Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tajemník městského úřadu v Novém Jičíně odstoupil

Tajemník městského úřadu Nový Jičín, Tomáš Vindiš, v pondělí odstoupil ze své funkce. Hlavním důvodem tohoto kroku byl jiný názorový pohled na vedení úřadu než mají radní města.

Na místo jména tajemníkaobsahují cedulky v budově městského úřadu jen konstatování: místo neobsazeno. Důvodem je nečekané a náhlé odstoupení Tomáše Vindiše z funkce tajemníka.

Tomáš Vindiš, bývalý tajemník MěÚ Nový Jičín: "K tomuto rozhodnutí jsem dospěl na základě toho, že můj názor na vedení úřadu se výrazně liší od názoru uvolněných funkcionářů a já jsem si nedovedl představit své další setrvání v této funkci."

Po abdikaci na tento post pracovní poměr nekončí a dnes již bývalému tajemníkovi nabídnou jinou pozici.

Tomáš Vindiš, bývalý tajemník MěÚ Nový Jičín: "Já v tuto chvíli předpokládám, že to pracovní místo odmítnu a v souladu se zákoníkem práce mi bude dána výpověď."

Pro vedení města bylo Vindišovo rozhodnutí překvapením, protože podle slov starosty, byl s jeho prací ve funkci tajemníka v zásadě dlouhodobě spokojen. Jsou tady ale jisté nedostatky, na které vedení města upozornili úředníci ministerstva vnitra.

Břetislav Gelnar, starosta NJ: "Na úřadě byly určité nedostatky, které byly vytknuty ministerstvem vnitra a tajemník na ně byl písemně upozorněn. Pan tajemník se rozhodl tak jak se rozhodl, odstoupil z místa tajemníka a zůstává pracovníkem úřadu."

Pracovníci ministerstva vnitra městu vytýkali například zveřejňování materiálů na úřední desce a webu města, specifikaci těchto míst a dobu kdy se má co zveřejnit. V době natáčení prováděli ministerští úředníci kontrolu na místě.

Břetislav Gelnar, starosta NJ: "Chyby z větší části odstraněny byly, což bylo dnes konstatováno a ty další chyby, které teď projednáváme, odstraněny budou, takže postihy neočekáváme."

Město v nejbližších dnech vypíše na obsazení funkce tajemníka městského úřadu výběrové řízení. Do funkce pak vybraného kandidáta musí ještě potvrdit ředitel krajského úřadu.
Základní škola Galaxie, s.r.o. - B. Martinů
Nový Jičín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

Základní škola Galaxie, s.r.o. - B. Martinů
Nový Jičín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků