Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Truhlář z novojičínského učiliště vyhrál republikovou soutěž

Nejlepší mladý truhlář se učí v novojičínské škole. Lukáš Klézl, učeň teprve prvního ročníku Střední školy technické a zemědělské, se stal ve svém oboru mistrem republiky. Vyrobil dokonalou stoličku.

V oboru truhlář Střední školy technické a zemědělské v Novém Jičíně se Lukáš Klézl učí teprve pár měsíců, a už je v tomto řemesle mistrem České republiky. Na soutěži, kterou vyhlašuje Klastr českých nábytkářů a konala se v rámci Veletrhu nábytku a interiérového designu v Brně, vyrobil nejdokonalejší stoličku.

Lukáš Klézl, SŠ technická a zemědělská Nový Jičín: “Ze začátku se mi moc nedařilo, ale potom jsem se nějak chytlo už to šlo. Hodnotili výrobu, bezpečnost práce, celkový vzhled a čas.”

Soutěže se zúčastnili budoucí truhláři z České republiky, a také ze Slovenska, Polska a Maďarska. Na splnění úkolu měli pět hodin, Lukáš Klézl vynikl i tím, že už po dvou a půl hodinách byl se základní prací hotovou a dolaďovat povrchovou úpravu a detaily.

Barbora Bezunková, ředitelka SŠ technické a zemědělské Nový Jičín: “Udělal nám tím obrovskou radost. On už vyhrál regionální kolo v rámci Moravskoslezského kraje a postoupil a teď tedy vyhrál první místo v republice. Je to obrovský úspěch i proto, že je žákem prvního ročníku a soutěžil s mnohem staršími truhláři.”

Zajímavostí je, že před pěti lety dosáhl stejného úspěchu, prvního místa v republikové soutěži, i Lukášův starší bratr, který se v této škole také učil stejnému řemeslu.

Lukáš Klézl, SŠ technická a zemědělská v Novém Jičíně: “Zařídil si dílnu, tak jsem začal taky a začalo mě to bavit, chytlo mě to a jsem tady. Chtěl bych si také jednou zařídit svou dílnu nebo jít s bratrem vyrábět kuchyně.”
Zdeněk Černoch, učitel odborného výcviku, SŠ technické a zemědělské Nový Jičín: “Vnímám to pořád s takovým dojetím, jako učitel praxe toho kluka se musím hluboce poklonit jeho vědomostem. Za 22 let, co pracuji ve školství, jsem ještě u nikoho neviděl, že by dělal a učil se s takovou pokorou, a já se musím poklonit nejen jemu, ale i jeho rodičům.”
Barbora Bezunková, ředitelka SŠ technické a zemědělské Nový Jičín: “Samozřejmě je to dobrá vizitka, jsem na něj nesmírně hrdi, že máme takového žáka, že si vybral naši školu a učí se na naši škole.”

Tato Střední škola technická a zemědělská má nyní v celostátním kole soutěže své želízko v ohni také v rámci oboru kovo, v dubnu bude v Domažlicích o co nejlepší umístění bojovat její žák Matyáš Cáb.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy