Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Slavící novojičínský ProSenior má šanci na novou budovu

Pečovatelská služba funguje v Novém Jičíně v různých podobách desítky let. Městskou organizací se stala před 30 lety. Toto výročí oslavila společenským setkáním a nadějí na získání nové budovy.

Oslavit 30 let fungování pod křídly města Nového Jičína se pečovatelská služba ProSenior rozhodla společenským setkáním. Pozvala na něj současné i bývalé zaměstnance, zástupce spolupracujících organizací a města.

Daniela Susíková, vedoucí odboru sociálních věcí, MěÚ Nový Jičín: “Pečovatelská služba má neoddiskutovatelné místo v naší síti sociálních služeb, pomáhá našim občanům zůstat co nejdéle ve svém přirozeném prostředí.”
Alice Hynčicová, vedoucí organizace ProSenior, Nový Jičín: “Máme naprosto úžasný tým pracovníkům, jsou vzdělaní, jsou to dámy rozhodné, které se v různých situacích umí správně rozhodnout, umí klienta motivovat i podpořit.”

Organizací města se pečovatelská služba stala v roce 1993, když zastupitelé rozhodli o jejím převzetí z Okresního ústavu sociálních služeb. Postupně péči rozšířila a modernizovala. Sídlí v zastaralých místnostech v přízemí takzvaného domu zvláštního určení Pod lipami. Město pro ni plánuje nové prostory.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Jsme ve fázi projektování budoucího nového domu. Ten by měl vzniknout na ulici Bohuslava Martinů a čekáme na vhodný dotační titul. Ty jsou vypisovány celkem pravidelně.”

Podle starosty tyto dotace kryjí až 90 procent nákladů a město tak má reálnou šanci novou budovu v dohledné době postavit.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy