Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Prioritou Veřejného fóra je úprava parku u spořitelny, rozhodovat bude dále elektronická anketa

Nový Jičín |

Konal se pátý ročník Veřejného fóra. Lidé mohli opět se zástupci radnice diskutovat o rozvoji města a navrhovat témata ke zlepšení života. Nejvíce hlasů přímo na diskuzní akci získala úprava parku u České spořitelny.

Velký sál Střediska volného času Fokus zaplnilo během pátého ročníku Veřejného fóra více než 60 diskutujících obyvatel, zástupců radnice a odborníků. Na úvod shlédli prezentaci největších investičních akcí města, souhrn toho, co se podařilo realizovat z minulých Veřejných fór, a pak začala hlavní část - diskuze u osmi tematických stolů.

Vendula Jandová, účastnice Veřejného fóra: “Jeden z nejúspěšnějších nápadů byl, ať se školy otevírají dříve kvůli dětem, které dojíždí moc brzy, potom stínění klidové zóny na náměstí, tam kde jsou lavičky. Když se tam chceme v létě posadit se zmrzlinou, tak se pomalu roztečeme dříve my, než ta zmrzlina, jak tam svítí to slunko. A říkali jsme si, že park u spořitelny, že by mohl být zrekonstruovaný.”
Vlastimír Perna, účastník Veřejného fóra: “Sport je celorepublikově podhodnocený, takže Nový Jičín není výjimkou, a bylo by třeba budovat nová sportoviště, sportovní halu a samozřejmě já jako plavec podporuji kompletní rekonstrukci bazénu.”
Pavel Žáček, účastník Veřejného fóra, odbor dopravy MěÚ: “Hlavně řešili své problémy s parkováním, se stáním, se žlutými čarami a cyklostezky, prý je jich tady málo.”
Ondřej Syrovátka (ZELENÍ), 1. místostarosta Nového Jičína: “Občas se některá témata zopakují, ale viděl jsem i nějaké nové návrhy, například u stolu rekreace byl návrh na zřízení kempu v Novém Jičíně, návrh na vytvoření Ekocentra nebo u stolu mládež je návrh, aby se zrevitalizoval park u české spořitelny, což uznávám, že je zapotřebí, nicméně tam se řeší, jestli tam nebude nějaká výstavba.”
Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Je to jedna z platforem, kdy občan může ovlivnit chod našeho města, ovlivnit ten veřejný prostor a písemně sdělit své přání, kde by se to město mělo změnit. Za mě určitě budu souhlasit, byl jsem u stolu dopravy, kde řada lidí podporuje růst cyklostezek a cyklopruhů ve městě. Já jsem také zastáncem cyklistické dopravy a bezpečné dopravy ve městě.”

První hlasování proběhlo přímo na místě konání fóra, ze kterého vzešlo 11 priorit. Na prvních místech jsou například: úprava parku u České spořitelny, umožnění výstavby rodinných domů pod Skalkami, rekonstrukce bazénu a postavení společného domu.

O konečném pořadí těchto priorit rozhodnou hlasováním občané v elektronické anketě.

Ondřej Syrovátka (ZELENÍ), 1. místostarosta Nového Jičína: “Každý člověk může dát dva kladné a jeden záporný hlas. Finální slovo má potom zastupitelstvo, protože k jednotlivým podnětům se ještě musí vyjádřit odbory města, takže návrhy, které nejsou reálné, zastupitelstvo zamítne, a bude se zabývat těmi, které jsou realizovatelné a žádoucí pro město.”

Seznam všech 11 priorit a možnosti hlasování budou na webu a facebooku města a Zdravého města zveřejněny 17. dubna.

Nahlásit chybu


K tématu

Zastupitelé schvalovali dotace, například na podporu životního prostředí i na opravu loubí

19. června 2023 11:20 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Zastupitelé města se v tomto volebním období sešli na své páté schůzi. Řešili například dotace v oblasti životního prostředí nebo podporu vlastníků domů na historickém náměstí.

Zastupitelé zvážili, čím se z Veřejného fóra bude město zabývat

20. září 2023 18:53 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Zastupitelstvo v září projednávalo výsledky Veřejného fóra, které se konalo 12 dubna. Jedná se o aktivu, na které lidé navrhují, co by město mohlo udělat, ať už v oblasti dopravy, životního prostředí, sportu, kultury, školství a podobně.

Mimořádné zastupitelstvo kývlo na podporu kotlíkových dotací

21. dubna 2023 8:00 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Novojičínští zastupitelé se sešli na mimořádné schůzi, rozhodovali o jediném bodu - podpoře kotlíkových dotací. Moravskoslezský kraj letos vyhlásil už 5. výzvu tohoto dotačního programu.


Krnovská nemocnice má jako první v Česku unikátní transportní systém vzorků

Včera 18:41 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Jamajský sprinter Usain Bolt uběhne 250 metrů za cca 23 sekund. Stejnou rychlostí nyní běhají po areálu krnovské nemocnice laboratorní vzorky v novém přepravním systému. Rychlostí 8 až 10 metrů za sekundu jsou transportovány z vyšetřoven do laboratoří nemocnice.

Domovníci preventisté se mariánskohorské radnici osvědčili. Problémy řeší rychle a zodpovědně

Obvod Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky postupně zlepšuje technický stav bytových domů, jejich okolí a také bezpečnost. Za vším stojí domovníci preventisté, kteří se momentálně starají o 15 lokalit v obvodu.

Zelené parkoviště na Slezské ve Frýdku-Místku má být hotové ještě letos

Výstavba nového parkoviště na sídlišti Slezská ve Frýdku-Místku je před spuštěním. Místo zde najde na čtyři desítky aut. Stavba by měla začít do konce května a hotovo má být ještě letos. Parkoviště bude zasazeno do zeleně, aby se nenarušoval ráz okolí betonovou plochou.

Památník životické tragédie čeká rekonstrukce, lidé to vítají

Muzeum Těšínska se chystá zahájit práce na rekonstrukci životického památníku v Havířově. Práce by měly být dokončeny do srpna, aby se zde mohl uskutečnit pietní akt k uctění památky zavražděných mužů gestapem.

Marica ožívá. Strašák Poruby se po letech mění na bytový dům

Marica. Ruina, která několik let strašila obyvatele porubského 5. obvodu, se konečně mění k lepšímu. Poté, co získala nového majitele, vzniká tady moderní bytový dům.

Studenti slezskoostravského gymnázia se chystají do Tanzánie, jejich projekt podporuje místní školu

Studenti hladnovského gymnázia možná vycestují ze Slezské Ostravy až do Tanzánie, a to díky projektu Hakuna Matata. Projekt sami vypracovali od píky s cílem zlepšit výuku na partnerské škole, podpořit výstavbu internátu, a zároveň si rozšířit vlastní obzory. Africkou expedici plánují už na leden.

Cyklistická doprava se stává v Ostravě fenoménem. Důležité ale je dbát na bezpečnost

Cyklistická doprava se v Ostravě stává fenoménem. Mnozí obyvatelé města i okolí využívají kolo denně a díky husté síti cyklostezek je to stále bezpečnější způsob dopravy. Na oblibě získává také sdílení jízdních kol. Strážníci proto často pořádají nejrůznější preventivní akce a vzdělávají cyklisty.

Kamerami jsou už vybaveny všechny vozy MHD v Ostravě. Velmi to zvyšuje bezpečnost

Jedním z důležitých faktorů při snaze o přilákání pasažérů do městské hromadné dopravy je její bezpečnost. Ostravský dopravní podnik na to velmi dbá a proto byla všechna vozidla vybavena kamerovým systémem. Nejen že to působí preventivně na zloděje a výtržníky, ale pomáhá to také policistům při odhalování pachatelů trestných činů.

Ve Slezské Ostravě se po zimě opravují výtluky, silnice se ale v obvodu opravují celoročně

Slezská Ostrava začala stejně jako ostatní městské obvody po zimě s opravou výtluků. Ve Slezské ale probíhá oprava silnic celoročně. Zajišťují ji slezskoostravské technické služby.

Studenti VŠB zkoumali možnosti rychvaldských veřejných prostranství a jejich využití

17. dubna 2024 20:00 | Rychvald | Michal Slonina | Rychvaldský miniexpres

Workshop studentů Vysoké školy báňské naplno odstartoval spolupráci s městem Rychvald. Cílem projektu bude zvelebit veřejná prostranství a navrhnout jejich možné další využití.

Spolek aktivních Novojičíňáků hraje divadlo a baví se tancem

Skupina Novojičíňáků, kteří, byť už mají svou pracovní kariéru za sebou, se rozhodla iniciativně zapojit do místního dění. Založila spolek s názvem “Být spolu aktivní”. Pořádá taneční odpoledne a hraje divadlo pro děti.

Rodáci vyhlásili jaro Karla Kryla, připomněli kulatá výročí jeho narození a úmrtí

Klub rodáků a přátel města vyhlásil jaro Karla Kryla. Tento čestný občan Nového Jičína se před 80 lety narodil - a před 30 lety zemřel.

“Blešák” v Novém Jičíně zaujal, přesunul se na náměstí

Obliba bleších trhů mezi nakupujícím i prodejci roste. V Novém Jičíně se původně jednodenní akce konaná v uzavřeném prostoru rozšířila na dva dny, a uskutečnila se na Masarykově náměstí.

Nechtějí být jen seniorkami, založily v Novém Jičíně aktivní spolek

Skupina novojičínských žen, které, byť už mají svou pracovní kariéru za sebou, se rozhodla iniciativně zapojit do místního dění. Založila spolek s názvem “Být spolu aktivní”. Pořádá taneční odpoledne a hraje divadlo.

Trofej vítěze AHL skončila v rukou domácího týmu

15. dubna 2024 17:42 | Studénka | Petra Dorazilová | Expres Studénky

Zimní sezonu na ledové ploše ve Studénce uzavřelo finále amatérské hokejové ligy. Rozhodující zápas se odehrál poslední březnovou sobotu. Těsným rozdílem jediného gólu jej vyhrál tým domácích.

Novojičínští rodáci uctili čestného občana Karla Kryla

Klub rodáků a přátel města vyhlásil v Novém Jičíně jaro Karla Kryla. Uctil tak kulaté výročí narození i úmrtí tohoto novojičínského čestného občana.

Prioritou Veřejného fóra je úprava parku u spořitelny, rozhodovat bude dále elektronická anketa
Vydáno 17. dubna 2023 16:02, Nový Jičín, Petra Dorazilová
Konal se pátý ročník Veřejného fóra. Lidé mohli opět se zástupci radnice diskutovat o rozvoji města a navrhovat témata ke zlepšení života. Nejvíce hlasů přímo na diskuzní akci získala úprava parku u České spořitelny.

Velký sál Střediska volného času Fokus zaplnilo během pátého ročníku Veřejného fóra více než 60 diskutujících obyvatel, zástupců radnice a odborníků. Na úvod shlédli prezentaci největších investičních akcí města, souhrn toho, co se podařilo realizovat z minulých Veřejných fór, a pak začala hlavní část - diskuze u osmi tematických stolů.

Vendula Jandová, účastnice Veřejného fóra: “Jeden z nejúspěšnějších nápadů byl, ať se školy otevírají dříve kvůli dětem, které dojíždí moc brzy, potom stínění klidové zóny na náměstí, tam kde jsou lavičky. Když se tam chceme v létě posadit se zmrzlinou, tak se pomalu roztečeme dříve my, než ta zmrzlina, jak tam svítí to slunko. A říkali jsme si, že park u spořitelny, že by mohl být zrekonstruovaný.”
Vlastimír Perna, účastník Veřejného fóra: “Sport je celorepublikově podhodnocený, takže Nový Jičín není výjimkou, a bylo by třeba budovat nová sportoviště, sportovní halu a samozřejmě já jako plavec podporuji kompletní rekonstrukci bazénu.”
Pavel Žáček, účastník Veřejného fóra, odbor dopravy MěÚ: “Hlavně řešili své problémy s parkováním, se stáním, se žlutými čarami a cyklostezky, prý je jich tady málo.”
Ondřej Syrovátka (ZELENÍ), 1. místostarosta Nového Jičína: “Občas se některá témata zopakují, ale viděl jsem i nějaké nové návrhy, například u stolu rekreace byl návrh na zřízení kempu v Novém Jičíně, návrh na vytvoření Ekocentra nebo u stolu mládež je návrh, aby se zrevitalizoval park u české spořitelny, což uznávám, že je zapotřebí, nicméně tam se řeší, jestli tam nebude nějaká výstavba.”
Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Je to jedna z platforem, kdy občan může ovlivnit chod našeho města, ovlivnit ten veřejný prostor a písemně sdělit své přání, kde by se to město mělo změnit. Za mě určitě budu souhlasit, byl jsem u stolu dopravy, kde řada lidí podporuje růst cyklostezek a cyklopruhů ve městě. Já jsem také zastáncem cyklistické dopravy a bezpečné dopravy ve městě.”

První hlasování proběhlo přímo na místě konání fóra, ze kterého vzešlo 11 priorit. Na prvních místech jsou například: úprava parku u České spořitelny, umožnění výstavby rodinných domů pod Skalkami, rekonstrukce bazénu a postavení společného domu.

O konečném pořadí těchto priorit rozhodnou hlasováním občané v elektronické anketě.

Ondřej Syrovátka (ZELENÍ), 1. místostarosta Nového Jičína: “Každý člověk může dát dva kladné a jeden záporný hlas. Finální slovo má potom zastupitelstvo, protože k jednotlivým podnětům se ještě musí vyjádřit odbory města, takže návrhy, které nejsou reálné, zastupitelstvo zamítne, a bude se zabývat těmi, které jsou realizovatelné a žádoucí pro město.”

Seznam všech 11 priorit a možnosti hlasování budou na webu a facebooku města a Zdravého města zveřejněny 17. dubna.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/novojicinsko/novy-jicin/11000036720/prioritou-verejneho-fora-je-uprava-parku-u-sporitelny-rozhodovat-bude-dale-elektronicka-anketa