Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na novou palubovku posvítí basketbalistům i nová světla

Nový Jičín |

Basketbalová hala získala v loňském roce novou palubovku a moderní interiér. Posledním zastaralým prvkem uvnitř je tak osvětlení. Nových LED světel se dočká teď v červnu.

Rekonstrukce palubovky basketbalové haly a instalace akustických panelů přišla loni na 12 milionů korun. Basketbalovému klubu, který je provozovatelem tohoto sportovního zařízení, se podařilo získat dotaci z Národní sportovní agentury ve výši sedm milionů korun. Zbytek zaplatilo město. Jedinou vadou na kráse modernizované haly tak zůstává staré osvětlení.

Pavel Kelar, prezident BC Nový Jičín: “Halu máme novou, zrekonstruovanou, jediné, co by chtělo výměnu, a navíc v této době, kdy kilowatta elektrické energie šla neskutečně nahoru, tak bychom chtěli vyměnit osvětlení ve sportovní hale, které už je v tuhle chvíli na hraně své životnosti, je staré 25 let. Nyní probíhá výběrové řízení na zhotovitele a v měsíci červnu proběhne výměna.”
Václav Dobrozemský (ODS), 2. místostarosta Nového Jičína: “Na základě žádosti provozovatele z letošního roku město vyčlenilo částku 1,6 milionu korun na výměnu LED osvětlení v této sportovní hale. Jedná se o jedno ze souborů opatření v rámci energetických úspor. Město si je uvědomuje, že tato sportovní zařízení jsou energeticky náročná, proto je potřeba cítit tato opatření právě na snížení provozních nákladů.”

Současné osvětlení bude nahrazeno moderními ledkovými světly, které budou variabilnější i co se týče intenzity nasvícení haly, což bude přínosnější pro provoz sportoviště.

Pavel Kelar, prezident BC Nový Jičín: “Současné světla jsou výbojkové, mají spotřebu zhruba 400 wattů, je s tím problém i z hlediska provozu, protože to světlo potřebuje nějaký čas k zahřátí, než najede ta plná svítivost. Tak samozřejmě, když chcete zhasnout a opětovně rožnout, třeba při nějakých kulturních nebo i sportovních akcích, které mají charakter show, tak to není možné, protože je tam docela velká časová prodleva, než to světlo zchladne a potom zase naběhne.”

Výměna světel by měla trvat asi týden, tréninky basketbalistů nenaruší, Ti se v červnu snaží maximálně využít venkovní prostředí.

V souvislosti s dalším snižováním energetické náročnosti plánuje město v tomto objektu sportovní haly a bazénu další opatření.

Václav Dobrozemský (ODS), 2. místostarosta Nového Jičína: “A tím je fotovoltaická elektrárna na střeše tohoto zařízení, V současné době je zpracována studie, která zanalyzovala tu situaci, a pokud bude politická vůle finanční prostředky v rozpočtu, tak s největší pravděpodobností v příštím roce bychom tuto fotovoltaiku mohli realizovat.”

V letošním roce město první fotovoltaické panely nainstaluje v areálu technických služeb na Suvorovově ulici.

Nahlásit chybu


K tématu

Hlavní vstup do úřadu na Divadelní ulici je opět otevřen

4. července 2025 7:12 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Budova městského úřadu na ulici Divadelní má opět otevřený hlavní vchod. Uzavřen byl od podzimu loňského roku, a to z důvodu rekonstrukce. Radnice tu nechala vybudovat i bezbariérový přístup.

Parkovací dům na Dvořákově u zastupitelů neprošel

30. června 2025 11:28 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

V Novém Jičíně by mohl stát parkovací dům, a to v lokalitě ulice Dvořákova. Jedná se o projekt soukromého investora, který ovšem potřebuje spoluúčast města. Tato myšlenka ale nenašla většinovou podporu u zastupitelů.

Novojičínský úřad má po rekonstrukci funkční hlavní vchod

3. července 2025 10:38 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Budova městského úřadu na Divadelní ulici v Novém Jičíně má opět otevřený hlavní vchod. Uzavřen byl od podzimu loňského roku, a to z důvodu rekonstrukce. Radnice tu nechala vybudovat i bezbariérový přístup.


Tragická nehoda v Českém Těšíně. Auto srazilo ženu na přechodu pro chodce

Včera 16:41 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Tragická nehoda uzavřela v pátek odpoledne Ostravskou ulici v Českém Těšíně. Podle svědků tam měl řidič osobního auta srazit ženu, která přecházela přes přechod pro chodce. Záchranáři na místě bojovali o její život, ale bohužel marně. Okolnostmi nehody se zabývají policisté.

Primátor Karviné Jan Wolf je na svobodě. Soud nevyhověl žádosti o vzetí do vazby

Včera 14:24 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Okresní soud v Ostravě v pátek nevyhověl návrhu státního zástupce na vzetí karvinského primátora Jana Wolfa (nestr., dříve SOCDEM) do vazby. Ten je obviněný v rozsáhlé korupční kauze kolem ovlivňování fotbalových zápasů. Trestní stíhání však pokračuje a Wolf nadále odmítá, že by se dopustil jakéhokoli protiprávního jednání.

V Ostravě-Jihu vzniknou 2 nová zařízení pro seniory

Včera 8:34 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Města v Česku se potýkají s nedostatkem pobytových sociálních služeb pro seniory. Vlivem stárnutí populace poptávka překračuje nabídku až dvojnásobně. V Ostravě-Jihu ale v příštích letech vzniknou hned dvě nová zařízení tohoto typu.

Náročný čtvrtek leteckých záchranářů. Vrtulník vzlétal k šesti vážným případům

Včera 12:55 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Letečtí záchranáři museli během jediné směny vyrazit celkem k šesti zásahům, které zahrnovaly čtyři vážné dopravní nehody a dva případy náhlé zástavy srdce. Každá minuta v těchto situacích rozhodovala o zdraví a životech pacientů.

V minulosti pobodal a znásilnil desetiletou dívku. Vyšel z vězení a zaútočil znovu

Včera 9:10 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Hrůzný zážitek má za sebou mladistvá dívka z Ostravy. Šla se projít v poledne parkem a najednou na ni zaútočil 36letý muž. Měl stažené kalhoty, chytil ji do kravaty a povalil na zem. Dívka se bránila a křičela. Všiml si toho starší pán, který rychle přiběhl na pomoc a násilníka odtrhl. Ten ale utekl. Bleskově ho pak dopadli přivolaní policisté. Nejhrůznější na celém případu je, že deviant v minulosti znásilnil a pobodal nožem tehdy desetiletou dívku.

Akce Pozor, JEDU!!! učí bezpečné chování v dopravě. MŠ Ukrajinská připravila pro děti i rodiče zábavné odpoledne

25. června 2026 16:48 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Pozor, JEDU!!! Tak se jmenuje oblíbená dopravně-bezpečnostní akce, kterou pro děti, rodiče i veřejnost opět po roce uspořádala mateřská škola Ukrajinská. Zábavnou formou nabídla důležité informace o bezpečnosti v dopravě i první pomoci.

Architekti představili projekt proměny parku M. Horákové. Veřejné projednání se konalo v MAPPA

25. června 2026 12:12 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

V Městském ateliéru prostorového plánování a architektury se uskutečnilo veřejné projednání návrhu na přeměnu ostravského sadu Dr. Milady Horákové. Bude se kácet i sadit, stavět i bourat a důležitá je také návaznost na koncertní sál VOX.

Na ZŠ Palkovice ocenili úspěšné školáky a rozloučili se s deváťáky

Včera 10:16 | Palkovice | Libor Běčák

Slavnostním setkáním všech žáků a kantorů skončil školní rok v ZŠ Palkovice. Ti nejlepší školáci byli oceněni pamětními listy a drobnými dárky.

Na Mariánskohorské náměstí se vracejí lavičky. Nový typ má zabránit jejich zneužívání

25. června 2026 16:24 | Ostrava-Mariánské hory | Yvona Fajtová

Na Mariánskohorské náměstí se po několika letech vracejí lavičky. Radnice je v minulosti odstranila kvůli jejich zneužívání lidmi bez domova a častému nepořádku. Obyvatelům ale možnost odpočinku na náměstí začala chybět. Obvod proto našel nové řešení v podobě jednosedátkových laviček z recyklovaného textilu. Sloužit mají především ke krátkému odpočinku.

Na jejím vzniku pracovali i odsouzení. Věznice v Ostravě-Heřmanicích otevřela kapli Naděje

25. června 2026 11:54 | Ostrava-Centrum | Anna Břenková

Věznice v Ostravě-Heřmanicích má nové duchovní zázemí. Slavnostně se zde otevřela kaple, která dostala jméno Naděje. Na jejím vzniku se podíleli i samotní odsouzení.

Pokojská

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 22. května 2026

Novojičínské Pivobraní není jen o pivu, je to hudební festival v historických kulisách

Včera 7:40 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Novojičínské Pivobraní letos vzdorovalo tropickým teplotám i prudkému lijáku. Návštěvníky ovšem nic z toho neodradilo a užili si festival piva, dobré zábavy a koncertů naplno.

Házenkáři Studénky se po třech letech vrací do I. ligy

25. června 2026 8:57 | Studénka | Petra Dorazilová

Muži Studénky v tomto soutěžním ročníku národní házené jasně vévodili druholigové tabulce. Cíl tak byl jediný - návrat do 1. ligy. Splnit se jej podařilo.

Jedlá zahrada učí, baví i sytí děti novojičínské školky Máj

25. června 2026 7:28 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Novojičínská Mateřská škola Máj slavnostně otevřela Jedlou zahradu. Slouží jako prostor pro vzdělávání a inspiraci, a také zásobuje kuchyni mateřinky čerstvými potravinami.

Oderské dny opět bavily všechny generace, zazářili Střihavka, Kohoutová i N.O.H.A

24. června 2026 9:30 | Odry | Michal Slonina

Slunečné počasí, prodejní stánky, zábavné atrakce i hvězdní interpreti - tak vypadaly letošní Oderské dny. Za kulturou dorazily stovky lidí.

Kameny zmizelých v centru Fulneku připomínají členy židovských rodin, kteří se nevrátili z války

23. června 2026 13:05 | Fulnek | Libor Běčák

Také ve Fulneku si lidé připomněli památku obyvatel města, kteří nepřežili II. světovou válku. Setkání pozůstalých se školáky a tradiční židovský obřad na náměstí byl plný emocí.

Senior na Novojičínsku pět let odebíral plyn na černo. Způsobil škodu přes jeden a půl milionů korun

23. června 2026 9:10 | Nový Jičín | Anna Břenková

Majitel palírny dlouhých pět let nelegálně odebíral zemní plyn. Pomocí tzv. bypassu obcházel plynoměr, aby zvýšil zisk. 69letý muž způsobil škodu více než jeden a půl milionů korun a může jít do vězení až na 8 let.

Na novou palubovku posvítí basketbalistům i nová světla
Vydáno 15. května 2023 16:40, Nový Jičín, Petra Dorazilová
Basketbalová hala získala v loňském roce novou palubovku a moderní interiér. Posledním zastaralým prvkem uvnitř je tak osvětlení. Nových LED světel se dočká teď v červnu.

Rekonstrukce palubovky basketbalové haly a instalace akustických panelů přišla loni na 12 milionů korun. Basketbalovému klubu, který je provozovatelem tohoto sportovního zařízení, se podařilo získat dotaci z Národní sportovní agentury ve výši sedm milionů korun. Zbytek zaplatilo město. Jedinou vadou na kráse modernizované haly tak zůstává staré osvětlení.

Pavel Kelar, prezident BC Nový Jičín: “Halu máme novou, zrekonstruovanou, jediné, co by chtělo výměnu, a navíc v této době, kdy kilowatta elektrické energie šla neskutečně nahoru, tak bychom chtěli vyměnit osvětlení ve sportovní hale, které už je v tuhle chvíli na hraně své životnosti, je staré 25 let. Nyní probíhá výběrové řízení na zhotovitele a v měsíci červnu proběhne výměna.”
Václav Dobrozemský (ODS), 2. místostarosta Nového Jičína: “Na základě žádosti provozovatele z letošního roku město vyčlenilo částku 1,6 milionu korun na výměnu LED osvětlení v této sportovní hale. Jedná se o jedno ze souborů opatření v rámci energetických úspor. Město si je uvědomuje, že tato sportovní zařízení jsou energeticky náročná, proto je potřeba cítit tato opatření právě na snížení provozních nákladů.”

Současné osvětlení bude nahrazeno moderními ledkovými světly, které budou variabilnější i co se týče intenzity nasvícení haly, což bude přínosnější pro provoz sportoviště.

Pavel Kelar, prezident BC Nový Jičín: “Současné světla jsou výbojkové, mají spotřebu zhruba 400 wattů, je s tím problém i z hlediska provozu, protože to světlo potřebuje nějaký čas k zahřátí, než najede ta plná svítivost. Tak samozřejmě, když chcete zhasnout a opětovně rožnout, třeba při nějakých kulturních nebo i sportovních akcích, které mají charakter show, tak to není možné, protože je tam docela velká časová prodleva, než to světlo zchladne a potom zase naběhne.”

Výměna světel by měla trvat asi týden, tréninky basketbalistů nenaruší, Ti se v červnu snaží maximálně využít venkovní prostředí.

V souvislosti s dalším snižováním energetické náročnosti plánuje město v tomto objektu sportovní haly a bazénu další opatření.

Václav Dobrozemský (ODS), 2. místostarosta Nového Jičína: “A tím je fotovoltaická elektrárna na střeše tohoto zařízení, V současné době je zpracována studie, která zanalyzovala tu situaci, a pokud bude politická vůle finanční prostředky v rozpočtu, tak s největší pravděpodobností v příštím roce bychom tuto fotovoltaiku mohli realizovat.”

V letošním roce město první fotovoltaické panely nainstaluje v areálu technických služeb na Suvorovově ulici.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/novojicinsko/novy-jicin/11000037210/na-novou-palubovku-posviti-basketbalistum-i-nova-svetla