Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Jarošův statek nabízí přírodovědné programy pro děti

  • Studénka,

Na 3000 dětí z mateřských a základních škol z celého Moravskoslezského kraje se zúčastnilo několika ekologických programů. Během nich se dozvěděly více o přírodě a naučily se, jak se o zvířata na statku starat.

„Náplní programu je přijít do kontaktu se zvířaty, to znamená pohladit si je, něco se o nich i dozvědět a poznat život na statku. Hlavně ale probouzet v dětech lásku k přírodě a úctu a respekt ke zvířatům. Když sem děti přijdou, tak uvidí všechna naše zvířata, takže poníky, koně, ovečky, kozy, můžou si pohladit králíčky a mají možnost si vyzkoušet program malý farmář, kde si zkusí, co takový farmář dělá, takže vyčistit poníky nebo uklidit bobky ze chléva,“ řekla Martina Wilczkeová, lektorka.

Anketa:

„Jak jsem čistila koně a hřebelcovala jsem ho“.

„Mě se líbilo, jak češu koně.“

„Mě se nejvíc líbili koně, potom jak jsem čistila box a jak jsem hřebelcovala.“

„Mě se líbilo, jak jsem čistila koně.“

Další z aktivit, které na Jarošově statku probíhají, jsou příměstské tábory. Ty jsou mezi dětmi velmi oblíbené a mnohé z nich se jich účastní opakovaně. Letošní zájem o ně byl oproti loňsku dvojnásobný.

„Rozšířili jsme příměstské tábory, letos nám proběhlo 15 turnusů, což oproti loňským 7 turnusům dvojnásobný počet. O tábory byl obrovský zájem, děti byly velice spokojené. Vracely se kolikrát jednou, dvakrát i třikrát ty stejné děti, protože byly natolik spokojeny s programem, že se vracely opakovaně,“ upřesnila Sabina Poukarová, zakladatelka a ředitelka.

V letošním roce bylo na statku vybudováno teepee, které je celoročně obyvatelné a bude sloužit jako další prostor pro výchovu dětí. Zároveň byly opraveny stáje a některé vnitřní prostory. Majitel statku pak nechal opravit fasádu.

„V současné době nám končí tři projekty z Moravskoslezského kraje, dva z nich jsou na podporu Agroturistiky a jeden je na podporu životního prostředí a vzdělávání v ekologické výchově. Díky těmto projektům a dotacím, se nám podařilo například vybudovat toto úžasné teepee,“ doplnila Sabina Poukarová, zakladatelka a ředitelka.

Během 10 akcí, které se v letošním roce na Jarošově statku konaly, ho navštívilo mnohonásobně víc lidí než v minulých letech. Pro letošní rok je ještě připravena akce s Vánoční tématikou.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků