Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rekonstrukce opěrné zídky na Bezručově ulici

  • Studénka,

Lidé na ulici Bezručova se musí smířit s dočasnou uzavírkou, kterou zde vytvořila momentální rekonstrukce chátrající zídky. Ta se nedávno musela kvůli jejímu stavu strhnout.

„Přesně tady na tom místě, co vidíte zamnou, byla zídka, která byla z jednoho monolitu. Tam byl trošku problém, že nebyla odvodněna a pokud byla tak nedostatečným způsobem. Tím že nad ní je svah, tak tlačil na tu zídku a tím pádem nám praskla a vykláněla se do komunikace, což je samozřejmě problém,“ řekl vedoucí odboru MHÚM Milan Kyjovský.

Již v minulém roce se město snažilo situaci vyřešit a byly dokonce vyhrazeny prostředky na opravu. V průběhu prázdninových dešťů ale došlo k dalšímu narušení, stav zídky se stal kritickým a hrozilo její zborcení.  

„Musela se vypracovat dokumentace a najít firma, která by provedla samotnou realizaci. Dneska jsme ve stavu kdy firma provedla prvotní výkop, kdy si ověřili, že zemina drží a nemusí zasahovat dál do pozemku,“ uvedl vedoucí odboru MHÚM Milan Kyjovský.


Koncem tohoto týdne probíhá budování nových základů. Zlomový okamžik nastal v létě, my jsme to samozřejmě monitorovali. V létě došlo k tomu, že se zídka celá vychýlila, přibylo prasklin a hrozilo, že by se mohla celá vyvrátit. Je tady komunikace, chodí tady lidi s kočárky, „řekl vedoucí odboru MHÚM Milan Kyjovský.

„Poznali jsme to tak, že se snižovala hladina země. Nejvíc to viděl asi soused od vedle, ten to má před očima, a bylo vidět jak je to prasklé," sdělil majitel přilehlého pozemku Bronislav Tomášek.

Dokončení stavby by se mělo uskutečnit 15 listopadu. Celkové náklady na rekonstrukci opěrné zídky jsou přes 500 000.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků