Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Novojičínský park byl jedinečnou scénou festivalu ZUŠ Open

Smetanovy sady v Novém Jičíně se staly jednou velkou scénou pro hudbu, tanec i výtvarné umění. Konala se zde akce ZUŠka jako na dlani, a to v rámci celorepublikového festivalu ZUŠ Open.

Rozlehlý novojičínský park Smetanovy sady obsadili hudebníci, tanečníci, zpěváci a výtvarníci ze základní umělecké školy. Jejich malá představení pod korunami stromů, v altánku nebo na malém pódiu u vodního jezírka v pozadí se Španělkou kapli vdechla akci ZUŠka jako na dlani jedinečnou atmosféru.

Jan Machander, ředitel ZUŠ Nový Jičín: “ZUŠka jako na dlani je náš letošní příspěvek k akci ZUŠ Open, která probíhá v rámci několika dnů v České republice, a současně je to prezentace našich všech tří oborů žákům prvních až třetích tříd prvního stupně a mateřských škol.”

Děti si ve Smetanových sadech mohly osahat housle, violoncello, akordeony, kytary a některé bicí nástroje.

děti ze základních škol:
“Mně se tady líbily housle.”
“Já hraju na klavír a tady se mi líbí violoncello, protože na něj hraje ségra.”
“Mi se tu líbilo všechno.”
“Mně se líbilo zpívání.”
“A mně, jak hráli na ten saxofon.”
Jan Machander, ředitel ZUŠ Nový Jičín: “Většinou děláme akce takové strukturovanější, většinou jsou to koncerty, je to něco co předvádíme na jevišti, a už loni jsme si řekli, že by bylo fajn udělat něco spontánnějšího v přírodě a konečně jsme se k tomu dostali, takže ta akce zrála déle.”

Cílem festivalu ZUŠ Open je ukázat unikátnost sítě základních uměleckých škol, kterých je v České republice více než 500. Jeho patronkou je světoznámí operní pěvkyně Magdalena Kožená. 1. června přijede navštívit základní uměleckou školu právě do Nového Jičína.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy