Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Město hledá firmy na kotelny, parkování a opakovaně i na skatepark

Rozpočet města na letošní rok počítá s celkovými investicemi v objemu téměř 240 milionů korun. Některé projekty už byly zahájeny, na realizaci dalších nyní radnice vypsala několik nabídkových řízení.

TOP desítku největších investičních akcí roku představila radnice na semináři pro zastupitele a veřejnost si je může prohlédnout v prezentaci na webu města. Celkem letošní rozpočet města počítá s investicemi v objemu zhruba 240 milionů korun, a jsou mezi nimi i další menší akce. Zde jsou ty, na které byly nyní vyhlášeny veřejné zakázky.

Václav Dobrozemský (ODS), 2. místostarosta Nového Jičína: “Jednou z těch veřejných zakázek je pořízení elektrické akumulační rolby na úpravu ledové plochy na zimním stadionu. Stávající rolby už vzhledem ke svému stavu a stáří dosluhují, takže je potřeba obnovit toto vybavení. Ta zakázka je vyhlášena tak, že předpokládaná hodnota je 4,2 milionu korun a rolba by měla být dodána na novou část letošní sezony.”

Další již vyhlášená veřejná soutěž se týká tepelného hospodářství. Město hledá zhotovitele modernizaci tří kotelen, a to na Masarykově náměstí, na ulicích Pod lipami a Revoluční. Zde je celková cena 12 a půl milionu korun.

Václav Dobrozemský (ODS), 2. místostarosta Nového Jičína: “V oblasti tepelného hospodářství dále budeme rekonstruovat teplovod v místní části Loučce, kde je taktéž předpokládaná hodnota zakázky 12 milionu korun.”

Únorová schůze rady města také posvěcením dalšího z výběrových řízení odsouhlasila i naplňování koncepce statické dopravy.

Ondřej Syrovátka (ZELENÍ), 1. místostarosta Nového Jičína: ”Kterou jsme zpracovali v roce 2019 a která systematicky říká, kde by se měla ve města budovat nová parkovací místa. Další v plánu jsou už v letošním roce lokality například luční, kde by mělo vzniknout 15 nových parkovacích míst, dále Smetanovy sady, Budovatelů, a také tady poblíž na ulici Dlouhá u čísel popisný 42 až 48.”

U tohoto projektu by měly být celkové náklady 7 a půl milionu korun.

Václav Dobrozemský (ODS), 2. místostarosta Nového Jičína: “Bohužel ani napodruhé se nám nepodařilo vysoutěžit dodavatele stavby skateparku, který by měl vyrůst ve sportovním areálu v lokalitě u stadionu. Takže z tohoto důvodu rada města rozhodla o zrušení zadávacího řízení a vyhlášení nové zakázky.”

Na vybudování skatepark je v rozpočtu 8, 7 milionu korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyLXM Group a. s. - Nový Jičín
Nový Jičín
od 32 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Moravskoslezské energetické centrum, příspěvková organizace - NJ
Nový Jičín
od 23 390 do 34 370 Kč/měsíc

Detail

Jaroslav Starůstka - pracoviště Nový Jičín
Nový Jičín
od 25 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry