Loučka u Nového Jičína slaví 690. výročí první písemné zmínky
Vznikla na zelené louce a v těchto dnech slaví 690 let. Loučka si připomněla své významné výročí. O víkendu proto probíhal slavnostní program, užili si ho nejen místní.
Vznikla na zelené louce a v těchto dnech slaví 690 let. Loučka si připomněla své významné výročí. O víkendu proto probíhal slavnostní program, užili si ho nejen místní.
Zdravotnická záchranná služba Moravskoslezského kraje upozornila na nebezpečné chování řidiče, které ohrozilo včasnou pomoc zdravotníků. V Ostravě-Jihu došlo k několika minutovému zpoždění zásahu kvůli špatně zaparkovanému vozidlu. Situaci natočil jeden ze svědků zbytečného incidentu.
První narozené miminko v havířovské nemocnici přišlo na svět 2. ledna v 1 hodinu 21 minut. Holčička se jmenuje Jasmína a maminka přijela do Havířova z Polska.
Letošní setkání otužilců na rybníku v centru města bylo dokonalou prověrkou odvahy i odolnosti účastníků akce. Teploměr se zastavil na sedmi stupních pod nulou. Voda měla nulu, což je pro otužilce ideální stav, kdy vstupují do vody, která je teplejší, než vzduch.
Vážná dopravní nehoda se stala v sobotu 3. ledna nad ránem v obci Melč na Opavsku. Osobní automobil zde narazil do stromu a řidič utrpěl život ohrožující zranění. Na místo vyjela lékařská posádka a z ostravské základny odstartoval vrtulník letecké záchranné služby.
Patrně chyba v řízení při projíždění levotočivé zatáčky stála za dopravní nehodou, při které se ve čtvrtek vpodvečer na silnici u Bílova na Novojičínsku těžce zranila 58letá žena, přičemž z auta převráceného po smyku v příkopu ji museli vystříhat hasiči. Její 8letá spolujezdkyně naštěstí vyvázla jen s lehčím zraněním. Z auta se dostala oknem a zastavila okolo projíždějící auto, aby zajistila pomoc.
V pátek 2. ledna 2026 zasahovaly v Karviné složky IZS u vážné dopravní nehody osobního a nákladního automobilu. Zraněného řidiče museli hasiči vyprostit pomocí hydraulické techniky, následně byl transportován letecky do nemocnice.
Prvním mládětem nového roku v ZOO Ostrava je mládě nejmenšího plemene tura domácího – dahomey. Telátko (samička) přišlo na svět 2. ledna. Porodila je zkušená samice, která v zoo odchovala už 12 potomků.
Památkově chráněná Grossmannova vila v Ostravě se po rozsáhlé rekonstrukci dál postupně vybavuje. Město pokračuje v doplňování nábytku, textilií i dalších dobových prvků. Kompletně hotovo by mělo být letos na jaře.
Příchod nového roku oslavili lidé ve Frýdlantě nad Ostravicí společným setkáním u Kulturního centra. Připraven byl svařák, čaj, hudební program a na závěr také světelná show.
Prvním miminkem roku 2026 narozeným v Moravskoslezském kraji je Viktor, který se narodil po 3. hodině ranní v Moravskoslezské nemocnici Frýdek-Místek. Moravskoslezská nemocnice v Opavě přivítala Maxmiliána v 5:09 hodin.
Do atmosféry svátečního času navnadily ve Studénce Vánoční trhy. Náměstí Republiky zaplnily poslední sobotu před Štědrým dnem prodejní stánky a v přízemí budovy městského úřadu byla tvořivá dílna.
Zážitkový den pro rodiny se konal ve Středisku volného času Fokus. Podpořil pěstounství a kampaně Moravskoslezského kraje “Dejme dětem rodinu.”
Sestřih událostí, které se v roce 2025 odehrály ve Studénce.
Město Fulnek má schválený rozpočet na rok 2026. Zastupitelé jeho návrh přijali na prosincovém zasedání v kulturním domě. Město bude muset tentokrát sáhnout do svých úspor.
Rok 2026 bude v Muzeu Novojičínska rokem Františka Palackého. Uplyne 150 let od jeho úmrtí. Hned v lednu bude muži přezdívanému Otec národa, který se narodil v nedalekých Hodslavicích, věnována speciální Muzejní škola.
Novojičínský horolezec Marek Novotný zdolal šest osmitisícových vrcholů. O posledním dramatickém výstupu na himalájskou horu přezdívanou “Zabiják” vyprávěli se svým parťákem v Kině Květen.
