Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Třetí schůze zastupitelů města řešila například odměny nebo personální politiku

Nový Jičín |

Zastupitelé města se v tomto volebním období sešli na své třetí schůzi. Řešili například odměny zastupitelům, předsedu kontrolního výboru nebo strategické dokumenty týkající se parkování a rozvoje města.

Poprvé v letošním roce, potřetí v tomto volebním období se sešli zastupitelé města. Jedním z bodů březnového jednání byl návrh na úpravu odměn neuvolněným členům zastupitelstva.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “K tomu musím pouze konstatovat, že se nejedná o navýšení platů starosty ani uvolněných místostarostů, ale město tím reaguje na nařízení vlády číslo 318 z roku 2017. Jedná se tedy o navýšení o 10 procent, což u klasického běžného zastupitele činí řádově 257 korun. Navýšení se vztahuje na členy komisí a výborů města. Osobně jsme také v minulosti podpořil a souhlasil s návrhem politického sdružení Čas na změnu, které navrhlo zvýšení odměn členům osadních výborů v místních částech Nového Jičína.”

Zastupitelé se také zabývali počtem členů Osadního výboru v Loučce, na podnět místních občanů jej zvýšili z devíti na jedenáct

Václav Dobrozemský (ODS), 2. místostarosta Nového Jičína: “Dále došlo k volbě chybějícího předsedy kontrolního výboru. Nejsilnější opoziční strana Víc pro Nový Jičín s ČSSD opět nominovala Jiřího Kleina, který tentokrát zvolen byl. A byl dále zvolen chybějící devátý člen finančního výboru, taktéž nominant volebního subjektu Víc pro Nový Jičín s ČSSD.”
Jaroslav Dvořák (ČSSD), zastupitel Nového Jičína: “Schvaloval se už podruhé předseda kontrolního výboru, tentokrát prošel náš kandidát Jiří Klein, ale neprošel náš první navrhovaný kandidát na člena finančního výboru inženýr Zetocha. Když jsme byli my na radnici, tak jsme ctili návrhy opozičních stran na své nominanty, mohl jsem si o nich myslet cokoliv, ale ty návrhy jsme vždycky brali. Takže nám se to nelíbí, nakonec jsme navrhli, aby prošel, jiného kandidáta, kandidátem je kolega Rešl.”

Dále pak zastupitelé schválili novou vyhlášku o odpadech, která umožnila sběr plastů a kovů do společných kontejnerů, a přijali dva strategické dokumenty. Jeden se týká parkování, tedy Koncepce statické dopravy.

Ondřej Syrovátka (ZELENÍ), 1. místostarosta Nového Jičína: “Ke které každý rok schvalujeme nový akční plán podle aktuálního vývoje situace. Tentokrát je doplněný o další kolonky, ve kterých se občané dozví, jestli už je k danému opatření přípravná projektová dokumentace, případně, jestli bylo realizováno. Je ke stažení na stránkách města v sekci Strategické dokumenty a koncepce statické dopravy. A druhým, ještě možná o něco důležitějším strategickým dokumentem, je strategický plán města na rok 2021 až 2027, byly k němu také schváleny aktualizace. No a potom jsme schválil také akční plán na další dva rok, čili 2023 a 2024.”
Jaroslav Dvořák (ČSSD), zastupitel Nového Jičína: “Opět tam máme problém, protože ty vize, které tam byly navrženy, k jejich plnění vůbec nedochází, ať je to průmyslová zóna, která se prodává, vůbec nevíme, co bude s kulturním domem, nebo Hücklovými vilami.”

Na programu jednání byla rovněž změna územního plánu Nového Jičína, která mimo jiné souvisí s připravovanou stavbou velké křižovatky a budoucího obchvatu směr Šenov, Kunín.

Jaroslav Perútka (KDU-ČSL), místostarosta Nového Jičína: “Zde byly řešeny požadavky města a vlastníků pozemků, které byly schváleny zastupitelstvem v minulém období. Do změny byly zapracovány požadavky vyplývající z nadřazené územně plánovací dokumentace, například posunut obchvat silnice I/57.”

V neposlední řadě zastupitelé vyhodnotili opakované a snad definitivně poslední nabídkové řízení na prodej pozemku pro výstavbu rodinných domů Za školou v Žilině. V tuto chvíli, po zhruba třech letech, tak město prodalo poslední ze 24 parcel v této lokalitě.

Nahlásit chybu


K tématu

Rozpočet Nového Jičína 2024: plánované akce i reakce na havárie

15. prosince 2023 16:08 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Nový Jičín má rozpočet na rok 2024. Zastupitelé jej schválili asi po hodinové diskuzi. Plánované výdaje mimo jiné reagují i na dva havarijní stavy - venkovního bazénu a kuchyně základní školy Dlouhá.

Zastupitelé schvalovali dotace, například na podporu životního prostředí i na opravu loubí

19. června 2023 11:20 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Zastupitelé města se v tomto volebním období sešli na své páté schůzi. Řešili například dotace v oblasti životního prostředí nebo podporu vlastníků domů na historickém náměstí.

Nový Jičín utratí miliardu, počítá s opravou venkovního bazénu

15. prosince 2023 12:10 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Nový Jičín má rozpočet na rok 2024. Zastupitelé jej schválili asi po hodinové diskuzi. Plánované výdaje mimo jiné reagují i na dva havarijní stavy - venkovního bazénu a kuchyně základní školy Dlouhá.


Krojovaní horníci si pietním aktem připomněli důlní neštěstí na Dole Gabriela

Před 100 lety zahynulo při důlním neštěstí na Dole Gabriela 15 horníků. Tuto tragickou událost si připomněli krojovaní horníci v Karviné-Dolech pietním aktem a také bohoslužbou v šikmém kostele sv. Petra z Alkantary.

Klauni z Balónkova baví děti na dětském oddělení Nemocnice ve Frýdku-Místku

Pravidelně navštěvují dětská oddělení v nemocnicích a baví tamní děti. Návštěvy klaunů patří mezi nedílnou součást péče o malé pacienty i v Nemocnici ve Frýdku-Místku. Samotní klauni svou práci berou jako poslání.

Senioři se mohou hlásit o místo v novém Domově pod Bílou horou v Kopřivnici

Dnes 15:25 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Domov pod Bílou horou v Kopřivnici ode dneška přijímá žádosti o službu v domově pro seniory a v domově se zvláštním režimem. Celkem nabízí 84 míst. Nový domov buduje Moravskoslezský kraj od konce roku 2021, aktuálně se stavba dokončuje a připravuje se spuštění provozu domova jako nové krajské příspěvkové organizace. Slavnostní otevření je naplánováno na 18. červen.

Novojičínští rodáci uctili čestného občana Karla Kryla

Klub rodáků a přátel města vyhlásil v Novém Jičíně jaro Karla Kryla. Uctil tak kulaté výročí narození i úmrtí tohoto novojičínského čestného občana.

V průběhu jara vysadí ve Frýdku-Místku na 100 stromů a 400 keřů

Frýdek-Místek bude bohatší o další stovky kusů dřevin. Právě v těchto dnech totiž probíhá pravidelná jarní výsadba stromů a keřů. Letos do ní město investuje 880 tisíc korun.

Kniha očima pamětníků „K poslední šichtě – Zdař Bůh!“ mapuje důlní neštěstí před 100 lety

V pátek 12. dubna 2024, v den stého výročí ničivé exploze v Dole Gabriela byla v Karviné slavnostně pokřtěna kniha, která očima pamětníků mapuje nejen tuto ale i další, největší důlní katastrofu na Karvinsku, při které zahynulo 235 horníků.

Protidrogový vlak se po tříleté pauze vrátil varovat a odradit

Do Nového Jičína se po tříleté pauze vrátil protidrogový vlak. Revolution train tu zastavil na jeden den, otevřen byl pro školní skupiny i veřejnost zdarma.

Aktivní senioři uspořádali ve Frýdku-Místku turnaj v badmintonu

Sportem předcházejí krizi středního věku. Takové je pořekadlo seniorů ve spolku Aktivní senioři Frýdek-Místek. Aktuálně mají za sebou třetí ročník turnaje v badmintonu, který měl tradičně velký úspěch. Desítky seniorů mezi sebou s velkým nasazením soupeřili o medaile a nejlepší umístění.

Za srážení lidí čeká bezdomovce vězení. 69letá seniorka spadla dokonce na koleje

Otřesný případ agresivity řeší v těchto dnech ostravští policisté. Opilý bezdomovec se zcela bezdůvodně vrhal na kolemjdoucí na Svinovských mostech a srážel je na zem. Téměř 70letá žena dokonce skončila v kolejišti.

ŘSD do léta opraví dálniční mosty na hranicích Moravskoslezského a Olomouckého kraje

Dnes 7:19 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Ředitelství silnic a dálnic bude pokračovat v opravě mostů na dálnici D1. Po zimě se práce obnoví na hranicích Olomouckého a Moravskoslezského kraje. Práce vyjdou na 118 milionů korun a hotovo by mělo být v červenci.

Recepční

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 20. února 2024 od 25 000 Kč

Trofej vítěze AHL skončila v rukou domácího týmu

Zimní sezonu na ledové ploše ve Studénce uzavřelo finále amatérské hokejové ligy. Rozhodující zápas se odehrál poslední březnovou sobotu. Těsným rozdílem jediného gólu jej vyhrál tým domácích.

Začínali v tělocvičně, teď tančí v největším sále ve městě

Žáci odborného učiliště a praktická školy s lehčím a středním mentálním postižením nechodí do klasických tanečních. Přesto jim tanec není cizí. Lekce absolvovali ve školní tělocvičně a slavnostní kolonu si užili ve velkém sále.

Florbalový turnaj přípravek a žákovských týmů v hale ABC

Středisko volného času Fokus pořádalo florbalový turnaj přípravek a žákovských kategorií. Zaplněná hala ABC ukázala, že tento sport je mezi mladými hráči stále velmi oblíbený.

Město rozkvetlo do jarních barev, přibyly nové záhony

Město rozkvetlo tisíci tulipány, narcisy a dalšími jarními květinami. Barevná podívaná je zejména kolem centra, ale vznikly i tři nové záhony. Nepřehlédnutelný je ten v Janáčkových sadech.

První závod Novojičínské běžecké ligy, Jarní ovál, trhal rekordy počasím i účastí

Jarním oválem začal další ročník Novojičínské běžecké ligy. Na jeho start se postavil rekordní počet běžců, zejména v dětských kategoriích.

Třetí schůze zastupitelů města řešila například odměny nebo personální politiku
Vydáno 23. března 2023 12:50, Nový Jičín, Petra Dorazilová
Zastupitelé města se v tomto volebním období sešli na své třetí schůzi. Řešili například odměny zastupitelům, předsedu kontrolního výboru nebo strategické dokumenty týkající se parkování a rozvoje města.

Poprvé v letošním roce, potřetí v tomto volebním období se sešli zastupitelé města. Jedním z bodů březnového jednání byl návrh na úpravu odměn neuvolněným členům zastupitelstva.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “K tomu musím pouze konstatovat, že se nejedná o navýšení platů starosty ani uvolněných místostarostů, ale město tím reaguje na nařízení vlády číslo 318 z roku 2017. Jedná se tedy o navýšení o 10 procent, což u klasického běžného zastupitele činí řádově 257 korun. Navýšení se vztahuje na členy komisí a výborů města. Osobně jsme také v minulosti podpořil a souhlasil s návrhem politického sdružení Čas na změnu, které navrhlo zvýšení odměn členům osadních výborů v místních částech Nového Jičína.”

Zastupitelé se také zabývali počtem členů Osadního výboru v Loučce, na podnět místních občanů jej zvýšili z devíti na jedenáct

Václav Dobrozemský (ODS), 2. místostarosta Nového Jičína: “Dále došlo k volbě chybějícího předsedy kontrolního výboru. Nejsilnější opoziční strana Víc pro Nový Jičín s ČSSD opět nominovala Jiřího Kleina, který tentokrát zvolen byl. A byl dále zvolen chybějící devátý člen finančního výboru, taktéž nominant volebního subjektu Víc pro Nový Jičín s ČSSD.”
Jaroslav Dvořák (ČSSD), zastupitel Nového Jičína: “Schvaloval se už podruhé předseda kontrolního výboru, tentokrát prošel náš kandidát Jiří Klein, ale neprošel náš první navrhovaný kandidát na člena finančního výboru inženýr Zetocha. Když jsme byli my na radnici, tak jsme ctili návrhy opozičních stran na své nominanty, mohl jsem si o nich myslet cokoliv, ale ty návrhy jsme vždycky brali. Takže nám se to nelíbí, nakonec jsme navrhli, aby prošel, jiného kandidáta, kandidátem je kolega Rešl.”

Dále pak zastupitelé schválili novou vyhlášku o odpadech, která umožnila sběr plastů a kovů do společných kontejnerů, a přijali dva strategické dokumenty. Jeden se týká parkování, tedy Koncepce statické dopravy.

Ondřej Syrovátka (ZELENÍ), 1. místostarosta Nového Jičína: “Ke které každý rok schvalujeme nový akční plán podle aktuálního vývoje situace. Tentokrát je doplněný o další kolonky, ve kterých se občané dozví, jestli už je k danému opatření přípravná projektová dokumentace, případně, jestli bylo realizováno. Je ke stažení na stránkách města v sekci Strategické dokumenty a koncepce statické dopravy. A druhým, ještě možná o něco důležitějším strategickým dokumentem, je strategický plán města na rok 2021 až 2027, byly k němu také schváleny aktualizace. No a potom jsme schválil také akční plán na další dva rok, čili 2023 a 2024.”
Jaroslav Dvořák (ČSSD), zastupitel Nového Jičína: “Opět tam máme problém, protože ty vize, které tam byly navrženy, k jejich plnění vůbec nedochází, ať je to průmyslová zóna, která se prodává, vůbec nevíme, co bude s kulturním domem, nebo Hücklovými vilami.”

Na programu jednání byla rovněž změna územního plánu Nového Jičína, která mimo jiné souvisí s připravovanou stavbou velké křižovatky a budoucího obchvatu směr Šenov, Kunín.

Jaroslav Perútka (KDU-ČSL), místostarosta Nového Jičína: “Zde byly řešeny požadavky města a vlastníků pozemků, které byly schváleny zastupitelstvem v minulém období. Do změny byly zapracovány požadavky vyplývající z nadřazené územně plánovací dokumentace, například posunut obchvat silnice I/57.”

V neposlední řadě zastupitelé vyhodnotili opakované a snad definitivně poslední nabídkové řízení na prodej pozemku pro výstavbu rodinných domů Za školou v Žilině. V tuto chvíli, po zhruba třech letech, tak město prodalo poslední ze 24 parcel v této lokalitě.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/novojicinsko/novy-jicin/11000036337/treti-schuze-zastupitelu-mesta-resila-napriklad-odmeny-nebo-personalni-politiku