Po dlouhém čekání se hokejisté vrátili na domácí led

  • 13:33,
  • Studénka ,

Během prohlídek mohli návštěvníci vidět interiér, ledovou plochu s novými mantinely a měli možnost nahlédnou do strojovny s novou technologií.


„Prohlídku jsme začali vstupem na ochoz přes chodbu k prvním opraveným sociálním zařízením a pokračovali jsme na výhled z tribuny na ledovou plochu, kterou nám teď chlapi dávají dohromady. Dozvěděli se základní principy, jak by to mělo fungovat. Je to taková velká lednička, princip je stejný, jen v mnohem větším měřítku. Dozvěděli se také, že jsme trošku bezpečnější, protože už nemáme 6 tun čpavku, ale jen 1,6 tuny,“ uvedl správce stadionu Ondřej Stanek.

V posledních říjnových dnech byla vytvářena ledová plocha. Tento proces zaměstnává strojníky a ledaře 7 až 8 dní.

„Ledová plocha se připravuje tak, že se nejprve zamrazí beton, to trvá nějaké 2 až 3 dny, než se nachladí základní betonová deska. Pak se stříká po milimetrech voda, což je do nějakých dvou centimetrů. Potom se to nabílí, udělají se lajny a zase nastříká další vrstva,“ vysvětlil Alan Bittner, ledař a vedoucí strojník.

Na nadcházející období je plánována další modernizace celého objektu. Šatny hokejistů by měly projít celkovou rekonstrukcí, stejně jako rozvody vody, tepla a elektrického proudu.

„Dále plánujeme v příštím roce, nebo v brzké budoucnosti rekonstrukci zázemí, tzn. šaten, které jsou umístěny pod tribunou v areálu zimního stadionu, protože máme již na to vypracovanou projektovou dokumentace z letošního roku, která je vyčíslená na 12 mil. Kč,“ uvedl starosta Studénky Libor Slavík.

V roce 2017 byl stadion kvůli neodpovídajícímu stavu střechy uzavřen a město se rozhodlo pro jeho rozsáhlou rekonstrukci.

„Samozřejmě se to nevyvinulo ze dne na den. Má snaha už od mého nástupu v roce 2013 byla, aby střecha zimního stadionu prošla rozsáhlou a úplnou rekonstrukcí, tak, aby byla zajištěna bezpečnost. Střecha se opravovala postupně, ale ne v úplném rozsahu, tak jak to máme dnes, a kdy je zajištěno, že přes střechu neprší a nevznikají tam žádné problémy jak technického, tak bezpečnostního rázu“, uvedla ředitelka SAK Studénka Hana Maiwaelderová.

Nyní je stadion plně funkční a ledovou plochu už hokejisté vyzkoušeli. První zápas na dlouho očekávaném domácím ledě se uskuteční 16. listopadu.
Eduard Michna
Nový Jičín
od 13 350 Kč

Detail

ESSAT CZ, s.r.o.
Nový Jičín
od 87 Kč

Detail

BOHEMIA MARTEN SECURITY s.r.o.
Nový Jičín
od 16 400 Kč do 17 500 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků