Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Aktéry loupežného přepadení i zloděje řetízků v Novém Jičíně policisté dopadli

V Novém Jičíně došlo v posledním měsíci ke dvěma závažným trestným činům, k loupežnému přepadení a ke krádeži šperků ze zlatnictví. V obou případech byli pachatelé dopadeni.

Novojičínská městská policie dopadla pachatele podezřelé z loupežného přepadení. Strážníci zadrželi dva mladíky ve věku 18 a 20 let, kteří zaútočili na třicetiletého muže. K incidentu došlo na ulici Máchova krátce po půlnoci. Násilníci svou oběť chvíli sledovali, pak ji povalili na zem.

Mladší z dvojice pachatelů tady do přepadeného muže kopal. Pak mu sebrali peněženku s platební kartou a osobními doklady a z místa odešli směrem k Bezručově ulici.

Daniel Rýdel, ředitel MP Nový Jičín: “Díky rychlé reakci strážníků, kteří poškozeného naložili do vozidla a začali pátrat po těchto podezřelých osobách, tak se je povedlo dostihnout na ulici Komenského, kde byli za použití donucovacích prostředků zpacifikování a následně předání Policii České republiky.”

Pár dní nato došlo v Novém Jičíně k další závažné události, před čtvrtou hodinou odpoledne vykradl zloděj z Frýdku-Místku zlatnictví na Masarykově náměstí. Tento muž vstoupil do prodejny s tím, že chce koupit řetízek s přívěškem sovy

René Černohorský, tiskový mluvčí Policie ČR, ÚO Nový Jičín: “V okamžiku, kdy mu prodavačka sdělila, že toto zboží v prodeji nemá, začal být agresivní, předloktím razantně několikrát udeřil do skleněné plochy prodejního pultu, čímž skleněnou výplň rozbil a z této výlohy vzal plato s 20 kusy řetízků ze žlutého kovu. Následně z provozovny utekl.”

Policisté pár minut po sedmnácté hodině téhož dne pachatele dopadli.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy