Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Stolní tenis hraje v Novém Jičíně za muže i dvanáctiletá Linda

Novojičínský Klub stolního tenisu hraje několik soutěží, od nejvyšší první ligy až po tu nejnižší. Jeden z jeho týmů se letos z okresního přeboru probojoval do krajské soutěže. Zajímavostí je ale především to, že v něm za muže hraje i dvanáctiletá dívka.

Toto je jedno z posledních utkání okresního přeboru ve stolním tenise. Novojičínský tým C se střetl s béčkem TJ Sokol Příbor. Na výsledku už nezáleželo, domácí už byli tři kola před koncem jasným vítězem a postupují do krajské soutěže. Zajímavostí ovšem bylo, že zatímco za soupeře nastoupili pouze muži, novojičínský tým tvořili i dva mládežníci.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína, KST Nový Jičín: Naší přidanou hodnotou je, že do těch mužských soutěží zapojujeme i žáky a mládež. Důležité je, aby se ty děti a mládež co nejrychleji zlepšovateli a aby měli ten progresivní a rychlý růst. A co se týče našeho družstva Nový Jičín C, tak věkový rozdíl mezi nejmladším a nejstarším žákem je 57 let a i přesto se nám podařilo soutěž vyhrát.”

Jedná se tedy o mužskou soutěž, nicméně pravidla stolního tenisu umožňují, aby ji hrály i děti, včetně dívek. Členy družstva jsou tak i sedmnáctiletý Alex a dvanáctiletá Linda.

Linda Kittlová, Klub stolního tenisu Nový Jičín: “Hraju to tři roky, jeden taťkův kamarád mě přivedl sem a začalo mě to hodně bavit. Je to super, hraje se mi s nimi dobře, radí mi, když mi něco nejde a učím se od nich hodně dobrých věcí.”
Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína, KST Nový Jičín: “Co se týče čtyřher, tak se nám s Lindou podařilo i v několika v letošním roce zvítězit. Jinak standardně hraji se sedmnáctiletým Alexem a s tím jsem letos čtyřhru neprohráli.”
Roman Kratochvíl, Klub stolního tenisu Nový Jičín: “Pro C družstvo pod vedením starosty je sezona velmi úspěšná. Tam už jsme, dá se říci, vítězové a postupujeme do krajské soutěže, kterou jsme chtěli vybojovat hlavně kvůli mládeži. Máme talentovanou velmi úspěšnou mládež, která už reprezentuje na celostátních bodovačkách. Je to Knopová, Lišková a Linda už jezdí na celostátní bodovačky, tak to je pro nás hrozně potěšující a chceme, aby se dostaly na tu vyšší úroveň.”

Co se týče ostatních družstev, áčko bylo těsně před koncem tohoto ročníku I. ligy na sedmém místě z dvanácti, béčko bojuje o udržení ve II. lize.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy