Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Systematická očista Nového Jičína nemine žádnou ulici ani místní část

Rajónové čištění města probíhá letos v Novém Jičíně podruhé. Začalo v březnu a potrvá až do října. Úklidové práce se týkají všech ulic, včetně místních částí. V pozoru musí být řidiči, aby neparkovali v aktuální zóně úklidu.

Systematickou očistu Nového Jičína zahájili pracovníci technických služeb 23. března a potrvá do 27. října. Úklid započal v centru a postupně se přesune do všech ulic, včetně všech místních částí.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Již v ty předešlé roky nějaká očista města byla, sice nesystémová, ale činilo se tak. My jsme do toho vnesli nějaký řád a systém a nejedná se jen o očistu toho samotného povrchu komunikace, ale jedná se kompletní údržbu dané lokality.”
Jiří Bala, vedoucí úseku místních komunikací, TSM Nový Jičín: “Rajonové čištění města probíhá každý týden, ve většině případech ve dnech čtvrtek a pátek. z těchto důvodů je město rozděleno do jednotlivých částí, ve kterých bude průběžně úklid prováděn.”

Lokality města, které se aktuálně čistí, jsou s předstihem označeny dopravními značkami se zákazem parkování. Přesto se najdou řidiči, kteří tam nechají auta odstavená.

Daniel Rýdel, ředitel MP Nový Jičín: “Nám určitě nedělá radost přijet na ulici a rozdat tam patnáct, dvacet výzev, což jsme v loňském roce, bohužel, zaznamenali. Takže tímto bych chtěl apelovat na občany, aby si všímali a respektovali dopravní značení.”

Blokový úklid města spočívá v zametení komunikací, a také ve vyčištění kanalizačních vpustí, v obnově vodorovného značení a ořezu zeleně.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy