Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Domov Duha na Máchově ulici už přišel o svůj starý “krček”

Domov Duha na Máchově ulici už se proměnil ve staveniště. Rekonstrukce a přístavba, která zvýší jeho kapacitu o více než třicet lůžek, má být hotova zhruba za rok.

Z budovy Domov Duha pro seniory na Máchově ulici v Novém Jičíně už zbylo téměř jen obvodové zdivo. Od ledna zde naplno začaly stavební práce. Jejich výsledkem má být kapacitně větší a modernější sociální zařízení. Zřizovatelem domova je Moravskoslezský kraj.

Jiří Navrátil (KDU-ČSL), náměstek hejtmana MS kraje pro sociální oblast: “Zbourali jsme už spojovací chodbu, která vyroste do tří pater. Nahoře bude balkon, kde budou moci klienti strávit den na sluníčku, protože ta zahrady tady není až tak velká.”

Už loni na podzim se všech 41 obyvatel domova na Máchově ulici přestěhovalo do náhradních prostor Domova mládeže ve Frenštátě pod Radhoštěm, kam za nimi dojíždí i zaměstnanci zařízení. Přestavba, jejíž cena byla stanovena na 211 milionů korun, má skončit zhruba za rok.

Jiří Navrátil (KDU-ČSL), náměstek hejtmana MS kraje pro sociální oblast: “Samozřejmě stavba, když zasáhne do staré budovy, zjistí se i škody a nedostatky, které tam jsou. My teď řešíme hlavně problém se střechou a hlavně se stropy. Takže tam budeme asi muset přidat trošku více peněz, ale my jsme slíbili klientům, že se brzy vrátí do zařízení zpátky, z Frenštátu, kde byli přestěhováni, a proto se snažíme i se stavební firmou dodržet termín.”

Dana Jančálková, ředitelka Domova Duha Nový Jičín: “Tak je to samozřejmě pro nás velmi složité, protože nejsme jenom jedna budova. Máme ještě budovu na Bezručově, kde zůstalo 88 uživatelů, defacto odstřihnutých od zahrady, dále máme na Hřbitovní 95 uživatelů a samozřejmě ve Frenštátě v náhradních prostorách máme 41 uživatelů a tam se také snažíme nejvíce tu naši podporu a lásku, aby to tam zvládli a aby věděli, že jsme s nimi.”

O rekonstrukci budovy domova na Máchově ulici usilovalo jeho vedení a pracovníci od roku 2015. Stavebním zásahem se jeho kapacita zvedne o 32 lůžek.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy