Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Galerie Stará pošta okouzlí v březnu barvami

Kouzla s barvami - to je název březnové výstavy v galerii na Staré poště. Autorka, původem z Nového Jičína, se motivy zachycenými na obrazech vrací do svého rodiště a do Beskyd.

Ludmila Kočišová přijela na Starou poštu z Hranic na Moravě, jejím rodným městem je ale Nový Jičín. Právě tady od dětství rozvíjela svůj velký koníček - malování, kterému se naplno začala věnovat v době, když její synové odrostli.

Ludmila Kočišová, autorka obrazů: “Nakoupila jsem si knížky, přihlásila jsem se do kurzu a začala jsem malovat. Napřed jsem malovala takové malé obrázky a rozdával jsem je kamarádkám a po rodině. Potom se mi začalo celkem dařit a začala jsem obrázky nabízet i v galeriích.”

Na Staré poště teď vystavuje poprvé. Pro svou prezentaci s názvem Kouzla s barvami vybrala olejomalby Nového Jičína, jeho zákoutí, dále přírodní motivy nebo i jižní přímořské lokality. Všechna díla se už na pohled vyznačují intenzitou a jasností barev.

Ludmila Kočišová, autorka obrazů: “Líbí se mi Nový Jičín, ty uličky, člověk vzpomíná i na mládí. Ty krajiny, vyrůstala jsem hodně i v Beskydech, takže krajinky se mi vždycky líbily.”

“Mám ráda barvy, barvy táhnou a když je obraz na stěně a je barevný, tak mi připadá, že ten pokoj oživí.”

Vztah k barvám a jejich vnímání uplatnila Ludmila Kočišová i při zdobení kraslic, různým technikám se dříve učila i ve Valašském muzeu v Rožnově pod Radhoštěm. I když se v současné době více věnuje malbě, vejce se v její tvorbě objevuje také.

Ludmila Kočišová, autorka obrazů: ”Vloni jsem namalovala obří vejce pro město Hranice. To vejce je vysoké metr padesát a namalovala jsem na něj panorama Hranic.”

Výstava Kouzla s barvami novojičínské autorky potrvá na Staré poště do 29. března.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy