Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Z Projektů pro Nový Jičín zaujalo hřiště na Lamberku a lavičky ve vilách

Nový Jičín |

Rodinné hřiště na Lamberku a lavičky v Hückelových vilách - to jsou dva úspěšné projekty letošního ročníku participativního rozpočtu. O jejich postoupení k realizaci rozhodla hlasováním veřejnost.

ročníku výzvy odevzdali čtyři předkladatelé. Tři z nich se po posouzení příslušných odborů města nakonec dostaly do veřejného hlasování, do kterého se zapojilo 342 lidí, přičemž každý mohl dát dva hlasy.

Ondřej Syrovátka (ZELENÍ), 1. místostarosta Nového Jičína: “Vyhrál projekt na realizaci takového dětského Rodinného hřiště na Lamberku vedle fotbalového hřiště. A na druhém místě se umístily lavičky v Hückelových vilách. Čili tyto dva produkty by měly být realizovány.”

Vítězný projekt, návrh Rodinného hřiště na Lamberku, je tedy kombinací několika herních prvků, od posilovací lavice až po houpačky. Předkladatelem projektu je předseda TJ Sokol Žilina.

Petr Augustini, předkladatel projektu: “Prvně bych chtěl poděkovat všem těm, kteří nám dali hlas, protože těch lidí bylo mnoho, dokonce snad dvakrát více než u druhého projektu, což nás velmi motivuje i do další práce. Ten projekt je pro nás velmi důležitý, protože hřiště na Lamberku je takové hole, není tam v podstatě nic dalšího kromě toho, že se tam dá hrát fotbal. Takže si myslíme, že to hřiště velmi oživí ten prostor.”

Nápad na umístění laviček v areálu Hückelových vil předložil Spolek pro záchranu těchto vil. Předmětem návrhu je deset laviček v bílé barvě ve stylu Schönbrunn.

Radek Polách, předkladatel projektu: “Určitě jsme rádi, že se veřejnost tohoto zúčastnila, že nám dala hlas. Ten mobiliář byl vybírán souběžně s rozhodnutím komise architektury a taktéž na to měl vliv městský architekt pan Materna. V letošním roce by se to mělo všechno finančně pokrýt a předpokládám, že v průběhu září, vzhledem k dodacím lhůtám na tyto typy, které byly zvoleny, by lavičky mohly být instalovány.”

Oba projekty se finančně vejdou do 400 tisíc korun, které jsou na participativní rozpočet vyčleněny. Termín realizace je nejpozději příští rok.

Ondřej Syrovátka (ZELENÍ), 1. místostarosta Nového Jičína: “Je možné, že něco z toho bude letos a něco příští rok. Ale zrovna u těch laviček v Hückelových vilách si to dovedu představit i letos, protože tam má během několika týdnů dojít ke zpřístupnění toho a reálu a tím pádem by ty lavičky na to mohly na podzim navázat, ale uvidíme, termín je tam až do příštího roku.”

Na třetím místě skončila myšlenka na sdílený polytechnický sklad v Bludovicích, ten tedy realizován nebude. Čtvrtým předloženým nápadem bylo hřiště v Žilině, v blízkosti venkovního přístřešku. Ten nedoporučil postoupit k veřejnému hlasování odbor správy majetku města, jelikož zde už něco podobného plánuje.

Nahlásit chybu


K tématu

Novojičíňáci hlasovali v participativním rozpočtu pro lavičky a rodinné hřiště

4. července 2023 7:50 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Rodinné hřiště na Lamberku a lavičky v Hückelových vilách - to jsou dva úspěšné projekty letošního participativního rozpočtu v Novém Jičíně. O jejich postoupení k realizaci rozhodla hlasováním veřejnost.

Vyhlídku z Kojetína zatraktivnila houpačka z participativního rozpočtu

12. června 2023 11:00 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Na vyhlídkovém místě v Kojetíně stojí nová houpačka. Myšlenka, umístit ji na některé z atraktivních míst Nového Jičína, vzešla z participativního rozpočtu. Najít vhodnou lokalitu trvalo dva roky.

Lidé mohou předložit nápady za půl milionu, vyhraje jen jeden

26. února 2024 14:00 | Nový Jičín | Petra Dorazilová | Novojičínský expres

Město vyhlásilo 7. ročník participativního rozpočtu, který přináší několik změn. Zvýšila se částka, kterou je možné proinvestovat, a to na půl milionu korun. Vítězný nápad ale bude jen jeden.


Technická závada při nabíjení elektrokoloběžky způsobila požár bytu v Příboře, pět osob zraněno

Včera 19:44 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

V Příboře v úterý odpoledne hořelo v bytě v 7. nadzemním podlaží bytového domu. Bylo nutné evakuovat jeho obyvatele, což započali policisté, kteří dorazili jako první. Dům muselo opustit celkem 16 osob. Jeden člověk byl odnesen pomocí transportní plachty. Zranilo se celkem pět lidí.

Na hrobu ve Vítkovicích si ustlal bezdomovec. Návštěvníci hřbitova na něj zavolali strážníky

Včera 10:11 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Tak to tady ještě nebylo. Ostravští strážníci museli řešit velmi neobvyklou situaci, kdy je vyděšená seniorka přivolal na hřbitov, že jí na hrobě spí nějaký muž. Ukázalo se, že jde bezdomovce, kterého zmohl alkohol.

Hasiči SDH Karviná-Ráj oslavili na Lodičkách 100 let

Sbor dobrovolných hasičů z Karviné-Ráje uspořádal na Lodičkách slavnost ke 100. výročí založení sboru. Nechyběla ukázka českých i polských hasičských sborů, mše s požehnáním a také vyznamenání zasloužilých hasičů.

Rybáři z Frýdlantu pořádali na řece Ostravici závody Beskydský pstruh

Rybáři z Frýdlantu nad Ostravicí pořádali závody Beskydský pstruh. Do soutěže se zapojilo 26 lovců.

Most v Polance nad Odrou je opět průjezdný, součástí stavby je i cyklostezka

20. května 2024 12:35 | Ostrava-město | Lukáš Zavadil

Po dlouhých 14 měsících uzavírky je most přes řeku Odru v Polance od pondělí 20. května opět průjezdný. Zrekonstruovaný most nyní slouží řidičům, cyklistům i chodcům, součástí mostu je smíšená cyklostezka, kterou vybudovalo město Ostrava. Během rekonstrukce pomáhali i potápěči, kteří za pomoci uhlíkových elektrod odstraňovali základy středového pilíře původního mostu.

Na I/68 nedaleko slovenských hranic havarovaly dva kamiony a pět osobních vozidel

20. května 2024 16:05 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Na silnici I/68 u obce Bystřice mezi Třincem a Jablunkovem v pondělí odpoledne havarovaly dva kamiony a pět osobních vozidel. Na místě zasahují složky IZS, hlášena je jedna zraněná osoba. Silnice ve směru na Slovensko musela být uzavřena.

Tanec Fokus ve větším formátu obsadil zimní stadion

Skvělá atmosféra provázela letošní 9. ročník akce Tanec Fokus, která se poprvé konala v prostorách zimního stadionu. Na ploše se předvedla více než tisícovka tanečníků v celkem 85 choreografiích nejrůznějších tanečních stylů. To vše probíhalo pod dohledem téměř 1 500 diváků.

Policejní vyjednavač učil zdravotníky Karvinské hornické nemocnice reagovat na útočníka

20. května 2024 17:05 | Karviná | Monika Danková | Regionální zprávy POLAR

90 zdravotníků Karvinské hornické nemocnice prošlo speciálními kurzy, které je učí, jak reagovat na aktivního útočníka. Nové dovednosti získali pod vedením zkušeného policejního vyjednavače z pražské policejní speciální pořádkové jednotky.

V Havířově-Šumbarku bylo poškozeno plynové potrubí, policisté a hasiči evakuovali desítky lidí

20. května 2024 13:27 | Havířov | Lukáš Zavadil

Pět jednotek hasičů a další složky IZS zasahují v Havířově-Šumbarku. Mělo tam dojít k poškození středotlakého plynového potrubí. Příčina zatím není jasná. Lidé by měli dbát pokynů policistů.

Ve Frýdku-Místku se udržuje na 170 hektarů travnatých ploch

Jarní počasí letos přišlo o něco dřív než loni. Díky tomu vyjely do ulic Frýdku-Místku také dříve sekačky na trávu. Pravidelné kosení je opět v plném proudu. Pracovníci technických služeb v průběhu sezóny udržují na 170 hektarů travnatých ploch.

Prašný ovál u novojičínských Komenského škol je minulostí

Začala revitalizace hřiště u Komenského ulice v Novém Jičíně, které slouží dvěma základním školám. Zastaralý antukový ovál nahradí atletická dráha s moderním povrchem, uprostřed bude umělý fotbalový trávník.

Další čestné hroby v Novém Jičíně jsou v péči restaurátorů

Začala druhá etapa sanace čestných hrobů na novojičínském hřbitově. Restaurátorská firma obnoví náhrobky rodin, které v minulosti významně zasáhly do rozvoje města. Mnohé z hrobů jsou zdařilými uměleckými díly.

Senioři na přednášce rozplétali záludnosti sociálních sítí

20. května 2024 8:10 | Nový Jičín | Petra Dorazilová | Novojičínský expres

Zorientovat se v nárůstu informací, které nás atakují prostřednictvím sociálních sítí. To je cíl přednášek, které se konají v novojičínské městské knihovně. Zacíleny jsou na seniory. Pomohly jim například rozklíčovat, jak se tyto informace šíří.

Kopřivnický Motýlek v nové přístavbě “roztáhne křídla”, získal místnosti pro speciální terapie

20. května 2024 8:00 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Budova Základní a mateřské školy Motýlek v Kopřivnici je díky rekonstrukci a přístavbě modernější a prostornější. Pro žáky se speciálními potřebami tu přibyly nové prostory pro výuku a terapie. Investici ve výši 26 milionů korun zaplatil Moravskoslezský kraj.

Světlo a kořeny novojičínského rodáka na Staré poště

19. května 2024 8:03 | Nový Jičín | Petra Dorazilová | Novojičínský expres

Stará pošta nabízí v květnu výstavu všestranného výtvarníka, novojičínského rodáka, Antonína Gavlase. Její název “Kořeny světla” odkazuje na jeho rodiště a na hlavní princip jeho tvorby.

BEZ KOMENTÁŘE: Školní slavnost představila pestrý život nejen na zahradě

18. května 2024 14:31 | Studénka | Jan Plášil | Novojičínský expres

Letošní ročník této jarní akce škola pojmenovala trefně Život v zahradě. Lidé mohli na různých stanovištích poznávat třeba podle listů stromy nebo bylinky. Zahradní slavnost měla i charitativní podtext - konala se na podporu bývalého žáka školy, dnes šestnáctiletého Bena.

Z Projektů pro Nový Jičín zaujalo hřiště na Lamberku a lavičky ve vilách
Vydáno 10. července 2023 16:25, Nový Jičín, Petra Dorazilová
Rodinné hřiště na Lamberku a lavičky v Hückelových vilách - to jsou dva úspěšné projekty letošního ročníku participativního rozpočtu. O jejich postoupení k realizaci rozhodla hlasováním veřejnost.

ročníku výzvy odevzdali čtyři předkladatelé. Tři z nich se po posouzení příslušných odborů města nakonec dostaly do veřejného hlasování, do kterého se zapojilo 342 lidí, přičemž každý mohl dát dva hlasy.

Ondřej Syrovátka (ZELENÍ), 1. místostarosta Nového Jičína: “Vyhrál projekt na realizaci takového dětského Rodinného hřiště na Lamberku vedle fotbalového hřiště. A na druhém místě se umístily lavičky v Hückelových vilách. Čili tyto dva produkty by měly být realizovány.”

Vítězný projekt, návrh Rodinného hřiště na Lamberku, je tedy kombinací několika herních prvků, od posilovací lavice až po houpačky. Předkladatelem projektu je předseda TJ Sokol Žilina.

Petr Augustini, předkladatel projektu: “Prvně bych chtěl poděkovat všem těm, kteří nám dali hlas, protože těch lidí bylo mnoho, dokonce snad dvakrát více než u druhého projektu, což nás velmi motivuje i do další práce. Ten projekt je pro nás velmi důležitý, protože hřiště na Lamberku je takové hole, není tam v podstatě nic dalšího kromě toho, že se tam dá hrát fotbal. Takže si myslíme, že to hřiště velmi oživí ten prostor.”

Nápad na umístění laviček v areálu Hückelových vil předložil Spolek pro záchranu těchto vil. Předmětem návrhu je deset laviček v bílé barvě ve stylu Schönbrunn.

Radek Polách, předkladatel projektu: “Určitě jsme rádi, že se veřejnost tohoto zúčastnila, že nám dala hlas. Ten mobiliář byl vybírán souběžně s rozhodnutím komise architektury a taktéž na to měl vliv městský architekt pan Materna. V letošním roce by se to mělo všechno finančně pokrýt a předpokládám, že v průběhu září, vzhledem k dodacím lhůtám na tyto typy, které byly zvoleny, by lavičky mohly být instalovány.”

Oba projekty se finančně vejdou do 400 tisíc korun, které jsou na participativní rozpočet vyčleněny. Termín realizace je nejpozději příští rok.

Ondřej Syrovátka (ZELENÍ), 1. místostarosta Nového Jičína: “Je možné, že něco z toho bude letos a něco příští rok. Ale zrovna u těch laviček v Hückelových vilách si to dovedu představit i letos, protože tam má během několika týdnů dojít ke zpřístupnění toho a reálu a tím pádem by ty lavičky na to mohly na podzim navázat, ale uvidíme, termín je tam až do příštího roku.”

Na třetím místě skončila myšlenka na sdílený polytechnický sklad v Bludovicích, ten tedy realizován nebude. Čtvrtým předloženým nápadem bylo hřiště v Žilině, v blízkosti venkovního přístřešku. Ten nedoporučil postoupit k veřejnému hlasování odbor správy majetku města, jelikož zde už něco podobného plánuje.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/novojicinsko/novy-jicin/11000038120/z-projektu-pro-novy-jicin-zaujalo-hriste-na-lamberku-a-lavicky-ve-vilach