Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Novojičínské děti tančily v představení Škatulení s profesionály

Základní umělecká škola Nový Jičín zprostředkovala svým dětem interaktivní představení, ve kterém spolupracovaly s profesionálními tanečníky. Hlavní rekvizitou pohybového projektu byly papírové krabice.

Choreografka Mirka Eliášová je velkou osobností dětské taneční výchovy, působí jako pedagog na katedře tance Akademie múzických umění. Teď, na pozvání novojičínské Základní umělecké školy, přivezla svůj projekt Škatulení do Beskydského divadla.

Ilona Rudelová, taneční obor ZUŠ Nový Jičín: “Je to představení interaktivní, ve kterém spolupracují děti společně s profesionálními tanečníky, a jsou do toho představení v podstatě vtaženy s spoluvytvářejí to představení.”
Mirka Eliášová, Eli a kol.: “To nás na tom právě baví, že je to v podstatě pokaždé jiné představení. Vzniklo to proto, že jsme kdysi dělali workshop s dětmi s krabicemi a zjistili jsme, že je to úžasný materiál. Je to úplně obyčejná krabice, do které děti mohou vkládat svoji fantazii a rozvíjí je to pohybově i mentálně.”

Díky projekci se tanečníci ocitli chvílemi i v lese, na nádraží nebo doma v pokojíčku.

Ema Malířová, taneční obor ZUŠ Nový Jičín: “Líbilo se mi to moc, hlavně ty krabice, to bylo super. Možná bych je chtěla i domů.”
Hana Tovaryšová, taneční obor ZUŠ Nový Jičín: “Byl to hrozně moc dobrý nápad s těmi krabicemi, a že jsme tam netančili jen my, ale i ostatní.”

Děti nakonec z krabic zkoušely postavit i nejvyšší věž. Celkem bylo na pódiu těchto papírových rekvizit 61.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy