Městská knihovna nabízí novou službu

  • 15:01,
  • Studénka,

Nové služby mohou využívat všichni registrovaní čtenáři městské knihovny. Tyto elektronické knihy jsou pak zprostředkované portálem ereading, který nabízí až 7000 knižních titulů.


„Musí mít v přihlášce uvedený e-mail, který poté použijí při registraci v e-readingu. Následně si stáhnou aplikaci, kterou podporují všechny operační systémy. Po instalaci aplikace jdou do katalogu knihovny, kde jsou e-knihy dostupné,“ řekla vedoucí knihovny Ludmila Nováková.


Aplikaci si můžete zdarma stáhnout na stránkách www.google.play.cz a nainstalovat pak do telefonu, počítače, čtečky nebo tabletu.


„Ne všichni spisovatelé chtějí být uvedeni v elektronických knihách, a tak třeba Hartla se čtenáři nedočkají. Všechna nakladatelství, která s e-readingem spolupracují, se snaží dodávat bestselery,“ uvedla vedoucí knihovny Ludmila Nováková.

Elektronické knihy jsou dostupné kdykoliv, a to 24 hodin denně a sedm dní v týdnu.

„Naše knihovna půjčuje knihy od prvního října, to znamená, že tato služba pravděpodobně ještě nevstoupila do širšího povědomí, ale snažíme se čtenáře na tuto službu upozorňovat. Zároveň jsme publikovali informace v říjnovém zpravodaji,“ dodala knihovnice Dagmar Válková.

Čtenáři si mohou půjčit až tři knižní tituly najednou a mohou je číst na více zařízeních. Pokud by Vás zajímalo více informací, navštivte stránky Studénecké knihovny.

Zdeněk Šopík, s.r.o.
Nový Jičín
od 23 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

Dalibor Seidler
Nový Jičín
od 14 740 Kč

Detail

Kurare, s.r.o.
Nový Jičín
od 13 400 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků