Reklama

Novojičínské rodinné centrum nabízí široké spektrurm aktivit

Maminky s dětmi na mateřské dovolené často přemýšlejí jak svým dětem i sobě zpestřit den. A právě to je hlavním cílem novojičínského rodinného centra, kde se mohou rodiče se svými dětmi setkávat při různých zajímavých aktivitách, které tam pro ně připravují.

Reklama

Rodinné centrum jsme navštívili ve středu, kdy tady v dopoledních hodinách probíhala tvůrčí dílna pro mrňousky. A jak můžete vidět ve videoreportáži, děti si hrají, ale ani maminky nezahálejí.

Lada Balková, vedoucí kroužku: "Fakt je ten, že se nám to trošku zvrhlo a vyrábějí spíše maminky, protože děti vydrží tak 15 minut, více ne. Je to proto přizpůsobené tak, aby zvládly něco děti a zbytek dodělají maminky."

Anketa: "Dneska děláme kostky, minule meteorologickou stanici, větrník, pořád něco." "Můžeme tady chodit každý týden a libí se nám tady." "Jsem ráda, že se tady malý zabaví, protože doma už s ním není k vydržení." "Jsme tady na dílně a je to spojené s touto hernou." "Děti se zabaví, maminky také, je to takové perfektní rozptýlení."

Aktivity tady obměňují tak, aby děti i dospělí poznali vždy něco nového a rádi se tady vraceli. Ale občanské sdružení Proficio Nový Jičín nabízí i řadu aktivit, které souvisí s rodinou, vzděláním, zdravou stravou a pohybem. Takže fungují čtyři krát týdně po celý den a předsedkyně správní rady si tak trošku posteskla nad tím, že současné prostory nestačí pokrýt všechny plány a projekty. Bohužel radnice zatím nevyslyšela jejich žádost o pomoc při hledání nových větších.

Michaela Holišová, předsedkyně správní rady Proficio o. s.: "Myslím, že si tady přijdou na své všichni, dokonce na některá cvičení přišli i tatínci, což nás překvapilo. V nejbližší době chystáme kurz efektivního rodičovství, v dubnu chystáme kurz respektovat a být respektován a na přelomu března a dubna budeme mít se zahraničním lektorem work shop žážitkové kariérní poradentství."

Více informací o provozu a nabídce služeb se dozvíte na stránkách občanského sdružení www.rodinne-centrum.cz
H R U Š K A , spol. s r.o.
Nový Jičín
od 100 Kč do 100 Kč

Detail

Pharm Invest s.r.o.
Nový Jičín
od 20 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

MORAVIA Stamping a.s.
Nový Jičín
od 20 000 Kč do 22 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu