Cestovatel Hynek Adámek přednášel v Lučině

Hynek Adámek je novinář a publicista, který se účastnil výstavby české vědecké stanice v Antarktidě. Také je redaktorem National Geographic. Jeho cestovatelské zážitky si vyslechli lidé na besedě v obci Lučina v jeho rodném Frýdecko-místecku.

Reklama

Vyprávění Hynka Adámka, který je mimo jiné také geografem a cestovatelem, bylo v Lučině zpestřením posezení místního klubu důchodců a dalších posluchačů z řad veřejnosti.

“Máme vynikající od letošního roku programovou náplň tady a tady je asi třetí nebo čtvrtá, kdy jsme si pozvali redaktora National Geographic Hynka Adámka,” uvedl Jiří Adámek, člen klubu Senzační senioři Lučina.

“Mi se vždycky líbí, když mohu těm lidem nějak rozšířit obzor, kdy se o něčem dozví,” přidal se cestovatel a publicista Hynek Adámek.

Hynek Adámek jako publicista zmapoval budování české vědecké stanice na ostrově Jamese Rosse v Antarktidě.

“Tam asi na každého zapůsobí to neskutečné ticho, ze začátku je to něco, na co si nemůžete zvyknout,” vzpomíná Hynek Adámek.

Další část poutavého vyprávění se týkala putování po Africe.

“Po šesti měsících cesty jsme dorazili do Etiopie a to je pro mě země v té Africe taková zvláštní,” podotkl cestovatel Adámek.

Na tomto kontinentě navštívil přes dvacet států a zkřížil své životní cesty s nejslavnější českou cestovatelskou dvojicí.

“Já jsem s panem Hanzelkou a Zikmundem měl to štěstí, že jsme v roce 1995 dávali spolu dohromady dokonce i jednu knížku o Africe,” potvrdil Hynek Adámek.

Velkou láskou Hynka Adámka je také Island, kde byl už téměř dvacetkrát. Naopak vysněná místa, které dosud nenavštívil, jsou například severní část Aljašky nebo Čad v centrální Africe.
LUCCO a.s.
Nový Jičín
od 25 000 Kč

Detail

MATEICIUC a.s.
Nový Jičín
od 15 500 Kč do 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu