Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Jógu smíchu v knihovně využili k rozechvění bránice i táborníci

Nový Jičín |

Knihovna nabídla v létě, v rámci programu “prázdninových čtvrtků” Jógu smíchu. Zábavné cvičení se smícholožkou využil pro zpestření i příměstský tábor rodinného centra Mozaika.

Lekce zábavného cvičení s lektorkou jógy a smícholožkou se odehrála v zahradě městské knihovny. Byl to jeden ze sedmi programů, které tu v létě pořádají v rámci pravidelných čtvrtečních setkávání.

Petr Krumpolc, T-klub, městská knihovna: “Prázdninovým čtvrtkům se daří skvěle, ostatně jako každý jiný rok, vždycky je o ně obrovský zájem. Právě teď za námi probíhá Jóga smíchu, která patří mezi jednu oblíbených atrakcí spadajících do prázdninových čtvrtků.”
Lucie “Culík” Bezděková Lauermanová, lektorka: “Dá se to kombinovat moc hezky, protože ta jóga se tam připojuje zejména díky jógovému dýchání a ten smích je vlastně úžasný výdej a je to úžasná antistresová technika a v tom spojení dochází ke krásnému uvolnění jak těla, duše, tak i mysli.”

Zacvičit si Jógu smíchu mohli přijít dospělí i děti a dorazil i příměstský tábor rodinného centra Mozaika.

Zuzana Rosová, Mozaika rodinné centrum: “Mozaika pořádá každý rok příměstské tábory. tento ročník, asi už potřetí, je téma Harry Potter a jeho svět, což je velmi oblíbené. A jsme rádi, že v Novém Jičíně to můžeme zpestřit tím, že využíváme programy nabízené jinými organizacemi. Tento rok jsme se rozhodli využít program městské knihovny s názvem Jóga smíchu.”

účastníci příměstského tábora Mozaiky:
“Nejvíce mě baví hra sekačka, to znamená, když do někoho narazím, tak si musím změnit smích.”
“Že si užíváme, že se protáhneme.”
“Bylo tady hodně smíchu a je to takové klidné.”
Lucie “Culík” Bezděková Lauermanová, lektorka: “Děti mají v sobě tu spontánnost, takže mají ten smích přirozený. Protože děti, na rozdíl od nás dospělých, se umí smát bezdůvodně, což je na tom krásné. My tuhle schopnost s věkem ztrácíme, takže děti jsou daleko spontánnější. Ale záleží i na tom, na co jsou zvyklí, protože ve škole se často nemohou moc smát, takže mají často zábrany z toho, že jim to někdo zakazuje. Takže tady teď můžou “vypustit krakeny”.”
Zuzana Rosová, Mozaika rodinné centrum: “My jsme moc rádi, že Jóga smíchu nabízí aktivity pod širým nebem. Děti třeba poznají další část města a uvolní se.”

Zážitky z týdenního tábora tak budou mít tyto děti inspirativní i kouzelné.

účastníci příměstského tábora Mozaiky:
“V Mozaice hrajeme i hru Mozaika hledá talent, kde každý si vymyslí jakoukoliv scénku, třeba zábavnou, na nějaké téma.”
“Dělali jsme lektvary, hráli jsme famfrpál.”
“Nejvíce mě bavilo, jak jsem kouzlili.”

Co se ještě týče prázdninových čtvrtků knihovny, děti tu trávily čas například hravou angličtinou, malováním na tričko nebo hraním deskových her.

Petr Krumpolc, T-klub, městská knihovna: “Většinu těch prázdninových čtvrtků už máme za sebou, teď už nás čekají jen Olympijský den a poslední akce, tou je přespávačka v knihovně.”




Nahlásit chybu


K tématu

Novojičínská knihovna není jen pro knihomoly, nabídla Jógu smíchu

18. srpna 2025 9:40 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Městská knihovna v Novém Jičíně nabídla v rámci programu “prázdninových čtvrtků” Jógu smíchu. Zábavné cvičení se smícholožkou využil pro zpestření i příměstský tábor rodinného centra Mozaika.

Prázdniny v knihovně zdaleka nejsou jen o knihách, hlavně ve čtvrtek

26. července 2025 12:08 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Pro děti, které zrovna nejsou na táborech, připravila městská knihovna na léto programy v rámci “prázdninových čtvrtků”. Jeden z nich, uprostřed července, byl věnován deskovým hrám.

Novojičínský Fokus rozjel léto pěti tábory najednou, ujal se i ten filmový

9. července 2025 8:00 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Středisko volného času Fokus v Novém Jičíně uspořádalo během jediného týdne hned pět táborů, které nabídly dětem rozmanitý program plný zábavy, pohybu i tvoření. Každý z táborů měl své specifické zaměření


Extrémně silné bouřky v Beskydech a desítky výjezdů hasičů v Ostravě

Včera 18:17 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Extrémně silné přívalové deště se prohnaly ve středu odpoledne přes Beskydy. Během půl hodiny spadlo až 40 litrů na metr čtvereční. Silný vítr lámal stromy a do akce museli hasiči. Likvidovali popadané větve z cest a čerpali vodu. V Ostravě voda zatopila myší díru i podchod pod železnicí. Někteří řidiči doslova utopili svá auta.

Posvítí si na přetížené kamiony. Ostrava dá miliony na speciální policejní auto

Včera 12:13 | Ostrava-město | Anna Břenková

Ostrava investuje do bezpečí ve městě. Zastupitelé schválili příspěvek pět milionů korun na nákup speciálního policejního auta s váhou. To bude kontrolovat přetížené kamiony, které ničí silnice a ohrožují lidi.

Všímavý řemeslník a policisté zachránili život ženě po mrtvici v Ostravě

Včera 11:38 | Ostrava-Centrum | Jiří Cileček

Pohotová reakce všímavého řemeslníka zachránila život starší ženě z Ostravy. Seniorka totiž neotvírala a nereagovala na domluvenou výměnu dveří. Muž proto přivolal policii, která se dostala do bytu násilím. Ženu našli zřejmě po prodělané mrtvici.

Lidé pro Nový Jičín navrhli zvelebení hřišť, houpačku nebo bylinkovou zahrádku

Včera 8:50 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Návrhy na zlepšení života ve městě, prostřednictvím takzvaného participativního rozpočtu, letos v Novém Jičíně přihlásilo šest předkladatelů. Prezentovali je na veřejném jednání Komise Zdravého města.

Čtyři Ukrajinky pobíraly humanitární dávky, přitom žily ve své zemi. Okradly stát o 300 tisíc korun

Včera 9:35 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Měly bydlet na Frýdecko-Místecku a v Brně, majitelé bytů o nich ale vůbec nevěděli. Čtyři ženy využily systém dočasné ochrany k neoprávněnému čerpání humanitárních dávek. Do Česka jezdily jen kvůli úřadům. Státu způsobily škodu celkem 300 000 korun. Všechny ženy jsou obviněné z podvodu.

Most přes Porubku je tišší, místní si oddechli

Včera 14:31 | Ostrava-Svinov | Pavel Straka

Obyvatelé Ostravy-Svinova se po měsících dočkali. Hlučné mostní provizorium, které vzniklo po loňských povodních, nahradila nová konstrukce. Více v reportáži.

Radnice reaguje na kritiku kvůli úpravám před obytnými domy v Prostřední Suché

30. června 2026 13:57 | Havířov | Bára Kelnerová

Chceme mít pěkné posezení před domy, i herní prvky pro děti, záhony. Co na tom magistrátu vadí a proč to máme odstranit? Tak to nyní řeší lidé v Prostřední Suché. Situaci se snažil vysvětlit v rozhovoru náměstek primátorky Bohuslav Niemiec.

Mladý muž vylezl na strom a už nedokázal slézt. Hasiči zasahovali u Vrbického jezera

Včera 9:00 | Celý MS kraj | Anna Břenková

K neobvyklému zásahu vyjížděly dvě jednotky hasičů včetně lezecké skupiny. U Vrbického jezera vylezl mladík na strom. Dolů už ale neslezl. Přivolaní hasiči ho pomocí lezecké techniky spustili do mělké vody a bezpečně dopravili na břeh.

Sportovní dřevorubci soutěžili na Mistrovství ČR na Horečkách

Včera 8:23 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Velmi atraktivní podívanou nabídlo Mistrovství ČR sportovních dřevorubců. Konalo se v amfiteátru na Horečkách ve Frenštátě pod Radhoštěm. V extrémně horkém počasí závodníci v několika disciplínách prokazovali svůj um s motorovými i ručními pilami a sekerami.

Školáci v Havířově se seznámili s humanoidním robotem, který uměl hrát i fotbal

30. června 2026 12:42 | Havířov | Bára Kelnerová

Setkání s humanoidním robotem není zážitkem, který děti zažívají každý den. Žáci Základní školy M. Kudeříkové v Havířově si proto nenechali ujít tuto jedinečnou příležitost. Nejvíc je překvapilo, že robot uměl hrát i fotbal.

Pokojská

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 22. května 2026

Předškoláky z Beskydské povýšili na prvňáčky

Včera 9:50 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Mateřská škola Beskydská se rozloučila se svými předškoláky. Do základních škol odchází devět dětí. Docházku do mateřinky symbolicky uzavřeli pasováním na prvňáky.

Pokračuje oprava šaten zimního stadionu

Včera 8:09 | Studénka | Petra Dorazilová

Na zimním stadionu pokračuje rekonstrukce hokejových šaten. Loni město opravilo dvě, do začátku nové sezony dostanou důstojnou podobu další tři.

Zahrada mateřinky inspiruje a zásobuje kuchyni

30. června 2026 12:04 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Mateřská škola Máj slavnostně otevřela Jedlou zahradu. Slouží jako prostor pro vzdělávání a inspiraci, a také zásobuje kuchyni mateřinky čerstvými potravinami.

Studénka opravuje další hokejové šatny

30. června 2026 8:00 | Studénka | Petra Dorazilová

Na zimním stadionu ve Studénce pokračuje rekonstrukce hokejových šaten. Loni město opravilo dvě, do začátku nové sezony dostanou důstojnou podobu další tři.

Fulnečtí jubilanti se sešli v kulturním domě, město připravilo malé dárky i kulturní program

30. června 2026 8:00 | Fulnek | Michal Slonina

Přes 50 jubilantů starších 75 let se sešlo v kulturním domě ve Fulneku, aby společně oslavili své letošní narozeniny a strávili příjemný čas. Vedení města je odměnilo drobnými dárky i hudebně-tanečním programem.

Lidé nahlédli do zákulisí práce technických služeb

29. června 2026 15:59 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Technické služby připravily pro veřejnost Den otevřených dveří. Návštěvníci si mohli prohlédnout zázemí organizace a techniku, kterou pracovníci využívají při péči o město.

Jógu smíchu v knihovně využili k rozechvění bránice i táborníci
Vydáno 18. srpna 2025 16:08, Nový Jičín, Petra Dorazilová
Knihovna nabídla v létě, v rámci programu “prázdninových čtvrtků” Jógu smíchu. Zábavné cvičení se smícholožkou využil pro zpestření i příměstský tábor rodinného centra Mozaika.

Lekce zábavného cvičení s lektorkou jógy a smícholožkou se odehrála v zahradě městské knihovny. Byl to jeden ze sedmi programů, které tu v létě pořádají v rámci pravidelných čtvrtečních setkávání.

Petr Krumpolc, T-klub, městská knihovna: “Prázdninovým čtvrtkům se daří skvěle, ostatně jako každý jiný rok, vždycky je o ně obrovský zájem. Právě teď za námi probíhá Jóga smíchu, která patří mezi jednu oblíbených atrakcí spadajících do prázdninových čtvrtků.”
Lucie “Culík” Bezděková Lauermanová, lektorka: “Dá se to kombinovat moc hezky, protože ta jóga se tam připojuje zejména díky jógovému dýchání a ten smích je vlastně úžasný výdej a je to úžasná antistresová technika a v tom spojení dochází ke krásnému uvolnění jak těla, duše, tak i mysli.”

Zacvičit si Jógu smíchu mohli přijít dospělí i děti a dorazil i příměstský tábor rodinného centra Mozaika.

Zuzana Rosová, Mozaika rodinné centrum: “Mozaika pořádá každý rok příměstské tábory. tento ročník, asi už potřetí, je téma Harry Potter a jeho svět, což je velmi oblíbené. A jsme rádi, že v Novém Jičíně to můžeme zpestřit tím, že využíváme programy nabízené jinými organizacemi. Tento rok jsme se rozhodli využít program městské knihovny s názvem Jóga smíchu.”

účastníci příměstského tábora Mozaiky:
“Nejvíce mě baví hra sekačka, to znamená, když do někoho narazím, tak si musím změnit smích.”
“Že si užíváme, že se protáhneme.”
“Bylo tady hodně smíchu a je to takové klidné.”
Lucie “Culík” Bezděková Lauermanová, lektorka: “Děti mají v sobě tu spontánnost, takže mají ten smích přirozený. Protože děti, na rozdíl od nás dospělých, se umí smát bezdůvodně, což je na tom krásné. My tuhle schopnost s věkem ztrácíme, takže děti jsou daleko spontánnější. Ale záleží i na tom, na co jsou zvyklí, protože ve škole se často nemohou moc smát, takže mají často zábrany z toho, že jim to někdo zakazuje. Takže tady teď můžou “vypustit krakeny”.”
Zuzana Rosová, Mozaika rodinné centrum: “My jsme moc rádi, že Jóga smíchu nabízí aktivity pod širým nebem. Děti třeba poznají další část města a uvolní se.”

Zážitky z týdenního tábora tak budou mít tyto děti inspirativní i kouzelné.

účastníci příměstského tábora Mozaiky:
“V Mozaice hrajeme i hru Mozaika hledá talent, kde každý si vymyslí jakoukoliv scénku, třeba zábavnou, na nějaké téma.”
“Dělali jsme lektvary, hráli jsme famfrpál.”
“Nejvíce mě bavilo, jak jsem kouzlili.”

Co se ještě týče prázdninových čtvrtků knihovny, děti tu trávily čas například hravou angličtinou, malováním na tričko nebo hraním deskových her.

Petr Krumpolc, T-klub, městská knihovna: “Většinu těch prázdninových čtvrtků už máme za sebou, teď už nás čekají jen Olympijský den a poslední akce, tou je přespávačka v knihovně.”




Zdroj: https://polar.cz/zpravy/novojicinsko/novy-jicin/11000050205/jogu-smichu-v-knihovne-vyuzili-k-rozechveni-branice-i-tabornici