Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dělnický dům ožil 14. ročníkem Studeneckého kapříka

  • Studénka,

Každoroční setkání pro mentálně a sluchově postižené je určené pro školy a organizace v našem regionu. Oblíbenou akci začala před lety pořádat bývalá škola na ulici Tovární. Letos se zde sjelo na 200 návštěvníků.


„Když se podíváte do sálu, tak vidíte, že jsou tam i malé děti a dospělí lidé. Spektrum lidí, kteří jsou trošku jiní, ale rádi se baví. Rozdíly mezi nimi se naprosto stírají, protože malé dítě je schopno se pobavit s velkým mužem nebo velkou ženou a jsou všichni rádi, že se tu s námi mohou bavit,“ uvedla organizátorka akce Miroslava Halušková.


Hned na začátek dopoledne měly děti za úkol poskládat puzzle, poté už navazoval další program. 

 
„Tak já jsem tady po páté a je to naprosto skvělá akce, protože já sám dělám charitativní projekty. Je mi to hrozně blízké a neskutečně si to užívám. Je tady skvělá atmosféra, děti už mě znají, už se na mě těší, a už když chystáme, tak na mě volají a ptají se, co se dnes bude hrát. Já vždycky říkám, děti jsou jenom jedny, jestli jsou handicapované nebo v uvozovkách normální, jsou to pořád jenom děti. Ono jde o to, jak ony vystupují, jak se chovají, a děti vystupují pořád stejně,“ řekl zpěvák Pavel Novák.


„Holky to úžasně organizují, protože pro ty handicapované děti a lidi ty akce nebývají, a když se podíváte do toho sálu, tak ti lidi jsou tady šťastní, kdežto v normálním světě se trošku ztrácejí,“ sdělila ředitelka ZŠ Sjednocení Jana Mantheeová.

Tříhodinové dopoledne připravila Základní škola Slunečnice ve spolupráce se SAK Studénka a sponzory.
ROMOTOP spol. s r. o. Odry, Tošovice
Odry
od 26 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

DANĚ V POHODĚ, spol. s r. o. pracoviště Nový Jičín
Nový Jičín
od 27 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků