Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Žáci ze školních parlamentů si předávali zkušenosti

  • Studénka,

Začátkem listopadu zasedl školní parlament. Setkání zástupců několika škol proběhlo ve spolupráci s programem MAPu 2. Děti od organizace obdržely propagační materiály a dozvěděly se, jaké akce jsou do konce roku ještě připravené.

„Dnes tady máme čtyři základní školy, které mají parlamenty. Je to ZŠ Butovická, ZŠ Sjednocení, obě školy jsou ze Studénky. Dále ze Studénky ZŠ Františka kardinála Tomáška a z Bílovce ZŠ Komenského. Dohromady téměř 80 dětí. V rámci projektu jsme nechali natisknout propisky s logy EU a Ministerstva školství, stejně tak reflexní pásky a jsme velmi rádi, že dětem můžeme předat i MAPácký zpravodaj,“ uvedla Petra Kluzová, hlavní manažerka projektu Místní akční plán II. ORP Bílovec

Dobrovolní zástupci pátých až devátých tříd se pravidelně scházejí na svých školách. Debatují a vymýšlejí nejrůznější akce, kterých se pak účastní celá škola.

„Připravujeme akce, které jsme zde dnes prezentovali, můžou se řešit záležitosti co chtějí děti změnit ve škole, co by mohli ovlivnit, jestli se objevují nějaké problémy, ale nejčastěji připravujeme akce nejen po škole, ale i v rámci školy, aby to nebylo jen o učení, ale abychom se i trošku bavili,“ uvedla učitelka ZŠ Františka kardinála Tomáška Marcela Svatošová.

Zábavné a vzdělávací akce, které parlament uspořádá, se konají několikrát za rok a ať jde o stezku odvahy, pyžamový den nebo akademii, účastní se jich společně všichni žáci.

„Prezentovali jsme jeden z našich největších projektů, a to byla Strašidelná škola. Je to taková stezka odvahy. Děti chodí po škole a „parlamenťáci“ a učitelé je straší,“ uvedl Filip Černý, žák ZŠ Františka kardinála Tomáška.

„Dnes jsme se seznamovali s parlamenty a předváděli jsme různé akce a co děláme ve škole a co by druhé školy mohly taky dělat. U nás jsou nejoblíbenější čarodějnice, loni byl pyžamový den,“ řekla Šarlota Šenková ze ZŠ Sjednocení.

„Máme akademii, to je vystoupení různých tříd, ale míváme i různé vernisáže před Vánoci, kdy vystavujeme obrázky od dětí a děláme také různé stezky. Třeba minulý rok jsme měli Stezku barev, kdy se lidé, kteří ve stezce chodili, snažili namíchat různé odstíny barev,“ uvedla Adéla Mašovská, žákyně ŽŠ Komenského v Bílovci.

Závěrem společného setkání si žáci a vedoucí učitelé domluvili společnou akci. Tou bude hra „Co na to Studénka“, inspirovaná show TV Nova. Proběhnout by měla začátkem května.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků