Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Soutěž na podobu nové sportovní haly má vítěze, čeká na podpis

Nový Jičín |

Nový Jičín realizuje historicky první otevřenou architektonickou soutěž. Jejím předmětem je návrh podoby víceúčelové sportovní haly. Své nákresy odevzdalo 23 architektů.

Stavbu víceúčelové sportovní haly plánuje město několik několik let v areálu letního stadionu, částečně v místě současné tribuny. O tom, jak bude hala vypadat, rozhodne otevřená architektonická soutěže. Radnice tento postup výběru budoucího zhotovitele projektové dokumentace zvolila historicky vůbec poprvé.

Václav Dobrozemský (ODS), 2. místostarosta Nového Jičína: “Architektonická soutěž byla vyhlášena na podzim loňského roku, byla konzultována se zástupci České komory architektů, takže mám i potvrzení regulérnosti této soutěže. Do první fáze se přihlásilo 23 návrhů, které byly vyhodnoceny. Do druhé fáze bylo vybráno šest návrhů. Z těchto šesti návrhů odborná porota vybrala tři oceněné. První cena je ohodnocena částkou 750 tisíc korun, druhá částkou 500 tisíc korun a třetí 300 tisíc.”

Návrhy na čtvrtém až šestém místě obdrží takzvané skicovné, každý ve výši 100 tisíc korun. Vítěze potvrdí v květnu rada města.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Další procesní úkon bude ten, že vstoupíme do jednání s vítězem té soutěže a budeme s ním budeme koncipovat budoucí smlouvu na zhotovení projektové dokumentace. Samozřejmě, jestliže se nedomluvíme na ceně nebo podmínkách té smlouvy, tak nastupuje ten, kdo v soutěži skončil na druhém místě.”

Do té doby, než bude smluvní dokumentace podepsaná, není dle soutěžních podmínek možné zveřejnit vítěze ani jména účastníků.

Součástí soutěžních podmínek také je, že město uspořádá výstavu všech 23 odevzdaných architektonických návrhů. Konat by se měla zhruba v polovině září.

Cílem architektonické soutěže, o jejichž výsledcích rozhodla odborná komise, je tedy získat návrh, který bude ekonomicky i provozně udržitelný a bude symbolizovat určité nadčasové řešení.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Odborná komise je složena z nezávislé části architektů, a pak z politiků a vedení města. Ten poměr je 4:3, tedy převažuje ten názor architektů.”
Václav Dobrozemský (ODS), 2. místostarosta Nového Jičína: “Koncept těchto soutěží spočívá v tom, že většinu v té porotě má nezávislá část, která byla složena ze čtyř architektů, kteří byli doporučeni Českou komorou architektů. Z těch jmen můžeme zmínit například Radko Květa z Brna, v závislé části poroty byli dva zástupci vedení města a městský architekt Martin Materna.”

Hrubá odhadovaná cena sportovní haly, jejíž název má být Jičínka, je 200 až 250 milionů korun. Stavba by se nejdříve mohla začít realizovat v roce 2025.
Nahlásit chybu


K tématu

Nový Jičín ví, jak by měla nová sportovní hala vypadat, cenu odhaduje na 270 milionů

7. července 2023 8:20 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Město zveřejnilo vítěznou podobu budoucí víceúčelové sportovní haly. Ta vzešla z architektonické soutěže. Návrh zaujal nejen vnějším provedením, ale i ekonomičností provozu.

Vítěze návrhu sportovní haly v Novém Jičíně vybrala porota jednoznačně

30. června 2023 9:40 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Nový Jičín zveřejnil podobu budoucí víceúčelové sportovní haly. Vítězný návrh vzešel z architektonické soutěže. Zaujal nejen vnějším provedením, ale i ekonomičností provozu.

Vítězný návrh novojičínského sportoviště, i dvacítka poražených, visí v Návštěvnickém centru

28. srpna 2023 11:30 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

O podobě nové sportovní haly, která má stát v Novém Jičíně u letního stadionu, rozhodla architektonická soutěž. Více než dvacet přihlášených návrhů, včetně toho vítězného, je nyní vystaveno v Návštěvnickém centru.


Policisté zakročili proti mladíkovi, který si vykračoval poblíž šampionátu s kuličkovým samopalem

Dnes 13:54 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Jak postupují policisté proti podezřelému s dlouhou střelnou zbraní si mohl na vlastní kůži vyzkoušet 18letý mladík z Ostravy. Nedaleko haly, kde se právě odehrává hokejové mistrovství světa, procházel s airsoftovou maketou samopalu.

Budoucí zdravotníci skládali praktické maturitní zkoušky

Dnes 10:41 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Studenti středních zdravotnických škol skládali praktické maturitní zkoušky v Nemocnici Třinec.

Policisté zachránili život opilého muže, kterého doma málem udusila spálená večeře

Dnes 10:13 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Dvojice ostravských policistů vyjela 14. května večer k zásahu do Opletalovy ulice v Porubě, kde lidé ohlásili kouř vycházející z jednoho bytu.

Na Lodičkách v Karviné se konal triatlon Boženy Němcové. Jednou z disciplín bylo veslování

Volnočasový areál Lodičky patřil na jeden den sportovním nadšencům. Konal se tady netradiční triatlon. Jednou z jeho disciplín bylo veslování, podívejte se na reportáž.

Školáci navrhovali, co v Ostravě zlepšit. Diskutoval s nimi starosta centrálního obvodu

Školáci v centru Ostravy dostali otázku, co by ve svém městě zlepšili. Z námětů pak vzešla beseda se starostou centrálního obvodu, který se dětem snažil na jejich otázky osobně odpovědět. Zajímala je hlavně čistota, bezpečí nebo možnosti volnočasového vyžití.

Světlo a kořeny novojičínského rodáka na Staré poště

Stará pošta nabízí v květnu výstavu všestranného výtvarníka, novojičínského rodáka, Antonína Gavlase. Její název “Kořeny světla” odkazuje na jeho rodiště a na hlavní princip jeho tvorby.

V Karviné zkrášlují další veřejná prostranství, proměnou projde několik míst ve městě

V Karviné zkrášlují další veřejná prostranství. Po náměstíčku u Permonu a velké proměny prostoru u obchodního domu v centru města přišlo na řadu náměstíčko Gagarina a také plocha poblíž ulice Nedbalova. V současné době se už také připravuje proměna prostranství U Skleníku v Karviné-Ráji.

Studenti bruntálské průmyslovky postavili nejnovější Tatrovku, bude sloužit při zimní údržbě v okrese Bruntál

17. května 2024 12:23 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Propojení teorie s praxí je vysněným cílem moha středních i vysokých škol. Dokonale se to povedlo na bruntálské Střední průmyslové škole a obchodní akademii. Ve spolupráci s Tatrou Kopřivnice jako druzí v kraji zdejší studenti sestavili celou nejnovější Tatrovku.

V Porubě zahájili 5. ročník Sdílka. Letos u Floridy, kde je v plánu rekonstrukce celého prostoru

16. května 2024 21:02 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

V Porubě slavnostně zahájili už 5. ročník Sdílka. Tato netradiční Pop Up expozice Začala už v roce 2016 na středovém pásu Hl. třídy a od té doby probíhá co dva roky pokaždé na jiném místě obvodu.

V Karviné už potřetí ocenilo vedení města na zámku Fryštát osobnosti ve zdravotnictví

17. května 2024 13:28 | Karviná | Monika Danková | Regionální zprávy POLAR

Vedení Karviné se rozhodlo udělit Pamětní list Rady města Karviné osobnostem ve zdravotnictví. Vybráni byli ti, kteří svou práci dělají zodpovědně, s velkým nasazením a mimořádným rozsahem odborných aktivit.

BEZ KOMENTÁŘE: Školní slavnost představila pestrý život nejen na zahradě

Letošní ročník této jarní akce škola pojmenovala trefně Život v zahradě. Lidé mohli na různých stanovištích poznávat třeba podle listů stromy nebo bylinky. Zahradní slavnost měla i charitativní podtext - konala se na podporu bývalého žáka školy, dnes šestnáctiletého Bena.

Skatepark už má své fandy, teď v květnu byl otevřen i se slávou

Skatepark u letního stadionu byl stavebně dokončen loni v listopadu, na slavnostní otevření si počkal na příznivé podmínky teď do května. Sportoviště je volně přístupné, součástí je i bikepark.

Mostek v Loučce musí zbourat, na řadě jsou demolice nebo opravy dalších

17. května 2024 14:30 | Nový Jičín | Petra Dorazilová | Novojičínský expres

Lávka u ulice Za Potokem v Loučce, vedoucí přes Grasmanku, musela být demolována. Nahradí ji tu nová. Důvodem byl špatný technického stav, který se ovšem týká více mostních objektů na území města.

Novojičínští senioři vyslechli, jak se na sítích šíří informace. Teď jsou na řadě řetězové e-maily

Zorientovat se v nárůstu informací, které nás atakují prostřednictvím sociálních sítí. To je cíl přednášek, které se konají v novojičínské městské knihovně. Zacíleny jsou na seniory. Pomohly jim například rozklíčovat, jak se tyto informace šíří.

Děti plnily branné disciplíny, profesionální vojáci ukázali boj zblízka

17. května 2024 9:00 | Nový Jičín | Petra Dorazilová | Novojičínský expres

Den vítězství si Novojičínští nepřipomněli jen pietními akty, ale také zážitkovou akcí. Ta nabídka stezku s brannými disciplínami, vystavena byla vojenská technika a nechyběla atraktivní ukázka Armády České republiky.

Floristická soutěž provoněla novou Komenského školu

16. května 2024 15:58 | Nový Jičín | Petra Dorazilová | Novojičínský expres

Na půdě Základní školy Komenského 66 se konalo okresní kolo floristické soutěže, pořádané Českým zahrádkářským svazem. V aranžování květin tu soupeřila děvčata ze sedmých tříd.

Soutěž na podobu nové sportovní haly má vítěze, čeká na podpis
Vydáno 28. dubna 2023 8:40, Nový Jičín, Petra Dorazilová
Nový Jičín realizuje historicky první otevřenou architektonickou soutěž. Jejím předmětem je návrh podoby víceúčelové sportovní haly. Své nákresy odevzdalo 23 architektů.

Stavbu víceúčelové sportovní haly plánuje město několik několik let v areálu letního stadionu, částečně v místě současné tribuny. O tom, jak bude hala vypadat, rozhodne otevřená architektonická soutěže. Radnice tento postup výběru budoucího zhotovitele projektové dokumentace zvolila historicky vůbec poprvé.

Václav Dobrozemský (ODS), 2. místostarosta Nového Jičína: “Architektonická soutěž byla vyhlášena na podzim loňského roku, byla konzultována se zástupci České komory architektů, takže mám i potvrzení regulérnosti této soutěže. Do první fáze se přihlásilo 23 návrhů, které byly vyhodnoceny. Do druhé fáze bylo vybráno šest návrhů. Z těchto šesti návrhů odborná porota vybrala tři oceněné. První cena je ohodnocena částkou 750 tisíc korun, druhá částkou 500 tisíc korun a třetí 300 tisíc.”

Návrhy na čtvrtém až šestém místě obdrží takzvané skicovné, každý ve výši 100 tisíc korun. Vítěze potvrdí v květnu rada města.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Další procesní úkon bude ten, že vstoupíme do jednání s vítězem té soutěže a budeme s ním budeme koncipovat budoucí smlouvu na zhotovení projektové dokumentace. Samozřejmě, jestliže se nedomluvíme na ceně nebo podmínkách té smlouvy, tak nastupuje ten, kdo v soutěži skončil na druhém místě.”

Do té doby, než bude smluvní dokumentace podepsaná, není dle soutěžních podmínek možné zveřejnit vítěze ani jména účastníků.

Součástí soutěžních podmínek také je, že město uspořádá výstavu všech 23 odevzdaných architektonických návrhů. Konat by se měla zhruba v polovině září.

Cílem architektonické soutěže, o jejichž výsledcích rozhodla odborná komise, je tedy získat návrh, který bude ekonomicky i provozně udržitelný a bude symbolizovat určité nadčasové řešení.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Odborná komise je složena z nezávislé části architektů, a pak z politiků a vedení města. Ten poměr je 4:3, tedy převažuje ten názor architektů.”
Václav Dobrozemský (ODS), 2. místostarosta Nového Jičína: “Koncept těchto soutěží spočívá v tom, že většinu v té porotě má nezávislá část, která byla složena ze čtyř architektů, kteří byli doporučeni Českou komorou architektů. Z těch jmen můžeme zmínit například Radko Květa z Brna, v závislé části poroty byli dva zástupci vedení města a městský architekt Martin Materna.”

Hrubá odhadovaná cena sportovní haly, jejíž název má být Jičínka, je 200 až 250 milionů korun. Stavba by se nejdříve mohla začít realizovat v roce 2025.
Zdroj: https://polar.cz/zpravy/novojicinsko/novy-jicin/11000036945/soutez-na-podobu-nove-sportovni-haly-ma-viteze-ceka-na-podpis