Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Projektový den k šedesáti letům města Studénky

  • Studénka,

Projektový den na Základní škole Butovická pojali učitelé trochu netradičně. Každá třída si vymyslela svoje téma, podle kterého pak vytvořila vlastní produkt. Akci se škola rozhodla uspořádat k šedesátému výročí města Studénky.

„S pedagogy jsme se rozhodli, že dáme městu Studénka takový dárek a každá třída si vymyslela vlastní projekt. Dívali jsme se co kdo vymýšlel, žáci to vyrobí, vytvoří a poté to vystavíme a celkově zhodnotíme,“ uvedla ředitelka školy Aranka Horváthová.

Fantazii se meze nekladou, a tak žáci upekli například speciální pizzu, vytvořili nový znak města nebo vyrazili s kamerou do ulic.

„V rámci projektového dne si děti vymyslely svoji činnost, kterou si zvolily samy. Dělaly anketu v centru města a připravily si otázky, které se týkaly našeho města, jako co se vám líbí nebo, co byste změnili. Potom procházely městem a ptaly se lidí, „sdělila učitelka Lenka Školová.

„Naše třída si vybrala sport ve Studénce. Máme tu jednotlivá sportoviště. Je jich plus mínus deset, jedenáct takových stanovišť, kde mohou přijít a zavítat,“ řekl učitel Jan Neubauer.

„Naše třída si zvolila vytvořit maketu, takové zmenšeniny budov, které se ve Studénce nachází, jako například úřad a celé náměstí, „sdělila učitelka Monika Niklová.

V rámci projektového dne školu navštívil také starosta města, kterého se mohly děti ptát na nejrůznější otázky.

 „Tak nějaké dotazy padly, i když většina dětí se ostýchala, byly to drobné otázky, třeba jak dlouho působím ve funkci. Spíš já jsem se jich snažil dotázat, co jim chybí, co se jim líbí na určitých lokalitách města. Někdy padly zajímavé dotazy. Prošli jsme celou školu, každou třídu, dívali jsme se společně s paní ředitelkou, jak děti v rámci tohoto dne působí, co vymýšlí. Je tu spoustu zajímavých a úžasných věcí, od kreslení znaku, kreslení náměstí až po takové 3D obrázky,“ řekl starosta města Libor Slavík

Během pátečního dopoledne se vytvořilo spoustu zajímavých projektů, na které se můžete podívat v prostorách školy.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků


Česká distribuční a.s. - Frenštát pod Radhoštěm
Frenštát pod Radhoštěm
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s. - Odry
Odry
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry