Bez komentáře - výstava fotografií Vladimíra Birguse
Vysoké teploty přiměly tisíce lidí vyrazit za osvěžením k vodě. Někteří zvolili návštěvu letních koupališť, jiní přírodní lokality, jako jsou rybníky, jezera nebo přehrady. Největší osvěžení nabízejí horské potoky a řeky.
Vážná nehoda pracovního stroje zaměstnala v sobotu 27. června dopoledne záchranáře v Hošťálkovech na Bruntálsku. Při převrácení nakladače se těžce zranil čtyřiapadesátiletý muž, kterého po ošetření na místě transportoval vrtulník do Fakultní nemocnice Ostrava.
Vodní nádrž Baška bude po několika měsících opět napuštěná a připravená na letní sezonu.
Tragická nehoda uzavřela v pátek odpoledne Ostravskou ulici v Českém Těšíně. Podle svědků tam měl řidič osobního auta srazit ženu, která přecházela přes přechod pro chodce. Záchranáři na místě bojovali o její život, ale bohužel marně. Okolnostmi nehody se zabývají policisté.
Okresní soud v Ostravě v pátek nevyhověl návrhu státního zástupce na vzetí karvinského primátora Jana Wolfa (nestr., dříve SOCDEM) do vazby. Ten je obviněný v rozsáhlé korupční kauze kolem ovlivňování fotbalových zápasů. Trestní stíhání však pokračuje a Wolf nadále odmítá, že by se dopustil jakéhokoli protiprávního jednání.
Města v Česku se potýkají s nedostatkem pobytových sociálních služeb pro seniory. Vlivem stárnutí populace poptávka překračuje nabídku až dvojnásobně. V Ostravě-Jihu ale v příštích letech vzniknou hned dvě nová zařízení tohoto typu.
Díky včasnému ohlášení požáru automobilu a rychlému zásahu havířovských profesionálních hasičů nedošlo k rozšíření ohně na další auta zaparkovaná poblíž.
Klub historických vozidel Nový Jičín sdružuje necelou třicítku členů. Jejich koníčkem je péče o veterány a také příležitostně prezentují své staré vozy veřejnosti. Letos plánují účast na několika vyjížďkách a vidět budou i na Masarykově náměstí.
Letečtí záchranáři museli během jediné směny vyrazit celkem k šesti zásahům, které zahrnovaly čtyři vážné dopravní nehody a dva případy náhlé zástavy srdce. Každá minuta v těchto situacích rozhodovala o zdraví a životech pacientů.
Hrůzný zážitek má za sebou mladistvá dívka z Ostravy. Šla se projít v poledne parkem a najednou na ni zaútočil 36letý muž. Měl stažené kalhoty, chytil ji do kravaty a povalil na zem. Dívka se bránila a křičela. Všiml si toho starší pán, který rychle přiběhl na pomoc a násilníka odtrhl. Ten ale utekl. Bleskově ho pak dopadli přivolaní policisté. Nejhrůznější na celém případu je, že deviant v minulosti znásilnil a pobodal nožem tehdy desetiletou dívku.
Novojičínské Pivobraní letos vzdorovalo tropickým teplotám i prudkému lijáku. Návštěvníky ovšem nic z toho neodradilo a užili si festival piva, dobré zábavy a koncertů naplno.
Pivní slavnosti jsou novou akcí, která letos poprvé obohatila nabídku kulturně-společenských programů ve Studénce. Místem jejich konání byl areál koupaliště. Za jejich zrodem stojí organizace Sport a kultura a hospůdka Na Plovárně.
Novojičínské Pivobraní letos vzdorovalo tropickým teplotám i prudkému lijáku. Návštěvníky ovšem nic z toho neodradilo a užili si festival piva, dobré zábavy a koncertů naplno.
Muži Studénky v tomto soutěžním ročníku národní házené jasně vévodili druholigové tabulce. Cíl tak byl jediný - návrat do 1. ligy. Splnit se jej podařilo.
Novojičínská Mateřská škola Máj slavnostně otevřela Jedlou zahradu. Slouží jako prostor pro vzdělávání a inspiraci, a také zásobuje kuchyni mateřinky čerstvými potravinami.
Slunečné počasí, prodejní stánky, zábavné atrakce i hvězdní interpreti - tak vypadaly letošní Oderské dny. Za kulturou dorazily stovky lidí.
