Dělnický dům ožil 14. ročníkem Studeneckého kapříka

  • 14:42,
  • Studénka,

Každoroční setkání pro mentálně a sluchově postižené je určené pro školy a organizace v našem regionu. Oblíbenou akci začala před lety pořádat bývalá škola na ulici Tovární. Letos se zde sjelo na 200 návštěvníků.


„Když se podíváte do sálu, tak vidíte, že jsou tam i malé děti a dospělí lidé. Spektrum lidí, kteří jsou trošku jiní, ale rádi se baví. Rozdíly mezi nimi se naprosto stírají, protože malé dítě je schopno se pobavit s velkým mužem nebo velkou ženou a jsou všichni rádi, že se tu s námi mohou bavit,“ uvedla organizátorka akce Miroslava Halušková.


Hned na začátek dopoledne měly děti za úkol poskládat puzzle, poté už navazoval další program. 

 
„Tak já jsem tady po páté a je to naprosto skvělá akce, protože já sám dělám charitativní projekty. Je mi to hrozně blízké a neskutečně si to užívám. Je tady skvělá atmosféra, děti už mě znají, už se na mě těší, a už když chystáme, tak na mě volají a ptají se, co se dnes bude hrát. Já vždycky říkám, děti jsou jenom jedny, jestli jsou handicapované nebo v uvozovkách normální, jsou to pořád jenom děti. Ono jde o to, jak ony vystupují, jak se chovají, a děti vystupují pořád stejně,“ řekl zpěvák Pavel Novák.


„Holky to úžasně organizují, protože pro ty handicapované děti a lidi ty akce nebývají, a když se podíváte do toho sálu, tak ti lidi jsou tady šťastní, kdežto v normálním světě se trošku ztrácejí,“ sdělila ředitelka ZŠ Sjednocení Jana Mantheeová.

Tříhodinové dopoledne připravila Základní škola Slunečnice ve spolupráce se SAK Studénka a sponzory.
30. výročí sametových událostí

17.11. 14:00 - 13.11. 23:33
Nový Jičín, Masarykovo náměstí , Nový Jičín

Hudební výlety: Velkolepá komorní hra

07.12. 18:00 - 13.11. 23:33
Nový Jičín, Zámek Kunín, Kunín

Noroo Bee Chemical Czech s.r.o.
Nový Jičín
od 170 000 Kč do 200 000 Kč

Detail

Noroo Bee Chemical Czech s.r.o.
Nový Jičín
od 20 000 Kč do 22 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků