Známé i méně známé písničky, básně i unikátní filmový dokument z let, kdy o Karlu Krylovi ještě nikdo pořádně nevěděl, si mohli příchozí užít na večeru věnovaném osobnosti českého protestsongu. Pořádal ho novojičínský Klub Karla Kryla a už několik let jej organizátoři připravují čistě bez dotací, v soukromé režii v jedné z místních restaurací.
Jiři Chrustawczuk, spoluorganizátor akce: „Pojí mě dlouholeté přátelství s jeho bratrem Honzou, který tady v Novém Jičíně žije. Scházíme se tu jednou za rok, nebo za dva, abychom si udělali takový poetický vzpomínkový večer na Karla. Je to třeba, protože si myslím, že mladí lidé to už nevnímají, zapomínají a nepřipomíná se jim to. Chceme ho tedy alespoň my touhle tou formou mladším posluchačům nebo mladým lidem přiblížit."
Bratr Karla Kryla Jan se před několika lety do Nového Jičína vrátil. Na akci hrál a vyprávěl už popáté. Podle něj mají texty a osobnost jeho bratra svou platnost i v současné době.
Jan Kryl, bratr Karla Kryla: „Každý den, hlavně při školních programech, o něm mluvím a vykládám jeho životopis, zahraju, kromě svých, také jeho písničky a snažím se mladé generaci přiblížit to, co oni vůbec nevědí. Kantoři a ředitelé jim o té době někdy před rokem 1948 neřeknou téměř nic, takže potom přijde nějaký strejda s kytarou, který jim o těch časech povídá a zahraje jim. Třeba nedávno se mi v Nymburce stalo, že po představení za mnou přišla paní učitelka a řekla mi, tak, teď jste jim to všechno zopakoval a já je jdu zkoušet."
Jan Kryl se spíše věnuje vlastní tvorbě, pole pro interpretaci písní Karla Kryla tak mají otevřené jiní hudebníci, například Luděk Zmrzlík hraje písničky legendy české hudební scény už od základní školy. Je členem Klubu Karla Kryla Praha.
Luděk Zmrzlík, interpret Karla Kryla: „Dokážeme zahrát skoro všechno, a také samozřejmě nějaký repertoár, který máme vybraný. Moje nejoblíbenější písnička je Anděl, Nehažte kamení, Pieta a Morituri Te Salutant."
Rodina Karla Kryla vlastnila od roku 1909 v Novém Jičíně tiskárnu Kryl a Scotti. Po druhé světové válce ale komunisté tiskárnu znárodnili a později zbourali také dům, v němž tiskárna fungovala. Karel Kryl prožil ve městě velkou část života, zemřel nečekaně 3. března 1994.