Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ke stávce učitelů se připojily i školy ve Studénce

  • Studénka,

Jedinou základní školou, která se ve středu uzavřela, byla škola Františka kardinála Tomáška. Učitelé se rozhodli stávku podpořit a žáci tak měli volný den. Bohužel nám situaci na škole nechtěl nikdo okomentovat. Učitelé Základní školy Butovická stávku podpořili pouze písemně, výuku ale nezrušili. Na dveřích školy se pouze objevila informace o podpoře.


„Naše škola čili naši pedagogové se rozhodli, že do stávky nevstoupí. Vytvořili si stávkový výbor, informovali se navzájem a jejich poslední verze byla taková, že stávku podpoříme, ale v práci všichni budeme. Provoz ve škole u nás dnes pobíhá na 100 %, od rána byla výuka a probíhá jak vývařovna ve školní jídelně, tak školní družina,“ uvedla ředitelka školy Aranka Horváthová.

Do lavic usedli také žáci školy na ulici Sjednocení, stejně jako handicapované děti ze základní školy slunečnice.

„Myslím si, že kdyby ta informace o tom, že se má stávkovat, přišla až v pondělí, jak se avizovalo, tak by možná situace dopadla jinak, i když na téhle škole máme spoustu žáku handicapovaných, tak je to velice složitá věc, protože každé narušení výchovy a vzdělávání, je pro ně velice složité a potom naše práce jde úplně někam jinam a je zbytečná“, vysvětlila ředitelka školy Jana Mantheeová.

Moravskoslezský kraj byl v počtu uzavřených škol na prvním místě. Zavřeno bylo 185 a dalších 59 mělo omezený provoz.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků