Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Advent osvěží nové dekorace, jesličky v dřevěném betlémě budou prázdné

Nový Jičín |

Centrum Nového Jičína už zdobí vánoční strom a náměstí se připravuje na adventní trhy. Letošní sváteční výzdobu ve městě doplní několik novinek, především těch světelných.

Hlavní symbol Vánoc ukotvili pracovníci technických služeb na obvyklém místě na Masarykově náměstí v polovině listopadu. Jedná se o druh jehličnanu, který má jako vánoční strom pravděpodobně v Novém Jičíně premiéru.

Naďa Švrčinová, vedoucí úseku veřejná zeleň, TSM Nový Jičín: “V letošním roce je strom přivezen ze Suchdolu nad Odrou, který věnoval Novému Jičínu občan tohoto městečka. Jedná se o douglasku tisolistou a její výška je zhruba mezi 12 a 13 metry.”

Na ozdobení stromu letos Návštěvnické centrum zvolilo 14 nových LED světelných dekorací v podobě plastických hvězd. Mezi nimi budou viset i další ozdoby, které připravili pracovníci technických služeb.

Radka Bobková, vedoucí Návštěvnického centra Nový Jičín - Město klobouků: “Celá vánoční světelná výzdoba města by měla být v bílo zeleném provedení. Snažíme se sjednotit výzdobu nejen v samotném centru města, ale i v přilehlých ulicích.”

Novojičínští mohou na Masarykově náměstí očekávat i další svítící novinky.

Radka Bobková, vedoucí Návštěvnického centra Nový Jičín - Město klobouků: “Také jsme pro adventní jarmark připravili tři nové 3D LED dekorace v podobě průchozí baňky, srnky a jelena. Pro velký úspěch jsme 3D LED baňku zakoupili, v minulosti jsme ji měli v pronájmu.”

Adventní jarmark začne 1. prosince. Na náměstí bude 30 stánků, ve kterých se v průběhu tří týdnů vystřídá až 80 prodejců. Vánoční strom se rozsvítí 5. prosince na Den s Mikulášem v 17 hodin. Už předtím, v předvečer první adventní neděle, v sobotu 2. prosince, se rozsvítí první svíce na adventním věnci na kovové kašně.

Sváteční atmosféru města tradičné podpoří kulturní program. Pódium, na kterém se bude odehrávat, ale tentokrát obsadí jinou část náměstí.

Radka Bobková, vedoucí Návštěvnického centra Nový Jičín - Město klobouků: “S kolegy z městského kulturního sřediska jsme změnili koncepci dispozičního řešení Adventního jarmarku. Návštěvníci budou moci zaznamenat několik změn. Vedle stromu nebude stát pódium, ale bude na protilehlém rohu. Částečně se změní rozložení prodejní stánků, a to s ohledem na novou výsadbu stromů. Na jiném místě budou stát kolotoče a stromečky přání.”

Stromečků bude 16, nazdobí si je děti z místních mateřinek a praktické školy, jeden strom si může ozdobit veřejnost.

Radka Bobková, vedoucí Návštěvnického centra Nový Jičín - Město klobouků: “Musím zmínit, že vedle vánočního stromu bude opět dřevěný betlém, v něm se ale neobjeví jezulátko, to bude sem přeneseno z farního kostela 24. prosince z půlnoční mše.”

Všechny podrobnosti k adventnímu jarmarku budou na webu města i Návštěvnického centra, na prodejních stáncích budou k dispozici informační letáčky. Předvánoční jarmark třetím rokem doprovodí Adventní rádio s užitečnými informacemi a pozvánkami na akce.

Nahlásit chybu


K tématu

Advent na novojičínském jarmarku může být i kulturním zážitkem

29. listopadu 2023 11:30 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Období adventu doprovodí v centru města jarmark s kulturním programem. Na Masarykově náměstí vystoupí především místní soubory, kapely a školáci, chybět ale nebudou ani některá zvučnější jména.

Rozsvícení vánočního stromu ve Frýdku-Místku opět přilákalo davy lidí

4. prosince 2023 12:20 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu ve Frýdku-Místku si tradičně nenechaly ujít davy lidí. Zahájen tím byl i program Adventního městečka, které nabídne program až do 29. prosince. Chybět nebudou různá hudební vystoupení i pohádková představení pro děti.

Policisté na adventním jarmarku v Novém Jičíně radili, jak nedat šanci kapsářům

15. prosince 2023 13:13 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Policisté v době vrcholících vánočních nákupů varovali veřejnost před kapesními zloději. Pro svou preventivní akci si zvolili i adventní trhy na Masarykově náměstí v Novém Jičíně.


V areálu Vítkovice Steel hořela střecha výrobní haly, byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu

Včera 20:47 | Ostrava-Vítkovice | Lukáš Zavadil

12 jednotek hasičů zasahovalo v neděli odpoledne u požáru střechy výrobní haly společnosti Vítkovice Steel. Vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu

V Lomnici na Bruntálsku působí jediná státní Montessori škola v celém okrese

Včera 18:38 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Když se řekne Montessori škola, vybaví se každému jakýsi alternativní systém vzdělávání. Málokdo však přesně ví, na čem je založen. V Lomnici nedaleko Bruntálu existuje v okrese jediná škola Montessori pro děti 1. stupně, která je státní. Zajeli jsme se tam podívat.

Motorkář se na Novojičínsku srazil s nákladním autem, zasahoval vrtulník z Olomouce

Včera 19:40 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

U Palačova na Novojičínsku se během sobotního podvečera vážně zranil sedmačtyřicetletý motocyklista. Jeho stroj se srazil s nákladním automobilem. Příčina nehody je v šetření dopravních policistů, stala se asi patnáct minut po sedmnácté hodině.

Florbalový turnaj přípravek a žákovských týmů v hale ABC

Středisko volného času Fokus pořádalo florbalový turnaj přípravek a žákovských kategorií. Zaplněná hala ABC ukázala, že tento sport je mezi mladými hráči stále velmi oblíbený.

Práce týkající se čištění jezera v parku Boženy Němcové pomalu končí

13. dubna 2024 10:50 | Karviná | Monika Danková | Karvinský expres

Od srpna roku 2022 probíhalo v Karviné čištění jezera v parku Boženy Němcové.Samotná realizace, která zahrnovala i úpravy břehů jezera a zvětšení plochy jednoho z ostrovů, pomalu končí.

V Havířově se bojovalo o místa na olympiádě ve stolním tenise

13. dubna 2024 16:54 | Havířov | Bára Kelnerová | Havířovský expres

V Národním tréninkovém centru stolního tenisu v Havířově se konala kvalifikace mixů na olympiádu, kam se chtěla probojovat i dvojice Jan Valenta a Zdena Blašková.

Město rozkvetlo do jarních barev, přibyly nové záhony

Město rozkvetlo tisíci tulipány, narcisy a dalšími jarními květinami. Barevná podívaná je zejména kolem centra, ale vznikly i tři nové záhony. Nepřehlédnutelný je ten v Janáčkových sadech.

Razantní prořezy, úmyslné řezy pilou. Porubané svými zásahy ničí stromy a keře

12. dubna 2024 17:28 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů a keřů. Naposledy se stal terčem letitý jalovec, který někdo ořezal tak razantním způsobem, že z něj zbylo pouze torzo.

Ostrava hledá náhradní rodiče pro ohrožené děti. Význam rodiny je nezastupitelný

12. dubna 2024 10:43 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Jistě se shodneme, že význam rodiny je pro dítě nezastupitelný. Bohužel ne každé dítě má to štěstí, že se o něj jeho vlastní rodiče postarají. V Ostravě naštěstí velmi dobře funguje systém pomoci a děti mají velkou šanci, že se brzy dostanou do náhradních rodin. Noví pěstouni jsou ale stále potřeba.

Náměstí SNP se promění v místo k setkávání. Návrh mohli Ostravané konzultovat s architekty

Městský ateliér prostorového plánování a architektury představil své plány na budoucí podobu náměstí SNP v Ostravě. Obě strany náměstí se mají například propojit zvýšením vozovky. Návrh si přišli poslechnout i zaujatí občané na veřejné setkání.

Recepční

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 20. února 2024 od 25 000 Kč

První závod Novojičínské běžecké ligy, Jarní ovál, trhal rekordy počasím i účastí

Jarním oválem začal další ročník Novojičínské běžecké ligy. Na jeho start se postavil rekordní počet běžců, zejména v dětských kategoriích.

Kotvice po revitalizaci zajistí lepší domov chráněným druhům, vstup na naučnou stezku je nyní zakázán

11. dubna 2024 13:50 | Studénka | Petra Dorazilová | Expres Studénky

V přírodní rezervaci Kotvice u Studénky začala obnova rybníků a mokřadů. Rozsáhlá revitalizace území je nutná pro další ochranu vzácných druhů vodních ptáků a obojživelníků, kteří tu žijí.

Do tanečních nechodí, ale kolonu si užili v největším sále v Novém Jičíně

Žáci novojičínského odborného učiliště a praktická školy, kteří se potýkají s lehčím a středním mentálním postižením, nechodí do klasických tanečních. Přesto jim tanec není cizí. Lekce absolvovali ve školní tělocvičně a slavnostní kolonu si užili ve velkém sále.

Výtvarnou rozmanitost Fokusu ukazuje výstava na Staré poště

V galerii na Staré poště probíhá výstava Střediska volného času Fokus. Výjimečná je tím, že kromě prací dětí na ni představují svá díla také jejich lektorky z výtvarných kroužků.

Přijímačky na Sjednocení připravili tak, jako by to bylo doopravdy

11. dubna 2024 12:40 | Studénka | Petra Dorazilová | Expres Studénky

Na základní škole Sjednocení si mohli deváťáci vyzkoušet, jak to bude za pár dní vypadat během přijímacích zkoušek. Škola jim přijímací řízení nasimulovala nejen připravenými testy, ale i celým organizačním postupem.

Advent osvěží nové dekorace, jesličky v dřevěném betlémě budou prázdné
Vydáno 24. listopadu 2023 10:40, Nový Jičín, Petra Dorazilová
Centrum Nového Jičína už zdobí vánoční strom a náměstí se připravuje na adventní trhy. Letošní sváteční výzdobu ve městě doplní několik novinek, především těch světelných.

Hlavní symbol Vánoc ukotvili pracovníci technických služeb na obvyklém místě na Masarykově náměstí v polovině listopadu. Jedná se o druh jehličnanu, který má jako vánoční strom pravděpodobně v Novém Jičíně premiéru.

Naďa Švrčinová, vedoucí úseku veřejná zeleň, TSM Nový Jičín: “V letošním roce je strom přivezen ze Suchdolu nad Odrou, který věnoval Novému Jičínu občan tohoto městečka. Jedná se o douglasku tisolistou a její výška je zhruba mezi 12 a 13 metry.”

Na ozdobení stromu letos Návštěvnické centrum zvolilo 14 nových LED světelných dekorací v podobě plastických hvězd. Mezi nimi budou viset i další ozdoby, které připravili pracovníci technických služeb.

Radka Bobková, vedoucí Návštěvnického centra Nový Jičín - Město klobouků: “Celá vánoční světelná výzdoba města by měla být v bílo zeleném provedení. Snažíme se sjednotit výzdobu nejen v samotném centru města, ale i v přilehlých ulicích.”

Novojičínští mohou na Masarykově náměstí očekávat i další svítící novinky.

Radka Bobková, vedoucí Návštěvnického centra Nový Jičín - Město klobouků: “Také jsme pro adventní jarmark připravili tři nové 3D LED dekorace v podobě průchozí baňky, srnky a jelena. Pro velký úspěch jsme 3D LED baňku zakoupili, v minulosti jsme ji měli v pronájmu.”

Adventní jarmark začne 1. prosince. Na náměstí bude 30 stánků, ve kterých se v průběhu tří týdnů vystřídá až 80 prodejců. Vánoční strom se rozsvítí 5. prosince na Den s Mikulášem v 17 hodin. Už předtím, v předvečer první adventní neděle, v sobotu 2. prosince, se rozsvítí první svíce na adventním věnci na kovové kašně.

Sváteční atmosféru města tradičné podpoří kulturní program. Pódium, na kterém se bude odehrávat, ale tentokrát obsadí jinou část náměstí.

Radka Bobková, vedoucí Návštěvnického centra Nový Jičín - Město klobouků: “S kolegy z městského kulturního sřediska jsme změnili koncepci dispozičního řešení Adventního jarmarku. Návštěvníci budou moci zaznamenat několik změn. Vedle stromu nebude stát pódium, ale bude na protilehlém rohu. Částečně se změní rozložení prodejní stánků, a to s ohledem na novou výsadbu stromů. Na jiném místě budou stát kolotoče a stromečky přání.”

Stromečků bude 16, nazdobí si je děti z místních mateřinek a praktické školy, jeden strom si může ozdobit veřejnost.

Radka Bobková, vedoucí Návštěvnického centra Nový Jičín - Město klobouků: “Musím zmínit, že vedle vánočního stromu bude opět dřevěný betlém, v něm se ale neobjeví jezulátko, to bude sem přeneseno z farního kostela 24. prosince z půlnoční mše.”

Všechny podrobnosti k adventnímu jarmarku budou na webu města i Návštěvnického centra, na prodejních stáncích budou k dispozici informační letáčky. Předvánoční jarmark třetím rokem doprovodí Adventní rádio s užitečnými informacemi a pozvánkami na akce.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/novojicinsko/novy-jicin/11000040262/advent-osvezi-nove-dekorace-jeslicky-v-drevenem-betleme-budou-prazdne