Jarošův statek nabízí přírodovědné programy pro děti

  • 15:06,
  • Studénka,

Na 3000 dětí z mateřských a základních škol z celého Moravskoslezského kraje se zúčastnilo několika ekologických programů. Během nich se dozvěděly více o přírodě a naučily se, jak se o zvířata na statku starat.

„Náplní programu je přijít do kontaktu se zvířaty, to znamená pohladit si je, něco se o nich i dozvědět a poznat život na statku. Hlavně ale probouzet v dětech lásku k přírodě a úctu a respekt ke zvířatům. Když sem děti přijdou, tak uvidí všechna naše zvířata, takže poníky, koně, ovečky, kozy, můžou si pohladit králíčky a mají možnost si vyzkoušet program malý farmář, kde si zkusí, co takový farmář dělá, takže vyčistit poníky nebo uklidit bobky ze chléva,“ řekla Martina Wilczkeová, lektorka.

Anketa:

„Jak jsem čistila koně a hřebelcovala jsem ho“.

„Mě se líbilo, jak češu koně.“

„Mě se nejvíc líbili koně, potom jak jsem čistila box a jak jsem hřebelcovala.“

„Mě se líbilo, jak jsem čistila koně.“

Další z aktivit, které na Jarošově statku probíhají, jsou příměstské tábory. Ty jsou mezi dětmi velmi oblíbené a mnohé z nich se jich účastní opakovaně. Letošní zájem o ně byl oproti loňsku dvojnásobný.

„Rozšířili jsme příměstské tábory, letos nám proběhlo 15 turnusů, což oproti loňským 7 turnusům dvojnásobný počet. O tábory byl obrovský zájem, děti byly velice spokojené. Vracely se kolikrát jednou, dvakrát i třikrát ty stejné děti, protože byly natolik spokojeny s programem, že se vracely opakovaně,“ upřesnila Sabina Poukarová, zakladatelka a ředitelka.

V letošním roce bylo na statku vybudováno teepee, které je celoročně obyvatelné a bude sloužit jako další prostor pro výchovu dětí. Zároveň byly opraveny stáje a některé vnitřní prostory. Majitel statku pak nechal opravit fasádu.

„V současné době nám končí tři projekty z Moravskoslezského kraje, dva z nich jsou na podporu Agroturistiky a jeden je na podporu životního prostředí a vzdělávání v ekologické výchově. Díky těmto projektům a dotacím, se nám podařilo například vybudovat toto úžasné teepee,“ doplnila Sabina Poukarová, zakladatelka a ředitelka.

Během 10 akcí, které se v letošním roce na Jarošově statku konaly, ho navštívilo mnohonásobně víc lidí než v minulých letech. Pro letošní rok je ještě připravena akce s Vánoční tématikou.
Zdeněk Šopík, s.r.o.
Nový Jičín
od 23 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

Dalibor Seidler
Nový Jičín
od 14 740 Kč

Detail

Kurare, s.r.o.
Nový Jičín
od 13 400 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků