín - Město klobouků: “Kloboučník Prokop se přenese v čase a objeví se ze 16. století ve 21. století a prověří znalost návštěvníků, jak se klobouky vyrábí. Návštěvník ověří svou znalost při výrobě klobouků. Takže Prokopovi pomůže odhalit kouzlo vzniku klobouků a také se stane na závěr hry kloboučníkem.”

Hra vznikla i díky podpoře Moravskoslezského kraje. Svůj hlas ji propůjčil ostravský herec Tomáš Jirman.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy