Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Školka na Komenského bude mít novou zahradu, havárie elektroinstalace už je zažehnána

Nový Jičín |

Do letních oprav a údržby školních areálů letos město investuje téměř 24 milionů korun. Velká část prostředků směřovala do mateřské školy na Komenského ulici. V havarijním stavu byla elektroinstalace a současně tu probíhá také rekonstrukce zahrady.

Na zahradě mateřské školy na ulici Komenského bude čilý stavební ruch panovat i po 1. září, kdy se tu po dvou měsících vrátí děti. Než si tu budou moci hrát, uběhne ještě několik týdnů. Zato uvnitř budovy školky už nejsou po rozsáhlé stavební činnosti téměř žádné stopy, všechny prostory jsou vymalovány a poslední srpnový den dodavatelská firmy dokončovala elektronické zabezpečení objektu.

Václav Dobrozemský (ODS), 2. místostarosta Nového Jičína: “Konkrétně v Mateřské škole Trojlístek na pracovišti na ulici Komenského probíhají dvě velké investiční akce. Jednak rekonstrukce vnitřní elektroinstalace a jednak revitalizace této zahrady. Pokud jde o tu elektroinstalaci, tak předmětem byla rekonstrukce elektroinstalace vnitřních rozvodů v celé budově, včetně sklepních prostor a bytu, který se v tomto objektu nachází. Bylo to skutečně řešení havarijního stavu, protože z důvodu tohoto technického stavu elektroinstalace hrozilo v případě zachování stávajícího stavu uzavření budovy.”

Mateřská škola musela být kvůli probíhajícím pracem celé prázdniny uzavřena. Za obě investiční akce zaplatí město ze svého rozpočtu téměř 7 milionů korun.

Romana Seifertová, ředitelka MŠ Trojlístek: “Celkově se školka zdá vzdušnější, je tam jinak ustavěný nábytek, snažili jsem se vybrat příjemné barvy, které budou působit na psychický stav dětí. V celé školce jsou také nové LED světla, myslím si, že i to světlo bude určitě kvalitnější.”

Rekonstrukce zahrady měla být původně hotova také do konce srpna, nicméně termín se zde prodlouží o měsíc a půl. Jedním z důvodů byly komplikace při výběru zhotovitele zakázky, když vítěz nabídkového řízení nakonec odstoupil.

Romana Seifertová, ředitelka MŠ Trojlístek: “Děti se konečně dočkají nové zahrady, bude tady trampolína, dráha pro koloběžky, domeček na kuří nožce, záhony, hmyzí domečky, budou tady skluzavky, takže si myslím, že každé dítě si tu najde to své.”

Přibude tu také venkovní kuchyňka a podobné úpravy se dějí také na druhém hřišti na opačné straně budovy, které je určeno pro nejmenší děti. Než budou zahrady k dispozici, budou s dětmi chodit na veřejná hřiště v okolí nebo na to u mateřské školy na ulici Máchova.



Nahlásit chybu


K tématu

Dům na Trlicově ulici získá nový plášť a centrální kotelnu

6. října 2025 8:40 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Město pokračuje v opravách bytových domů. Letos dostává nový kabát, střechu i centrální vytápění objekt s devíti byty na Trlicově ulici. Část nákladů zaplatí dotace Nová zelená úsporám.

Začala další fáze regenerace sídliště Nerudova, přibude parkování i dětské prvky

30. května 2025 12:06 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Zahájena byla v těchto dnech druhá etapa regenerace panelového sídliště Nerudova. Výsledkem bude mimo jiné navýšení parkovacích míst a modernizace dětského hřiště.

Nový Jičín se pustil do druhé ze šesti etap obnovy sídliště Nerudova

29. května 2025 9:07 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Nový Jičín postupně opravuje lokalitu panelového sídliště Nerudova. Revitalizace je rozdělena do šesti etap, teď začala ta druhá. Výsledkem bude třeba navýšení parkovacích míst a modernizace dětského hřiště.


Taktické cvičení IZS v MS nemocnici v Krnově prověřilo schopnosti traumacentra při velké dopravní nehodě

Včera 16:59 | Bruntál | Karel Soukop

Velká, i když naštěstí simulovaná dopravní nehoda několika vozidel, prověřila možnosti a souhru IZS a všech jeho složek. Vlivem nepozornosti při předjíždění došlo ke střetu dvou osobních automobilů a dodávky v obci Nové Heřminovy.

Přiblížila se oprava budovy vedle Ostravice. Zastupitelé schválili záměr prodeje pozemků

Včera 12:51 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Ostravští zastupitelé udělali důležitý krok k rekonstrukci zchátralé budovy vedle Ostravice v centru města. Schválili totiž záměr prodeje pozemků za touto budovou, které prý majitel budovy potřebuje na stavbu parkovacího domu. Bez něj prý rekonstrukce nedává smysl.

Hasiči z Frýdku-Místku prosí řidiče: parkujte podle pravidel

17. května 2026 19:12 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Dobrovolní i profesionální hasiči v doprovodu Městské policie kontrolovali ve Frýdku-Místku průjezdnost ulic. Opět se ukázalo, že někteří řidiči parkují na nepovolených místech a brání integrovaným složkám v případném zásahu.

Nemocnice bez strachu. Karvinské děti se seznamovaly s lékařským prostředím

Včera 12:10 | Karviná | Anna Břenková

Moravskoslezská nemocnice Karviná-Ráj otevřela své brány těm nejmenším. Konal se zde další ročník akce Děti, nebojte se nemocnice. Předškoláci přišli prozkoumat lékařské prostředí. Doprovod jim dělali jejich oblíbení plyšáci.

Bezpečnost kolem vodních toků, jezy jsou opatřeny záchrannými prvky

Léto a voda k sobě patří úplně přirozeně. Když přijdou horké dny, vyrážejí lidé k řekám, splavům nebo rybníkům za ochlazením, odpočinkem i trochou dobrodružství. Právě voda ale umí být vedle příjemného osvěžení i velmi nevyzpytatelná. A vodohospodáři každé léto připomínají, že respekt k řece je stejně důležitý jako chuť si ji užít.

Děti z celého MSK soutěžily ve Frýdlantě nad Ostravicí v moderním zpěvu

Mladí zpěváci se sešli ve Frýdlantě nad Ostravicí, kde se konala soutěžní přehlídka v moderním zpěvu. Rozdělení byli do několika věkových kategorií od 7 do 26 let.

Hasiči v Ostravě soutěži ve vyprošťování z havarovaných aut

17. května 2026 20:15 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Profesionální a dobrovolní hasiči v sobotu v Ostravě soutěžili ve vyprošťování osob z havarovaných aut.

Mahlerova „Symfonie tisíců“ rozezněla Trojhalí Karolina. Na jednom pódiu se sešlo téměř šest set účinkujících

Včera 9:43 | Ostrava-město | Yvona Fajtová

Po osmi letech příprav zazněla v ostravském Trojhalí Karolina monumentální Osmá symfonie Gustava Mahlera, známá také jako Symfonie tisíců. Na jednom pódiu se sešlo téměř šest set účinkujících z Česka i Polska. Výjimečný hudební projekt připomněl atmosféru světové premiéry z roku 1910.

Závodníci běželi deštivým Jablunkovem

Včera 10:21 | Jablunkov | Libor Běčák

O deštivé neděli 17. května se v centru Jablunkova konal už 23. ročník běhu městem, který pořádá Jablunkovské centrum kultury a informací. Závody jsou určené pro všechny věkové kategorie, přičemž se začíná na 100 metrech pro ty úplně nejmenší závodníky.

Světový pohár Nordic Walking přilákal do Bruntálu téměř 300 závodníků z 9 zemí světa

17. května 2026 15:02 | Bruntál | Karel Soukop

Ani chladné a deštivé počasí neodradilo od bohaté účasti závodníky Světového poháru v Nordic Walking. Valkeři z celého světa ukázali v Bruntále odolnost, rychlost a umění této mladé sportovní disciplíny s kolébkou ve Skandinávii. Utkalo se téměř 300 závodníků, z toho více něž polovina z Polska, dále Slovenska, Francie, Španělska, Litvy, Německa a Ukrajiny.

Cvičení simulovalo útok během koncertu na Skalkách

Včera 10:50 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

V amfiteátru Skalky se uskutečnilo celokrajské taktické cvičení policie, hasičů a zdravotníků. Podle scénáře simulovaného zásahu se v areálu konal hudební festival, během kterého lidi napadlo několik ozbrojených útočníků.

Novojičínská galerie vystavuje dílo i osobní věci Alfonse Muchy

Včera 9:15 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Novojičínská Galerie Stará pošta vzdává hold světově proslulému secesnímu malíři. Zve na výstavu, která prezentuje Alfonse Muchu. Na vernisáži byla přítomna i vnučka autora slavné Slovanské epopeje.

BEZ KOMENTÁŘE: Zahradní slavnost ve studénecké škole FKT

16. května 2026 10:42 | Studénka | Jan Plášil

Vodu z různých úhlů pohledu, podob, výskytu a využití představily stanoviště s úkoly na zahradě Základní školy Františka kardinála Tomáška. Konala se tu tradiční slavnost, která v termínu blízkému Dni Země podporuje přírodní a ekologická témata.

Swap na zahradě byl i přípravou na Den matek

15. května 2026 16:49 | Studénka | Petra Dorazilová

Rodinné centrum uspořádalo zahradní swap. Lidé měnili sazeničky zeleniny, bylinek i kvetoucích rostlin. Akce se konala v rámci května měsíce rodin.

Tóny pro Jáchyma lidé vyslyšeli

15. května 2026 10:16 | Studénka | Petra Dorazilová

Otevření nového charitního Domu sv. Jáchyma podpořil benefiční koncert. Konal se v zaplněném sále Dělnického domu. Výtěžek z něj pomůže dofinancovat vybavení domova.

Zážitkový Branný den připomněl výročí konce války

15. května 2026 10:14 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Výročí konce druhé světové války připomněl Branný den konaný v Kamenném divadle. Návštěvníci si mohli prohlédnout historickou i současnou vojenskou techniku. Především děti zkoušely i různé adrenalinové disciplíny.

Školka na Komenského bude mít novou zahradu, havárie elektroinstalace už je zažehnána
Vydáno 7. září 2023 14:47, Nový Jičín, Petra Dorazilová
Do letních oprav a údržby školních areálů letos město investuje téměř 24 milionů korun. Velká část prostředků směřovala do mateřské školy na Komenského ulici. V havarijním stavu byla elektroinstalace a současně tu probíhá také rekonstrukce zahrady.

Na zahradě mateřské školy na ulici Komenského bude čilý stavební ruch panovat i po 1. září, kdy se tu po dvou měsících vrátí děti. Než si tu budou moci hrát, uběhne ještě několik týdnů. Zato uvnitř budovy školky už nejsou po rozsáhlé stavební činnosti téměř žádné stopy, všechny prostory jsou vymalovány a poslední srpnový den dodavatelská firmy dokončovala elektronické zabezpečení objektu.

Václav Dobrozemský (ODS), 2. místostarosta Nového Jičína: “Konkrétně v Mateřské škole Trojlístek na pracovišti na ulici Komenského probíhají dvě velké investiční akce. Jednak rekonstrukce vnitřní elektroinstalace a jednak revitalizace této zahrady. Pokud jde o tu elektroinstalaci, tak předmětem byla rekonstrukce elektroinstalace vnitřních rozvodů v celé budově, včetně sklepních prostor a bytu, který se v tomto objektu nachází. Bylo to skutečně řešení havarijního stavu, protože z důvodu tohoto technického stavu elektroinstalace hrozilo v případě zachování stávajícího stavu uzavření budovy.”

Mateřská škola musela být kvůli probíhajícím pracem celé prázdniny uzavřena. Za obě investiční akce zaplatí město ze svého rozpočtu téměř 7 milionů korun.

Romana Seifertová, ředitelka MŠ Trojlístek: “Celkově se školka zdá vzdušnější, je tam jinak ustavěný nábytek, snažili jsem se vybrat příjemné barvy, které budou působit na psychický stav dětí. V celé školce jsou také nové LED světla, myslím si, že i to světlo bude určitě kvalitnější.”

Rekonstrukce zahrady měla být původně hotova také do konce srpna, nicméně termín se zde prodlouží o měsíc a půl. Jedním z důvodů byly komplikace při výběru zhotovitele zakázky, když vítěz nabídkového řízení nakonec odstoupil.

Romana Seifertová, ředitelka MŠ Trojlístek: “Děti se konečně dočkají nové zahrady, bude tady trampolína, dráha pro koloběžky, domeček na kuří nožce, záhony, hmyzí domečky, budou tady skluzavky, takže si myslím, že každé dítě si tu najde to své.”

Přibude tu také venkovní kuchyňka a podobné úpravy se dějí také na druhém hřišti na opačné straně budovy, které je určeno pro nejmenší děti. Než budou zahrady k dispozici, budou s dětmi chodit na veřejná hřiště v okolí nebo na to u mateřské školy na ulici Máchova.



Zdroj: https://polar.cz/zpravy/novojicinsko/novy-jicin/11000038986/skolka-na-komenskeho-bude-mit-novou-zahradu-havarie-elektroinstalace-uz--je-zazehnana