Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Útulek ve Studénce nabízí také službu psí hotel

  • Studénka,

V další reportáži se podíváme na psí útulek ve Studénce. V něm se momentálně nachází tři psy, kteří hledají nový domov. V letošním roce jich zde bylo umístěno dvanáct, z toho pro čtyři z nich si přišli původní majitelé.

Útulek ve Studénce je účelové zařízení, které slouží k péči o nalezené psy. Jsou zde umístěni ti, kteří byli nalezeni nebo opuštěni na katastrálním území Studénky nad Odrou, Butovic, Nové horky a Šenova u Nového Jičína.

„Psi, kteří se k nám dostanou, tam jsou plus mínus tři týdny. To samozřejmě záleží na tom, jestli se nám podaří nebo nepodaří najít majitele. Každopádně všichni pejsci projdou veterinární kontrolou, jsou naočkování a odčerveni. Ta informace, že se nám objeví nový pejsek, je pak na stránkách města, kde jsou všechny podrobné informace. Město provoz útulku stojí asi sto tisíc korun ročně, záleží to na tom, kolik pejsků tam zrovna máme, “ řekl Milan Kyjovský z odboru místního hospodářství a údržby majetku Města Studénky.

Město Studénka zřídilo speciální bankovní účet, na který mohou lidé, kteří by chtěli finančně podpořit útulek, posílat své peníze. Odbor místního hospodářství a údržby majetku pak tyto peníze používá k zlepšování podmínek chovu psů v útulku.

„Čas od času se nám podaří, že se objeví skupina, která má zájem nějakým způsobem přispět. Jsme rádi, že občané tuto iniciativu projevují a mají chuť pomoct. Občas se nám stává, že pak máme hodně krmiva a zbytečně by pak mohlo projít. Třeba v zimě se řeší hlavně deky, aby pejskům nebyla zima a podobně,“ řekl Milan Kyjovský z odboru místního hospodářství a údržby majetku Města Studénky.

Nově odchycení psi jsou dáni do izolačních kotců, kde zůstanou zhruba tři týdny, poté jsou přesunuti k ostatním psům do spodní části útulku.

„Odchytí je městská policie. Nebo jsem tu měl jednoho uvázaného v zimě u plotu, to bylo šílené. Někdy se majitel najde a tak si je odvezou, když ne, tak se je snažíme někomu darovat, po třech týdnech se pak udělá darovací smlouva,“ řekl Daniel Rybánsky, zaměstnanec útulku ve Studénce.

Kapacita útulku je 16 kotců a mimo útočiště pro nalezence a opuštěné psy nabízí také službu „hotel“. V rámci ní mohou občané Studénky za úplatu dočasně ubytovat své domácí mazlíčky. Této služby letos využilo šest lidí. Z celkového počtu dvanácti odchycených psů, byli čtyři umístěni do náhradní péče a pro pět si přišli jejich původní majitelé. Další tři pak čekají na nový domov.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy