Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nová cyklostezka bude kvůli sanaci stát 11 mil. Kč

  • Studénka,

Součástí nové stavby je stezka pro chodce a cyklisty o šířce 3,8 metru. Délka nové cyklostezky je pak 755,2 metru. Firma plánovala dokončení stavby na polovinu listopadu, termín se ale kvůli komplikaci musel o 14 dní posunout.

„Tím že podloží nebylo dostatečně únosné, prakticky jsme po odkrytí pláně chodili po blátě, které se nám rozjíždělo pod nohama. Museli jsme sanovat, ta částka na sanace za tu tři čtvrtinu délky trasy nějakých 520 metrů v šířce 3,8 nás vychází asi na 870 tisíc,“ uvedla Radmila Nováková z odboru stavebního řádu a územního plánování Studénka.

Cena nové cyklostezky se momentálně zvedla o 1,3 milionu korun a celková částka, kterou tak bude město za zhotovení muset zaplatit je 11 milionů 750 tisíc. Na projekt cyklostezky se ovšem stahuje dotace.

„Stavba je financována z dotace z integrovaného regionálního programu. Ta částka dotace, kterou my dostaneme zpětně, o kterou budeme žádat, je 90 % uznatelných nákladů. Ten uznatelný náklad je prakticky celá stavba, takže 90 % z 11,7 milionu bychom měli získat," sdělila Radmila Nováková z odboru stavebního řádu a územního plánování Studénka.

Cyklostezka s novou cyklotrasou by měla dohromady mít zhruba tři kilometry.

Cyklostezka, vede od ulice pánské, po ulici Armádního Generála Ludvíka Svobody, na to navazuje cyklotrasa, která vede kolem úřadu, kolem obchodních center, na ulici budovatelská, odtud na ulici tovární a odtud jdeme kolem závodu na ulici Rudolfa Tomáška a končíme u železniční trati,“ řekla Radmila Nováková z odboru stavebního řádu a územního plánování Studénka.

Momentální rekonstrukce nové cyklostezky komplikuje místní dopravu a chodci musí dočasně chodit po vyhrazené části silnice. To se naštěstí brzy změní a lidé tak konečně budou moci využít nové bezpečné cesty spojující Butovice a Studénku 1.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků


Česká distribuční a.s. - Frenštát pod Radhoštěm
Frenštát pod Radhoštěm
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s. - NJ
Nový Jičín
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry