Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Městská knihovna nabízí novou službu

  • Studénka,

Nové služby mohou využívat všichni registrovaní čtenáři městské knihovny. Tyto elektronické knihy jsou pak zprostředkované portálem ereading, který nabízí až 7000 knižních titulů.


„Musí mít v přihlášce uvedený e-mail, který poté použijí při registraci v e-readingu. Následně si stáhnou aplikaci, kterou podporují všechny operační systémy. Po instalaci aplikace jdou do katalogu knihovny, kde jsou e-knihy dostupné,“ řekla vedoucí knihovny Ludmila Nováková.


Aplikaci si můžete zdarma stáhnout na stránkách www.google.play.cz a nainstalovat pak do telefonu, počítače, čtečky nebo tabletu.


„Ne všichni spisovatelé chtějí být uvedeni v elektronických knihách, a tak třeba Hartla se čtenáři nedočkají. Všechna nakladatelství, která s e-readingem spolupracují, se snaží dodávat bestselery,“ uvedla vedoucí knihovny Ludmila Nováková.

Elektronické knihy jsou dostupné kdykoliv, a to 24 hodin denně a sedm dní v týdnu.

„Naše knihovna půjčuje knihy od prvního října, to znamená, že tato služba pravděpodobně ještě nevstoupila do širšího povědomí, ale snažíme se čtenáře na tuto službu upozorňovat. Zároveň jsme publikovali informace v říjnovém zpravodaji,“ dodala knihovnice Dagmar Válková.

Čtenáři si mohou půjčit až tři knižní tituly najednou a mohou je číst na více zařízeních. Pokud by Vás zajímalo více informací, navštivte stránky Studénecké knihovny.Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků