Když zhruba před 40 lety přemýšleli původní němečtí obyvatelé Novojičínska, vysídlení do okolí Ludwigsburgu, o tom, čím by si v centru německého města chtěli připomínat rodný kraj, padla volba na kašnu Franze Barwiga. A právě tato kopie posloužila i k doplnění chybějícího chrliče ve formě koňské hlavy.
Pavel Wessely, předseda Klubu rodáků: "Vznikl vloni na naší cestě, kdy jsme byli v Ludwigsburgu, kdy jsme konstatovali ano, je tady něco, co chybí nám, a na druhé straně jsme konstatovali ano a na Ludwigsburgu na kopii tady této naší sochy chybí chrlič v podobě krávy. Tak tehdy vznikla ta myšlenka a to jsme samozřejmě vůbec netušili, jak to bude složitá cesta, než se kůň objeví i na naší kašně zpátky."
Otisk hlavy koně vytvořili členové krajanského spolku Alte Heimat, formu k odlití připravil místní sochař Jan Zemánek, odlitek pak vyrobili na Vysoké škole báňské v Ostravě a povrchovou úpravu konečně zajistil Vojenský opravárenský podnik. Na počátku srpna pak hlavu koně členové a příznivci Klubu rodáků na kašnu připevnili. Krátké oslavy 80. narozenin během slavnosti se tak kašna dočkala v prakticky původním stavu.
Pavel Wessely, předseda Klubu rodáků: "Také jsme mohli pozdravit vnuka toho věhlasného Barwiga, tvůrce, což bylo určitě velmi zajímavé, a on také byl potěšen, že se staráme o dílo, které tady jeho děd kdysi provedl, no a také to bylo určitým aktem dalšího, řekněme, provázání mezi Ludwigsburgem a Novým Jičínem, kdy jsme měli příležitost právě ten chrlič krávu předat ludwigsburským, aby oni mohli při první příležitosti, kdy se bude dělat nějaká úprava, namontovat zpátky, a tudíž budou jak v Ludwigsburgu, tak v Novém Jičíně tyto artefakty zcela kompletní."